Späť na zoznam
 • Penzión Gejdák
 • 6 - 12 rokov
 • 8 dní

Pura Natura

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších Wačumbáčikov do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

Zobraziť
všetky
termíny
Najbližší termínTermíny
Najbližší termínTermíny27.07.2019 - 03.08.2019265 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
67%
9-10
33%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
67%
33%
265 €
03.08.2019 - 10.08.2019265 €8 dni8 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
265 €
10.08.2019 - 17.08.2019265 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
33%
7-8
50%
9-10
17%
11-12
Podľa pohlaviaPohlavie
100%
0%
265 €
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • referencie
 • fotogaléria

Dobrodružstvá prírody s obrom Purkom

Ak máte doma energického zvedavca, ktorému nevadí trochu hliny, zvieratiek sa nebojí a aj na koníkoch sa rád povozí, nabaľte ho gumáčikmi, dostatkom oblečenia (čo si budeme nahovárať, na farme sa človek zašpiní) a vypravte ho k nám do čistej prírody, do Pura Natura!

Letný eko tábor, ktorý vtiahne mladších Wačumbáčikov do života na farme. Budeme sa starať o zvieratká, rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody.

V malebnom horskom hoteli Gejdák v panenskej prírode na hraniciach Veľkej Fatry sa ponoríme do čara života na farme. Budeme zbierať bylinky, ovocie zo sadu a lesné plody, sadiť rastlinky vo vlastnej záhradke a piecť domáce medovníčky či pozorovať nočnú oblohu. Navštívme rozprávkový domov Obra Čutka a naše šikovné ručičky vytvoria pečený čajík pre rodičov.

Za 8 dní sa o zvieratkách a rastlinkách naučíme viac ako z bežnej knižky, veď budeme farmárom pomáhať s celým hospodárstvom. Domácu stravu a dobroty nám budú variť starostlivé kuchárky a pozorní vedúci (max. 6 detí na vedúceho). S obrom Purkom a jeho pomocníkmi škriatkami zachránime prírode Múdru knihu. Viac o programe Dobrodružstvá s obrom Purkom.

Presvedčte sa, ako sme gazdovali minulý rok a prihláste k nám aj svojho malého pomocníka. Počet miest na farme máme obmedzený!

Tajomstvo prírody

Buď cestovateľom na planétu Príroda! .

Všetci škriatkovia pomáhajú obrovi Purkovi, ale teraz potrebujú posilu, pretože príroda sa začala meniť. Zvieratká sa na doteraz vždy čistých lesoch, voňavučkých sadoch a pestrých lúkach už necítia tak príjemne a pokojne ako kedysi. Vodné pramene sa zakalili a na farme dokonca vyrástol aj pyšný bodliak Zlobidlo!

Pomôžte obrovi Purkovi vrátiť ho na správnu cestu, aby každá rastlinka a zvieratko našlo svoje pravé miesto a škriatkovia mohli v pokoji pomáhať obrovi aj naďalej.

Na to však musíme nájsť Múdru knihu, v ktorej sú v škriatkoabecede zapísané všetky dôležité poznámky. Cestou sa naučíme škriatkopiesne a natrénujeme škriatkotance. Porazíme nevychovanú burinku v komických súťažiach a zatúlame sa aj do Obrova v Čukotskej doline. Zistíme, že pomáhať Purkovi a škriatkom vôbec nie je nuda!

So Smejkom si vytvoríme škriatkovský park či záhradku a s Hnevkom tam budeme sadiť kvety a skrášľovať si ju podľa vlastnej fantázie. S Vtipkom sa budeme starať o somáriky, husy, morky, teliatko, ovce, zajace, psy, kone a sliepky priamo tam, kde bývajú. Koník Šťastko nás za odmenu aj povozí. Ak nám bude teplo so Smolkom sa vyčľapkáme v bazéne a hladné bruško zasýtime  čerstvým ovocím, ktoré si s Hap-čípom odtrhneme zo sadu. Škriatok Vedko nám dokonca povie, ako si sami vyrobíme pečený čajík pre tých najbližších.

Zistíme, ako sa žije na farme, pozrieme sa na výrobu domáceho syra, vypustíme kravičky na pašu a večer si napečieme chutné medovníčky.

Príď pomôcť Purkovi a jeho škriatkovským kamarátom rozveseliť krásnu prírodu!

Cestou za dobrodružstvom si prejdeme:

 • animoterapiu postaráme sa o zvieratká, naučíme sa rozumieť ich reči a 2x za turnus sa povozíme na krásnych koníkoch
 • landart - postavíme vlastnú záhradku s užitočnými rastlinami
 • workshopy - napečieme a ozdobíme medovníčky, vyrobíme si pečený čajík z čerstvého ovocia priamo zo sadu, vyrobíme náramky a drobnosti pre teba a kamarátov, naučíme sa lesné pesničky a tančeky
 • Obrovo - spoznáme príbeh obra Čutka, ktorý stráži Čutkovskú dolinu a jej bohatstvá
 • tajomstvá prírody - ukážeme si orientáciu v prírode, ponoríme sa do oblohy, spoznáme lesnú mudrosť 

 

Tábor je vhodný pre všetkých mladších milovníkov prírody, ktorí majú vzťah k zvieratkám. Vyžadujú ešte viac staroslitvosti a pozornosti (čomu je prispôsobení aj počet detí na vedúceho - max 5), no chcú vyskúšať, prípadne znovu zažiť, aké to je stráviť niekoľko dní bez otecka a mamičky. Je vhodný aj ako prvý pobytový tábor. 

Miesto, kde budeme spoločne pomáhať obrovi Purkovi

Budúcich pomocníkov privítame v podhorskom penzióne Gejdák na úpätí Veľkej Fatry, ubytujeme v útulných izbách, z ktorých sa budú môcť kochať výhľadom na zvieratká alebo svoje vlastné minizáhradky. Priamo v budove majú bazén, v areáli penziónu sú aj stajne pre väčšie zvieratá a ohrádky pre menšie.

Ubytovanie:
útulné 2 až 4-lôžkové izby priamo v penzióne so samostatným sociálnym zariadením, s celkovou kapacitou 40 lôžok

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bazén, ovocné sady, ihriská, veľký altánok, jazdiareň, stajne a množstvo domácich zvierat, rybník

Vaše časté otázky k táboru:

Bezpečnosť a starostlivosť v tábore
Na Wačumbáčikov neustále dohliada tím vedúcich, max. 5 detí na 1 vedúceho, vrátane odborného zdravotného dozoru. Areál a ubytovanie je bezpečnosťou prispôsobený aj pre najmenšie deti. Všetky izbičky sú v tesnej blízkosti vedúcich a bez poschodových postelí. Ešte pred táborom kontaktujeme rodičov, aby nám čo najviac povedali o svojom Wačumbáčikovi a pomohli nám ho lepšie spoznať (jeho zvyky, denný režim, potreby...), aby sme vedeli, na čo si máme dávať pozor.

Informovanosť počas tábora
Počas tábora uverejňujeme fotky z každého dňa na našej Facebook stránke, kde môžete sledovať, ako sa vašim deťom v tábore páči. Ešte pred táborom dostanete tel. kontakt priamo na hlavného vedúceho, u ktorého sa môžete informovať. Rovnako posielame aj SMS/MMS správy rodičom o tom, ako deti prežili deň, či spokojne zaspinkali, všetko spapali a pod.

Strava v tábore
Jedálniček sa snažíme prispôsobiť mlsným detským jazýčkom, ale tak, aby bol pestrý a spĺňal všetky výživové požiadavky. Je možnosť aj vegetariánskych či bezlepkových diét.

Čo ak je Wačumbáčikovi v tábore smutno:
Naši vedúci sú tam aj preto, aby deťom pomohli zvládnuť ich prvé dlhšie odlúčenie od rodičov. Utešili, zaujali programom, prečítali rozprávku na dobrú noc, či pomohli napísať pohľadnicu rodičom. Určite nedoporučujeme rodičom priamo volať deťom, nakoľko to zvykne u detí ešte viac posilniť smútok za domovom. Preto je vždy najlepšie infomovať sa u hlavného vedúceho. V prípade, že Wačumbáčikovi predsa len príde počas výpravy smutno a rozhodne sa vrátiť domov k rodičom, vrátime vám alikvotnú časť sumy za pobyt.

Podrobnejšie a ďalšie odpovede na svoje otázky nájdete na našom táborovom blogu. V prípade, že váhate, či je už vaše dieťa pripravené na svoj prvý letný tábor, tu nájdete pár rád od našej detskej psychologičky.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Pura Natura páčilo:

 • ...Starostlivosť perfektná, dcére sa veľmi páčilo, ja som tiež 2x volala s hlavnou vedúcou Monikou. Bola veľmi milá a ústretová, ak som sa nedovolala, zavolala mi späť. Prostredie bolo nádherné. Počasie neovplyvníme, ale v rámci možností počasia mali skvelý program a dobre sa zabavili....
 • ...Bolo super o rok sa dúfam znovu stretneme...
 • ...Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za úžasný tábor zorganizovaný aj zrealizovaný na jednotku. Dcéra prišla nadšená plná pozitívnych zážitkov a radosti:-) Veľká vďaka patrí milým a šikovným dievčatám, ktoré sa deťom venovali. Majú môj obdiv a dcéra ich ospevuje ešte dnes, aké boli baby super...
 • ...Našej Sárke sa tábor veľmi páčil, ani domov sa jej nechcelo...
 • ...Dcéra bola veľmi spokojná, páčilo sa jej v tábore....
 • ...Dcéra bola spokojná (bola prvýkrát na tábore), takže z našej strany spokojnosť...
 • ...Bol to fajn tábor, syn bol spokojný a páčilo sa mu, o rok by sa rad vrátil! Ďakujeme...
 • ...Veľmi sme spokojní s vedúcimi a celkovo s programom, určite o rok zopakujeme...
 • ...Určite musíme pochváliť aj tento rok vedúcich, keďže dostali dosť ťažkú skupinu deti, ktoré vo väčšine po prvýkrát boli tak dlho bez rodičov. Dcérka bola nesmierne spokojná a ja ďakujem, že tento prvý zážitok odlúčenia u nej mohol prebehnúť za prítomnosti týchto skvelých ľudí, ktorý jej s tým pomohli. A aj v mojej neistote má dokázali ubezpečiť, že je všetko v poriadku a zvládla som to aj ja. Ďakujeme...