Späť na zoznam
 • Penzión Kremenisko, Banská Štiavnica
 • 5 dni
 • 52 lôžok

Škola v prírode Banská Štiavnica

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Krásna a vyhľadávaná lokalita v Štiavnických vrchoch

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice. Ubytujeme Vás v nádhernej vidieckej usadlosti, prerobenej na moderný penzión v srdci Štiavnických vrchov, ktorá si Vás získa od prvého momentu. Očarí Vás svojou atmosférou, útulnými izbičkami a tichým prírodným prostredím všade navôkol. Výlet do Banskej Štiavnice je vzdialený len 2,5 km a ešte bližšie to budete mať aj do obce Svätého Antona. Keď sa Vám práve nebude chcieť spoznávať krásy Štiavnických vrchov, môžete len tak leňošiť pri bazéne. Idylickejšie miesto pre školu v prírode nenájdete! Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v roku 2020 nás navštívilo takmer 4000 detí)
✅ máme first moment zľavy 10Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
12.04.2021 - 16.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 106 96 € prihlásiť sa
19.04.2021 - 23.04.2021 (5 dní) Vypredaný 106 96 € prihlásiť sa
26.04.2021 - 30.04.2021 (5 dní) Ešte voľný 106 96 € prihlásiť sa
03.05.2021 - 07.05.2021 (5 dní) Ešte voľný 109 99 € prihlásiť sa
10.05.2021 - 14.05.2021 (5 dní) Vypredaný 109 99 € prihlásiť sa
17.05.2021 - 21.05.2021 (5 dní) Vypredaný 109 99 € prihlásiť sa
24.05.2021 - 28.05.2021 (5 dní) Vypredaný 109 99 € prihlásiť sa
31.05.2021 - 04.06.2021 (5 dní) Vypredaný 112 102 € prihlásiť sa
07.06.2021 - 11.06.2021 (5 dní) Vypredaný 112 102 € prihlásiť sa
14.06.2021 - 18.06.2021 (5 dní) Vypredaný 112 102 € prihlásiť sa
21.06.2021 - 25.06.2021 (5 dní) Vypredaný 112 102 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa autobusový výlet do Kaštieľa Svätého Antona + odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 15€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Penzión v pekne prírode Štiavnických Vrchov, len 2 km od historického centra Banskej Štiavnice.

Penzión Kremenisko je zmodernizovaná vidiecka usadlosť, prerobená na modrený penzión, ktorý spĺňa požiadavky aj náročnejších klientov. V ohradenom areáli sa nachádzajú 4 objekty, v ktorých nájdete pohodlné izbičky a apartmány. V jednom z objektov sa nachádza spoločenská miesnoť a jedáleň. Napriek blízkosti Banskej Štiavnice (len 2 km do centra) je celý areál izolovaný od ruchu miest a obkolesený krásnou prírodou. Priamo zo stediska sa možete vybrať na vychádzku do Štiavnických vrchov, navštíviť obec Svätý Anton či len tak leňošiť pri bazéne. Na učenie môžete využiť záhradné altánky a posedenia, na hry okolité lúky a ihrisko priamo v areáli.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby, 6 lôžkové apartmány,všetko s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita ubytovania je 55 lôžok.

V stredisku:
ohradený areál, spoločenská miestnosť, jedáleň, bazén, športoviská, WIF, letná terasa.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Na stredisku Vás privítajú vyškolení a vysmiati animátori, ktorí sa postarajú nielen o zábavu, ale aj bezproblémový chod celej školy v prírode. Pomôžu s denným režimom, s plánovaním výletov a pre deti bude pripravený originálny animačný program s výborným materiálnym zabezpečením, ktorý deti nie len zabaví, ale aj naučí. Animačný program je postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky a pripravený v súlade s normami ISCED 1 a ISCED 2, pre I. a II. stupeň základných škôl.

Deti sa nielen zabavia, ale aj hravou a nenásilnou formou získajú nové vedomosti alebo v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole. V rámci animačného programu sa animátori postarajú o hravé rozcvičky plné veselých tančekov, poobedný animačný program so športovými a kreatívnymi aktivitami a tematický večerný program či nočnú hru. Na jedného animátora je cca 13 žiakov a cena zahŕňa aj praktické darčeky pre deti (šiltovka + tričko).

O nič sa nemusíte báť, pretože naši Wachumba animátori Vás budú sprevádzať počas celého dňa, pomôžu i s celkovým priebehom pobytu (ranné budenie, rozcvičky, celkový chod dňa, až po večernú ceremóniu). Záleží preto len na Vás, ako si naplánujete deň. Chcete mať animačný program doobeda, poobede, prípadne doplniť vhodným výletom? Vieme sa postarať o to, aby ste boli vždy spokojní. Ako prebieha Wachumba škola s animačným programom sa dočítate na našom blogu.

Animačný program vyskladáme na základe skúseností z našich táborov, zvlášť pre každú vekovú skupinu a vždy ho s Vami dopredu prekonzultujeme.

Cena animačného programu na žiaka je 35€ a zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - táborové tričko a Wachumba šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...My sme boli so školou v prírode spokojní, ubytovanie bolo dobré (chýbalo nám väčšie množstvo skriniek na ukladanie vecí pre deti). Deti boli nadšené a to bolo pre nás veľkou odmenou..."
 • "...Personál veľmi ústretový, strava vynikajúca, deti v pohode. Všetko na dobrej, profesionálnej úrovni. Organizácia výletu na 1*. Čo sa týka animátorov – fantastickí, dievčence pripravené, chlapec hneď obľúbený..."
 • "...Komunikácia s vašou cestovnou agentúrou Wachumba bola vynikajúca, snažili ste sa naše požiadavky splniť. Prostredie nádherné, spĺňa požiadavky školy v prírode. Ubytovanie bolo výborné, oceňujeme, že každá izba mala vlastné sociálne zariadenie. Celá škola v prírode v nás zanechala dobrý dojem, deťom sa páčilo..."
 • "...Lokalita Banskej Štiavnice sa nám páčila – ponúka mnoho príležitostí, žiakov zaujala, spoznali históriu aj súčasnosť banského remesla na Slovensku. Ubytovacie zariadenie našim žiakom vyhovovalo – je mimo hlavnej cesty – čo je dôležité vzhľadom k bezpečnosti žiakov..."
 • "...Kvalitné stravovanie, personál ochotný kedykoľvek plniť naše požiadavky. Areál priestranný, upravený, dá sa rôzne využiť. Celkový dojem zo školy v prírode je veľmi dobrý. Poskytuje výborne podmienky pre vyučovanie hrou i relax pre žiakov..."
 • "...Program s Vašimi animátorkami sa deťom páčil až na pár lenivých hundrošov. Prostredie bolo prekrásne, veľmi vhodné pre školy v prírode..."