Späť na zoznam
 • Jedľové Kostoľany - Pohronský Inovec
 • 4 - 99 rokov
 • 7 dní

Rodinný tábor Family FunTime

Rodinný pobyt so zážitkovým táborovým programom zameraným na aktívne rodiny a ešte aktívnejšie deti. Spoločný rodinný program aj relax pre rodičov, kým deti vybeháme my :)

11.07.2021 - 17.07.2021deti:  225€

dospelí:  265€
7 dni
rodič:  265€
dieťa:  225€
15.08.2021 - 21.08.2021deti:  225€

dospelí:  265€
7 dni
rodič:  265€
dieťa:  225€
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program, splav Hrona poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • o pobyte
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria
 • pokyny k táboru

Wachumba Family FunTime

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program, splav Hrona poistenie ck proti úpadku, DPH.Rodinný pobyt so zážitkovým táborovým programom zameraným na aktívne rodiny a ešte aktívnejšie deti. Kvalitné zážitky, dlhodobo obľúbené u detí, máme teraz aj pre rodičov :)

Naplánujte si na dovolenku rodinné “táborové” dobrodružstvo v krásnom horskom prostredí, nabité spoločnými zážitkami, hrami a rodinnými výletmi do čarokrásnej prírody v okolí Tribeča, ale aj zvlášť oddychom pre oteckov a mamičky. Tu ste si ako rodina najbližšie, posilníte vaše vzájomné vzťahy a aj si spolu oddýchnete.

Zažite rodinný pobyt, pri ktorom sa nemusíte trápiť s programom pre deti a zároveň budete mať dosť času aj pre seba. Vyskúšajte náš rodinný tábor a strávte plnohodnotný čas ako rodina. Pripomeniete si svoje “detské-táborové” časy a vaše deti vo vás spoznajú nových hrdinov. Veď im pomôžete lúštiť indície, prejsť etapovku, splaviť rieku a nájsť cestu na tajomný hrad. Všetko za pomoci veselého rodinného škriatka “Wačubka”, ktorý prináša zážitky pre aktívne rodiny.  Bližšie info o programe, dennom harmonograme a koľko voľného času budete mať sa dozviete tu.

Tak neváhajte a prekvapte svoje deti (a nakoniec aj seba :) ) naozaj originálnou rodinnou dovolenkou s aktívnym programom v krásnom horskom prostredí, ktorú si užijete naozaj všetci. Veď rovnako myslíme na nevyčerpateľnú energiu detí a zároveň na relax rodičov.

Vydajte sa so škriatkom Wačubkom objavovať svet rozprávok, ktorý pred vašimi očami ožíva!

Počas 7 dní rodinného dobrodružstva príde každý deň nová rozprávka a s ňou aj iný príbeh, nové netradičné hry, atkívne súťaže, rozprávkové workshopy, etapová bájna cesta po indíciách aj tématická nočná hra pre odvážnych.

Deti budú mať príležitosť vidieť svojich rodičov v úplne novej role - pomocníkov, tímových parťákov a tým sa im rozšíri vnímanie roly rodičov. Rodičia majú zase výnimočnú príležitosť stráviť čas s deťmi, ktorý bol doteraz vyhradený len pre školské družiny a detské tábory. Môžete deťom pomáhať, povzbudzovať, sledovať ich rast a správanie v kolektíve svojich rovesníkov. A samozrejme spolu ako tím zachránite škriatkovskú krajinu, nájdete čarovné ochranné talizmany a postavíte si vlastnú perníkovú chalúpku, ktorú na konci možno aj spolu zjeme.

Počas rodinného objavovanie rozprávkových krajín vás postretnú:

 • rodinné súťaže, tímové hry a stmeľovanie rodinného tímu,
 • príbehové putovanie na hrad Hrušov,
 • celodenný výlet so splavom Hrona,
 • večerný zábavný program pre celú rodinu,
 • tématické hry a aktivity, kreatívne workshopy a aktivity dotvárajúce jedinečnú táborovú atmosféru rozdelené do blokov programu,
 • idilické večery pri táboráku (kto má gitaru nech určite berie), nočná hra,
 • voľný deň, ktorý rodiny môžu stráviť podľa seba - relaxom pri bazéne, vychádzkou do prírody, či výletom do okolia (s výberom vhodného výletu samozrejme poradíme).

To všetko v krásnom prírodnom areáli s nádhernými výhľadmi na pohorie Vtáčnik a Tribeč. Viac o lokalite.

Denný režim je rozdelený následovne:

 • ranná rozcvička - určená pre deti, účasť rodiča dobrovoľná
 • doobedný program - pre celú rodinu
 • poobedný program - pre deti do 17:00, rodičia sa pridajú od 17:00 až do večere
 • večerný program - pre celú rodinu

V programe pobytu kladieme dôraz na posilnenie zdravého vzťahu rodičov a detí cez spoločný zážitok - hra, aktivita, výlet a aj dôraz na individuálne očakávania - oddych rodičov vs. neúnavné deti :).

Rodinný pobyt je vhodný pre rodičov a ich deti vo veku 4 až 13 rokov. (Samozrejme vítame aj iné vekové kategórie Wačumbákov, no napr. tí mladší budú potrebovať viac asistencie od rodičov.).

Aktivity programu sú rozdelené do 3 blokov, podľa miery zapojenia rodičov:

 • “mama, oci, tu potrebujem vašu pomoc” (spoločný program pre rodiny)
 • “mama, oci, toto zvládnem sám” (individuálny program pre deti a oddych pre rodičov)
 • “mama, oci, týmto sa vám chcem pochváliť” (prezentácia aktivít deti - výrobky, tančeky, úspechy počas dňa)

Účasť detí aj rodičov na ktorejkoľvek fáze programu je na dobrovoľnej báze. (Rodičia sa môžu zúčastňovať aj na programe pre deti).

Areál zdravia Jedľové Kostoľany

Nádherné miesto v horskej prírode Tribeča, neďaleko Topoľčianok, ktoré si užije celá rodina. Namiesto preplneného rodinného hotela vás čaká rozľahlý areál s hlavným penziónom a bazénom. Okolitá príroda nám bude kulisou na hry, ale aj rodičovský relax (napríklad pri západe slnka s výhľadom na hrad Hrušov). Wachumba rodičia každoročne závidia tento areál deťom. Teraz si ho môžete užit spolu s nimi!

Ubytovanie:
22 - 4 lôžkových izieb v hlavnej budove s vlastným sociálnym zariadením a kúpeľňou. Každá rodina bude mať vždy jednu izbu.

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, TV, DVD, WIFI internet, 3 altánky, vonkajší tanečný parket, ohnisko, detské ihrisko, jazierko, vonkajší bazén, futbalové a multifunkčné ihrisko, veľké parkovisko

Ako bude zariadené ubytovanie?

Ubytovanie je v hotelovej budove. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie. Izby sú 2-4 lôžkové a v rámci rozubytovania sa vždy snažíme vyhovieť požiadavkám, ktoré si vypíšete v prihláške.

Čo v prípade nepriaznivého počasia?

Na stredisku máme k dispozícií aj halu a zastrešené altánky na mokrý program. Výlety v prípade zlého počasia presunieme na iný deň.

Potrebujeme niečo špeciálne na pobyt?

Program je zostavený tak, že nič špeciálne nepotrebujete a potrebný materiál na program zabezpečíme my. Program prebieha väčšinou vo vonkajšom prostredí, preto si prineste outdoorové oblečenie.

Aká je vybavenosť služieb v blízkom okolí?

Najbližšia obec, Jedľové Kostoľany, je od strediska vzdialená do 2km. Nachádza sa v nej obchod, kostol aj miestne pohostinstvo. Bližšie veľké mesto sú Zlaté Moravce vzdialené od strediska cca 20 minút autom.

Je účasť na programe povinná?

Program je zameraný na stmelenie rodiny, preto je účasť oboch strán (detí aj rodičov) na programe odporúčaná, avšak všetko je na báze dobrovoľnosti a nikoho nebudeme nútiť :). Myslíme však aj na to, že potrebujete dostatok voľného času aj pre seba a program je tomu prispôsobený. Jeden deň je dokonca špeciálne vyhradený pre aktivity podľa vášho osobného výberu.

Čo môžem robiť ako rodič vo svojom voľnom čase?

V rámci voľného času môžete využívať služby areálu ako bazén, wifi, športoviská, posedenie v altánku či na terase s kávičkou, či možnosť grilovania a opekačky v stredisku. Areál je ideálnym miestom na športové vyžitie, k čomu môžete používať aj naše atrakcie ako streľbu z luku či vypožičanie lôpt a iného športového materiálu. Tiež sa môžete preskúmať bežecké trasy v okolitej prírode alebo sa vydať na vychádzky napr. na blízku rohľadňu Drieňová, odkiaľ vidno okolie celého Tribeča a Pohronského Inovca, na , alebo si pozrieť zvieratká na neďalekom gazdovstve.

Typy na výlety do okolia:

 

Národná prírodná pamiatka Starohutský vodopád (19km)

Kaštieľ v Skýcove (22km)

Zámok Topoľčianky (12km)

Arborétum v Tesárskych Mlyňanoch (22km)

Zubria obora pri obci Zlatno (15km)

Wellness Beladice (26km)

Zrúcaninu hradu Gýmeš (32km) 

Koniareň a minizoo na Ranči u Bobiho v Novom Tekove (38km)

Energoland Mochovce (35km)

Koľko voľného času budem mať ako rodič denne pre seba?

Denný harmonogram je nastavený tak, že doobedu je spoločný program pre celé rodiny. Voľný čas budete mať cez poobednajšiu siéstu až do cca 16:30 kedy budú mať deti veľkú poobednú hru. Pred večerou ešte na chvíľu spojíme rodinné sily a od večere (od 17:30) máte pauzu až do 19:00, kedy sa znovu všetci stretneme a spoločne zabavíme (či už na kvíze, alebo pri ohníku). Tiež bude vyhradený jeden celý deň pre aktivity podľa vášho výberu, kedy môžete využiť naše odporúčania na výlety, alebo si ho naplánovať úplne podľa seba (naši animátori sú vám k dispozícií aj počas tohto dňa).

Pre akú vekovú kategóriu je vhodný program?

Program je prioritne pre vekovú kategóriu 4-13 rokov, no ak sa medzi nami ocitnú aj staršie deti, určite aj im zabezpečíme zábavu a nudiť sa nebudú. Naopak mladšie deti program takisto zvládnu avšak za väčšej asistencie rodičov a animátorov.

Aké aktivity budeme robiť s deťmi?

Spoločne budete hľadať poklad na hrade Hrušov, zapojíte sa do netradičných táborových aktivít na stredisku a večerného zábavného programu, či sa sa vydáte na dobrodružný splav hrona. Spoločné bude aj rodinné varenie gulášu - na vás je ako ho uvaríte, na usilovnosti detí bude závisieť z čoho ho uvaríte. Program je prispôsobený tak, že v každej aktivite dieťa zohráva tú akčnejšiu rolu, a rodič skôr komfortnejšiu, avšak kľúčová úloha sa strieda - raz sa rodič stane hrdinom v očiach dieťaťa a inokedy zasa dieťa dokáže rodičovi, že sa dá naňho spoľahnúť :) Rodičia sa nemusia obávať žiadnych náročných fyzických aktivít, program je postavený tak, aby si to všetci naplno užili :)

Ak je program vyčlenený iba pre deti, ale moje dieťa odmieta ísť bezo mňa, môžem ísť?

Naši animátori sú špeciálne vyškolení a aj v takýchto situáciách vedia pracovať s motiváciou u detí, no ak by sa predsa len stalo, že sa bez vás nebude chcieť programu zúčastniť, tak samozrejme milí rodičia, ak sa chcete zapojiť, kedykoľvek môžete :)

Čo sa týka splavu, od akého veku je vhodný a čo si vziať so sebou?

Počas splavu budete sedieť na bezpečných raftoch, každý s vlastnou záchrannou vestou a pod dozorom skúsených inštruktorov. Je to adrenalínový, avšak úplne bezpečný zážitok, na ktorý bežne chodia aj deti predškolského veku. Plávacie vesty máme vo veľkostiach pre deti už od 2 rokov. So sebou si treba vziať obuv do vody pevne uchytenú na nohu - nie šľapky, lebo ich môžete vo vode ľahko stratiť. Ochranu proti slnku a hmyzu - čiapka, okuliare, opaľovací krém, ideálne aj tričko a repelent. K dispozícií budeme mať aj veľké nepremokavé vaky, kde si môžete uschovať suché prezlečenie a stravu.

Akým spôsobom prebieha stravovanie počas pobytu?

Stravovanie je plná penzia. Raňajky sú v podobe švédskych stolov, porcie sú prispôsobené veku. V prípade celodenného výletu (splav) sú raňajky v hoteli, obed si vezmeme so sebou a večera opäť na našom stredisku. Zabezpečený je pitný režim počas celého dňa.

Ako postupovať, ak mám špeciálnu diétu?

V prípade, že potrebujete upraviť jedálniček z dôvodu špeciálnej diéty alebo máte prípadné stravovacie obmedzenia uveďte prosím v prihláške a my vás budeme ohľadom toho kontaktovať písomne alebo telefonicky.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám páčilo:

 • ...Ďakujeme za krásne zážitky bolo nám perfektne o rok znova v tejto zostave super partia...
 • ...V tabore sme sa super cítili. Oceňujeme ústretovosť vedúcich. Veľmi sa nám pačil aj bonus v podobe kroniky, a že sme každý deň dostávali fotky na pamiatku :) Určite radi prídeme znovu...
 • ...Krásna lokalita, uzavretá spoločnosť a program hneď odo dňa príjazdu. Bolo to super. Páčilo sa mi zúčastniť sa na programe ako celá rodina. Omnoho zábavnejšie ako individuálny pobyt...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v Areáli Zdravia - Jedľové Kostoľany kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.473103, 18.478720

1. turnus: v nedeľu 11.07.2021 od 10:00 do 12:00 hod.

2. turnus: v nedeľu 15.08.2021 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Upozorňujeme, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v sobotu 17.07.2021 do 11:30 hod.

2. turnus: v sobotu 21.08.2021 do 11:30 hod.

Odporúčaný zoznam vecí do tábora

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame si vziať staršie oblečenie.

 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava - deti
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo - deti
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks, rodičia 1 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou/ pršiplášť
 • Šľapky do vody
 • Pevná obuv vhodná na splav (šlapky vám môže v rieke odplaviť)
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu
 • Malý ruksak (na výlety)
 • Doklady - ako napr. kartičku poistenca
 • Lieky, ktoré pravidelne užívate

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame priniesť si:

 • Respirátor/rúško/bufku na prekrytie úst keď pôjdeme cez vnútorné priestory
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

V prípade, že účastník tábora spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

Rodičov a detí, ktorí majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová diéta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám