Späť na zoznam
 • Penzión Topky, Banská Štiavnica
 • 5 dní
 • 68 lôžok

Škola v prírode Banská Štiavnica - Počúvadlo

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Krásna a vyhľadávaná lokalita v Štiavnických vrchoch, priamo pri Počúvadle

Vyberte si školu v prírode v lokalite, kde sa pekná horská príroda Štiavnických vrchov spája s výnimočnou krásou a históriou Banskej Štiavnice. Ubytujeme Vás vo vyhľadávanom penzióne priamo pri Počúvadlianskom jazere, ktorá si Vás získa od prvého momentu. Očarí Vás svojou atmosférou, výhľadmi priamo z izbičiek a výbornou lokalitou. Možnosti na výlety sú tu naozaj široké. Turistická značka na Sitno začína rovno pri penzióne a ak sa deťom práve nechce ísť do kopca, už samotná prechádzka okolo Počúvadlianskeho jazera je očarujúca.  Do centra Banskej Štiavnice je to len 10 km a ešte bližšie to budete mať aj do známeho Banského múzea v prírode. Idylickejšie miesto pre školu v prírode nenájdete! Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba benefity a garancie:

✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ Last minute zľava 30Є/žiak
✅ Odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
✅ Úhrada až po obdržaní príspevku
✅ Akreditáciá Ministerstva školstva
✅ Najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov (každoročne takmer 10tis detí)
✅ 15 rokov skúseností a referencií
✅ Kvalitné poistenie CK proti úpadku (Vaše zálohy sú u nás v bezpečí a kryté poisťovňou)

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s last minute zľavou 30€/žiak.

Termín Stav Cena
27.05.2024 - 31.05.2024 (5 dní) Vypredaný 175 145 € prihlásiť sa
03.06.2024 - 07.06.2024 (5 dní) Vypredaný 180 150 € prihlásiť sa
10.06.2024 - 14.06.2024 (5 dní) Vypredaný 180 150 € prihlásiť sa
17.06.2024 - 21.06.2024 (5 dní) Vypredaný 180 150 € prihlásiť sa
02.09.2024 - 06.09.2024 (5 dní) Ešte voľný 160 140 € prihlásiť sa
09.09.2024 - 13.09.2024 (5 dní) Ešte voľný 160 140 € prihlásiť sa
16.09.2024 - 20.09.2024 (5 dní) Ešte voľný 160 140 € prihlásiť sa
23.09.2024 - 27.09.2024 (5 dní) Posledných 35 miest 160 140 € prihlásiť sa
30.09.2024 - 04.10.2024 (5 dní) Vypredaný 160 140 € prihlásiť sa
07.10.2024 - 11.10.2024 (5 dní) Vypredaný 160 140 € prihlásiť sa
14.10.2024 - 18.10.2024 (5 dní) Vypredaný 160 140 € prihlásiť sa
21.10.2024 - 25.10.2024 (5 dní) Vypredaný 160 140 € prihlásiť sa
28.10.2024 - 01.11.2024 (5 dní) Vypredaný 160 140 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 25 žiakov. Pri počte žiakov 24 a menej je cena vyššia o 10€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 18€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa autobusový výlet na Nový Zámok v Banskej Štiavnici + odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 18€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 49€/žiak (platí pri minimálnom počte 25 žiakov. Pri počte žiakov 24 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program Vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 500€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.03., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Penzión v peknej prírode Štiavnických Vrchov, s výhľadom na Počúvadlianske jazero.

Penzión Topky pri najväčšom a najznámejšom jazere, nachádzajúceho sa v srdci Štiavnických vrchov. Vychutnajte si ubytovanie, s výhľadom na Počúvadlianske jazero, obklopeným krásnou prírodou. Vďaka jeho jedinečnej polohe, tu zažijete naozaj pohodovú školu v prírode. Má krásne okolie s dostatkom priestoru na hry aj učenie, množstvo nenáročných turistických chodníčkov láka na spoznávanie prírody, brehy Počúvadlianskeho jazera priam nabádaju na relax a pohodové leňošenie. A keď sa rozhodnete spestriť si pobyt aj autobusovým výletom, do Banskej Štiavnice, Banské múzeum v prírode, či Svätého Antona, to je menej ako 20 min.

Ubytovanie:
2 - 4 lôžkové izby,s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Kapacita ubytovania je 68 lôžok.

V stredisku:
udržiavaný prírodný areál,spoločenská miestnosť, jedáleň, detský kútik, súkromná pláž, trávnaté plochy, WIFI, letná terasa a posedenie.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Animačný program je postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky a pripravený v súlade so štátnym vzdelávacím programom, pre I. a II. stupeň základných škôl. Ako jediná CK, sme držiteľom akreditácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a naše animačné programu sú uplne iný level (Pozrite si referencie  vašich kolegov a kolegýň).

Obsah a téma animačného programu: Wachumba Elements - Rešpekt k prírode

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je hravou formou oboznámiť deti s prírodou a jej súčasťami, pričom dôraz dávame na rešpekt a šetrnosť voči samotnej prírode. Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu, v príjemnej a zaujímavej lokalite. Hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi sa oboznámia so zodpovedným prístupom k prírode.

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Vydajte sa s deťmi na zážitkové bádanie do sveta elementov, ktorý skrýva zaujímavé tajomstvá a zážitky! Hravé aktivity si budú vyžadovať skutočné nasadenie a znalosti o prírode, ako napríklad: vedieť sa správne pohybovať v prírode, vedieť neplytvať vecami a pochopiť, prečo je dôležité veci nepoužívať iba raz. Niekedy to bude vyžadovať, aby deti odložili súťaživosť bokom a začali spolupracovať, hoc aj s druhým tímom. Príroda potrebuje, aby sme spolupracovali nielen s ňou, ale aj medzi sebou! Ochrana životného prostredia bude zakomponovaná do každodenného programu, počas celého týždňa, za sprievodu magických Wachumba elementov.

Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

Zem:
Na začiatku sa program školy v prírode zameria na element zem. Budeme sa venovať tomu ľahko viditeľnému, čo máme okolo seba: rastliny, pôda, hory a lesy. Aktivity sú zamerané na predstavenie tém týkajúcich sa tohto elementu. Cieľom je viesť deti k rešpektu voči prírode, ktorú majú okolo seba.

Voda:
Pri tomto elemente sa bližšie pozrieme na kolobeh života na zemi spojený s vodou. Aktivity sú zamerané na predstavenie toho, čo na prvý pohľad nie je viditeľné: pitná voda, morská voda, pestrosť živočíchov okolo nás, aký je kolobeh vody, a prečo je voda dôležitá. Okrem toho sa budeme venovať aj faune (živočíchom), kedže tie potrebujú vodu na svoju existenciu. Cieľom je viesť deti k šetrnému správaniu sa voči dôležitému elemenu, akým voda nepochybne je.

Vzduch:
Pri elemente vzduchu sa zameriame na to, čo nás ovplyvňuje, ale je to ľudskému oku zahalené, alebo takmer neviditeľné. Aktivity prinesú so sebou vysvetlenie podnebí, počasia, ovzdušia a tiež, ako vzniká vietor a prečo je dôležitý. Okrem toho sa budeme venovať aj atmosfére na zemegli. Tu pochopíme dôsledky, aké vyvoláva nezodpovedné správania sa k životnému prostrediu.

Oheň:
Pri elemente ohňa sa zas povenujeme energii a teplu v našom svete. Aktivity zameriame na predstavenie slnka a toho, ako energia a teplo pôsobí na prírodu okolo nás. Téma ohňa zároveň ukáže to, že aj človek formuje prírodu, rovnako ako slnko. Preto je dôležité vážiť si ju, byť k nej šetrný a myslieť na dlhdobú udržateľnosť. Netreba bojovať proti prírode - sme jej súčasťou.

Pridajte sa k nám! Postavte deti do roly bádateľov, dobrodruhov a ochrancov, ktorí sa vždy vynájdu a zvládnu cestu do cieľa - hoc aj cez prekážky, ktoré ich po ceste stretnú!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení Vám pomôcť s denným režimom, opekačkou, či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. Program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí.

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR,
 • pri výbere animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 15 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s Vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť Vášmu rozvrhu.

 

Cena animačného programu je 49€/žiak a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...My sme boli so školou v prírode spokojní, ubytovanie bolo dobré (chýbalo nám väčšie množstvo skriniek na ukladanie vecí pre deti). Deti boli nadšené a to bolo pre nás veľkou odmenou..."
 • "...Personál veľmi ústretový, strava vynikajúca, deti v pohode. Všetko na dobrej, profesionálnej úrovni. Organizácia výletu na 1*. Čo sa týka animátorov – fantastickí, dievčence pripravené, chlapec hneď obľúbený..."
 • "...Komunikácia s vašou cestovnou agentúrou Wachumba bola vynikajúca, snažili ste sa naše požiadavky splniť. Prostredie nádherné, spĺňa požiadavky školy v prírode. Ubytovanie bolo výborné, oceňujeme, že každá izba mala vlastné sociálne zariadenie. Celá škola v prírode v nás zanechala dobrý dojem, deťom sa páčilo..."
 • "...Lokalita Banskej Štiavnice sa nám páčila – ponúka mnoho príležitostí, žiakov zaujala, spoznali históriu aj súčasnosť banského remesla na Slovensku. Ubytovacie zariadenie našim žiakom vyhovovalo – je mimo hlavnej cesty – čo je dôležité vzhľadom k bezpečnosti žiakov..."
 • "...Kvalitné stravovanie, personál ochotný kedykoľvek plniť naše požiadavky. Areál priestranný, upravený, dá sa rôzne využiť. Celkový dojem zo školy v prírode je veľmi dobrý. Poskytuje výborne podmienky pre vyučovanie hrou i relax pre žiakov..."
 • "...Program s Vašimi animátorkami sa deťom páčil až na pár lenivých hundrošov. Prostredie bolo prekrásne, veľmi vhodné pre školy v prírode..."