O nás

Objav svet Wachumby

Wachumba je mindsetová komunita, ktorá spája mladých ľudí, deti, ostrieľaných inštruktorov zo zážitkovej pedagogiky a profíkov z rôznych outdoorových aktivít a športov. Už viac ako 15 rokov nás spájajú spoločné hodnoty, ktoré zdieľame a odovzdávame deťom vo forme zážitkových táborov, adaptačných pobytov, škôl v prírode, lyžiarskych kurzov a školských výletov.

Našou misiou je vytvárať priestor, kde mladí ľudia a deti nájdu porozumenie a príležitosť spoznávať, rozvíjať svoj potenciál, v hravom a inšpiratívnom prostredí. Priestor, do ktorého sa každý rok radi vracajú 5 roční Wačumbáčikovia, aj 17 roční mladí ľudia. S Wachumbou vyrastajú a dospievajú, z Wachumby vystupujú do reálneho sveta dospelých, lepšie pripravení na ďalšie výzvy, ktoré ich čakajú.

Staň sa aj ty členom našej komunity, či už ako účastník na jednom z 10-tok táborov a akcií, alebo ako inštruktor a animátor, ktorý bude ďalej šíriť naše hodnoty a víziu, že keď mladí ľudia dostanú príležitosť spoznávať a rozvíjať seba samého, je to základ ich úspešnej budúcnosti.

Unity Respect Wachumba

 
 
 

Naše hodnoty

Unity

znamená súdržnosť, spolupatričnosť. Schopnosť myslieť vo forme “MY”, namiesto “JA”. Unity musí byť pevná a citeľná vo všetkých našich pobytoch, či pre najmenších Wačumbáčikov, ktorých učíme, že 1+1=3, že v jednote je sila, až po starších teenagerov, ktorých vedieme k spoločenskej zodpovednosti a komunitnému cíteniu - k pocitu “som súčasťou niečoho väčšieho, istého spoločenstva” a podľa toho sa treba správať a aj ku komunite prispievať.

Respect

pre nás znamená toleranciu a rešpekt. Rešpekt k sebe samému, k svojmu okoliu i jeden k druhému. Rešpekt je o spoznávaní samého seba, svojich silných aj slabých stránok a rovnako aj tolerovanie slabostí a silných vlastností u niekoho iného. Rešpekt je pre nás pestrosť názorov, talentov a osobností v našej komunite, rešpekt je základný kameň UNITY!

Wachumba

(po Swahilsky láska) je láska k životu, k sebe samému, k svojmu okoliu a k spoločenstvu. Wachumba pre nás znamená detskú čistú radosť zo života, z poznania, zo všetkého nového. Wachumba je drive, chuť robiť veci naplno, byť aktívny a ísť si za svojim. Wachumba je sila, ktorá nás všetkých ženie dopredu, byť lepšími, spoznávať a posúvať svoje limity a skills.

Prečo Wachumba?

1.

Stojíme na pevných hodnotách a spoločných cieľoch

Wachumba je mindsetová komunita mladých ľudí, ktorých spájajú spoločné hodnoty a ciele. Sú hlboko zakorenené v našom DNA a v každom jednom programe. Deti a mladých ľudí vedieme k súdržnosti (Unity), tolerancií (Respecte) a k túžbe rozvíjať sa, spoznávať a pracovať na sebe (Wachumba).

2.

Tvoríme zážitkové a edukačné programy so špecifickým zameraním

Každý sme iný, každý máme iné záujmy, iný talent, iné silné a slabšie stránky. A presne také sú aj naše programy, každý s iným špecifickým zameraním, pre rôzne vekové kategórie a záujmy. No všetky spája princíp zážitkovej pedagogiky a jasný zámer osobnostného rozvoja.

3.

Máme vlastný školiaci program - Wachumba Academy

Spájame najlepších inštruktorov a animátorov, ktorí ďalej na sebe makajú a rozvíjajú sa. Celoročne organizujeme školenia, zážitkové akcie a kástingy, navštevujeme zahraničné podujatia o zážitkovej pedagogike.

4.

Spájame priania rodičov s očakávaniami detí

Leto plné zábavy, akcie, zážitkov, zmysluplne strávený čas v bezpečnom a podnetnom prostredí, kreatívny mladí ľudia, profesionálny prístup sa navzájom nevylučujú. Pri tvorbe každého programu zohľadňujeme požiadavky rodičov rovnako ako očakávania detí.

5.

Ponúkame bezpečnosť, odbornosť a istotu, overenú rokmi a klientmi

Máme viac ako 12 rokov skúseností a každoročne tisíce spokojných klientov. V našom tíme nájdete profesionálnych zdravotníkov, lektorov, pedagógov a detských psychológov. V táboroch máme najnižšie počty detí na jedného animátora (6 až 8 detí, podľa veku) a najväčšie poistné krytie proti insolventnosti (až do 300 000) zo všetkých detských cestovných kancelárií na Slovensku.

6.

Nesúťažíme s konkurenciou, ale sami so sebou

Nikdy sme nechceli byť najväčší, ale vždy chceme byť najlepší! Vo Wachumbe sme presvedčení o tom, že keď je niečo dobré, neznamená, že to nemôže byť ešte lepšie. Aj na najmenších detailoch záleží a nebáť sa meniť zabehnuté, je cesta k originálnym nápadom.

 
 

Náš tím

wachumba skoly v prirode detske tabory jakub hlavac

Zakladateľ Wachumby, ktorý dal prvý Wachumba tábor dokopy ešte na vysokej škole, už je to viac ako 14 rokov. Vysmiaty, kreatívny človek, ktorý vždy myslí pár krokov dopredu. Študoval na vysokých školách v Londýne a Madride, no rozhodol sa získané know - how využiť doma, pri budovaní svojho Wachumba sna.

Jakub Hlaváč

Konateľ, CEO

wachumba skoly v prirode detske tabory zilkova katarina

Naša „Wachumba mama”, ktorá začínala vo Wachumbe ešte ako 8 ročné dieťa. Odvtedy stihla vyštudovať 2 vysoké školy a vypracovať sa na pozíciu Office Manager. So svojím zmyslom pre detail sa stará o bezproblémový chod kancelárie, fakturácie a financie. Momentálne je na materskej dovolenke.

Katka Ďurisová

prokuristka, Office Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory dominik odalos

Dominik zažil svoj prvý kontakt s Wachumbou ešte počas svojho detstva. Wachumba mu prirástla k srdiečku až natoľko, že sa z neho stal hlavný vedúci tábora Fantasy. Vďaka štúdiu managementu a financií na univerzite v Škótsku, si Dominik rozširíl svoje organizačné, manažérske a komunikačné schopnosti, ktoré aplikuje pri svojej práci na pozícii Finance & Process Managera. 

Dominik Odaloš

Finance and Process Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory sopociova lenka

Milá usmievavá osôbka, ktorá svoje skúsenosti s predajom a so službami zákazníkom postupne zbierala v retailovej oblasti ako asistent predaja alebo vedúca pobočky. Má na starosti full servis pre našich klientov. Poradí s výberom, pomôže s rezerváciou a počas pobytu sa vždy uistí, či Vám nič nechýba.

Lenka Sopóciová

Sales Manager

DSC 6175 pp

Zuzka získala skúsenosti s prácou s ľuďmi rokmi praxe v cestovnom ruchu, ktoré využíva pri každodennej komunikácií s pani učiteľkami, aj rodičmi. Má na starosti full servis pre našich klientov. Trpezlivo vypočuje a vždy ochotne poradí. Takisto má na starosti výlety, benefity a zabezepčuje bezproblémovú dopravu.

Zuzana Gallová

Customer Services Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory rosival peter

Práca s mladými ľudmi a ich vzdelávanie boli vždy "Rosiho" srdcovkou. Absolvoval viacero domácich aj medzinárodných školení: Envirozážitok, Princípy animovania zážitkových pobytov, Kľúč k úspešnej motivácii detí, Zážitková pedagogika v praxi. Stará sa o kvalitné programové a dramaturgické zabezpečenie našich pobytov.

Peter Rosival

Product Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory jozef nachaj

Dodo je skromný, nerád o sebe píše. Hneď ako ho donútime napísať pár riadkov, tak ich zverejníme :D

Jozef Ňachaj

Creative Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory martin lesundak

Stará sa o to, aby sme mali tých najlepších a najspokojnejších animátorov. Plánuje kastingy, školenia a vyskladáva tímy. 15 rokov sa venoval skautingu, organizoval medzinárodné projekty v oblasti práce s mládežou a integrácie ľudí s postihnutím. Absolvoval viacero domácich a medzinárodných školení v oblasti práce s ľudmi.

Martin Lešundák

HR Manager

 

wachumba skoly v prirode detske tabory laura fuljerova

Lala je tichší, no o to systematickejší člen nášho kreatívneho oddelenia. Veľmi skúsená animátorka, ktorá má rada všetko poctivo pripravené, aby svoj čas mohla čo najviac venovať deťom. So svojím zmyslom pre systém a detail sa stará o materiálne a logistické zabezpečenie našich akcií.

Laura Fuljerová

Supply and Logistic Manager

wachumba skoly v prirode detske tabory tereza chmurciakova

Keď sa Tea zjaví v miesnosti, hneď dá o sebe vedieť - a myslíme to v dobrom :). Pozitívna, energická osôbka, ktorá miluje život, ľudí a akciu. Má rada keď sa stále niečo deje, keď môže lietať, vybavovať a pomáhať. Jednoducho Tea a Wachumba je osudové spojenie. Popri štúdiu psychológie sa vo Wachumbe stará o sociálne siete a grafiku.

Tereza Chmurčiaková

Social Media Manager

Pridaj sa k nám do tímu Wachumba. Napíšte nám

voľné pracovné pozície

Ako plynul čas...

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
wachumba rok 2022

2022 - Konečne plná sezóna bez covidu

S obnoveným aj doplneným tímom vstupujeme do prvej po-covidovej sezóny. Konečne môžeme realizovať školy v prírode, výlety a tábory bez obmedzení. Radosť však rýchlo stlmí kontakt s novou realitou a naše deti z jarných táborov stretnú vo vlaku prvých utečencov z Ukrajiny :(. Vítame ukrajinské deti na našich školách v prírode, aj táboroch. Tiež sa nám podarilo zrealizovať prvé dva turnusy Zážitkového prechodu Malou Fatrou - Expedition. Tešíme sa z toho rovnako ako účastníci. Toto sme vždy chceli robiť, rozvíjať a povzbudzovať mladých ľudí cez intenzívne zážitky. Nielen cez leto, ale aj priebežne počas roka.

wachumba rok 2021

2021 - Míľnik, ktorý sme dosiahli práve počas pandémie.

Viac ako 3000 detí na letných táboroch - wow! Takéto číslo sme ešte nikdy nemali a je paradox, že sa nám to podarilo práve počas extrémne ťažkého druhého roku pandémie. Nesťažujeme sa a makáme. Wachumba tábory sa stali najpopulárnejšou oázou “normálnosti” pre deti aj rodičov. Ako reakciu na krízu v školstve a dlhé obdobie zavretých škôl realizujeme nový vedecký tábor Zoom, v ktorom prezentujeme našu predstavu moderného zážitkového vzdelávania. A reakcia? Najrýchlejšie vypredaný letný tábor. Aj to je dôkaz, že vnímame potreby detí, rodičov a reagujeme na požiadavky doby, aj keď je ťažká.

2020 wachumba rok korony ako plynul cas

2020 - V roku pandémie najviac rodičov verilo práve Wachumbe

Hovorí sa, že v búrke spoznáš dobrého kapitána a v kríze spoľahlivého partnera. V roku pandémie sa Wachumba ukázala ako dobrý kapitán, stabilný a spoľahlivý partner rodičov, učiteľov aj detí. Rodičia aj učitelia ocenili naše know-how a pripravenosť. Dokázali sme bezpečne zrealizovať pobyty pre viac ako 4 tisíc detí, t.j. najviac zo všetkých organizátorov táborov. V letných táboroch sme mali dokonca viac detí ako v roku pred koronou. Práve v kríze aká bola v tomto roku sa najviac prejavili naše hodnoty, poctivý prístup a srdce,ktoré vkladáme do všetkého čo robíme.

2019 wachumba akreditacia sacka ako plynul cas

2019 - Máme akreditáciu aj členstvo v SACKA

Ďalší, v poradí už 12ty, najúspešnejší rok Wachumby. Na táboroch a školských pobytoch spoznalo naše hodnoty takmer 9000 tisíc detí. Takýto záujem o Wachumbu nás samozrejme veľmi teší, no ešte viac si ceníme, že sa to nijako neprejavilo na kvalite našich pobytov. Práve naopak! Prepracovali sme Wachumba Academy - celoročný systém vzdelávania animátorov, získali sme akreditáciu Ministerstva školstva, vedy a výskumu a stali sme sa aj riadnymi členmi SACKA. Aj to potvrdzuje, že Wachumba je najlepší a najspoľahlivejší partner pre školy, rodičov a deti.

2018 wachumba zmena ako plynul cas

2018 - Nastal čas na zmenu!

Väčšinou, keď je niečo dobre zabehnuté a funguje, ľudia to nemajú chuť meniť. My sme pravý opak! Stereotyp nás desí, zabehnuté uspáva, výzvy a nové príležitosti stále viac lákajú. Tak aj Wachumba potrebovala po 12tich rokoch reštart.

Máme nové logo, web, vizuálnu identitu. Nanovo sme si prečistili, ujasnili naše hodnoty, zadefinovali misiu a nastavili ciele. Zabehnuté tábory sme prekopali a tomu prispôsobili celú Wachumba Academy: sylaby, školenia a castingy. Všetko preto, aby sme aj ďalších 12 rokov mohli rásť, byť najlepší a neprestávali prekvapovať seba aj klientov.

2017 ako plynul cas wachumba

2017 - Skok, ktorý nás naozaj zaskočil. :)

Vždy sme chceli byť najlepší, no nikdy sme sa nesnažili byť najväčší. Tento rok nás však záujem o Wachumbu naozaj zaskočil. Viac ako 2000 detí na letných táboroch, 5000 detí na školských pobytoch z Wachumby robí jednu z najväčších cestovných kancelárií pre deti s obratom viac ako 1. mil. eur a s najväčším poistným krytím proti insolventnosti až do výšky 300 000 Eur. Čo nás však teší ešte viac, že sa tento prudký rast neprejavil na kvalite pobytov a službách.

2016 paintball hero ako plynul cas

2016 - Držíme krok so záujmami detí.

Nechceme zaspať nad vlastným úspechom a tak ďalej pozorne sledujeme novinky okolo seba. Čo teraz medzi deťmi fičí, čo ich zaujíma, ako trávia svoj čas a hlavne…ako to vieme preniesť aj do našich táborov a zážitkovej pedagogiky.

Preto tento rok spúšťame do sveta až 4 originálne tábory, z ktorých každý jeden je úplný unikát, s programom aký inde nenájdete. Programovací tábor Robotic, lego tábor Constructor, eko tábor Pura Natura a airsfot/paintball tábor Hero.

2015 wachumba working week ako plynul cas

2015 - Magická hranica 1500.

9 rokov nápadov, zanietenia a rastu nás dostalo až sem. Viac ako 1500 detí zažíva Wachumbu v lete 2015. Tento rok realizujeme aj prvý ročník nášho tvorivého festivalu – „Wachumba working week“, na ktorom sa stretnú všetci animátori a inštruktori. Spoločne tvoríme, vymýšľame a plánujeme všetky letné tábory, hry, vyrábame si kulisy, šijeme kostýmy a zdieľame nápady.

2014 ako plynul cas wachumba new generation

2014 - New generation, new ideas.

Už to nie je len o „ matadoroch zakladateľoch“. :) Z Wachumby sa stáva „dospelá“ sebestačná komunita, schopná generovať nových šikovných ľudí, s ktorými zdieľame spoločné myšlienky, hodnoty a vízie. Vznikajú nové tábory ako Dance, Horses, NEXT, Teatro či Denné tábory v Bratislave.

2013 circle of wachumba veduci animatori

2013 - Circle of Wachumba.

Wachumba môže napredovať len vďaka dobrým ľuďom! V tomto roku spúšťame projekt na výchovu inštruktorov a animátorov - Wachumba Academy. S animátormi pracujeme systematicky a celoročne.Organizujeme školenia, vlastné zážitkové akcie, odovzdávame ďalej získané know-how, teóriu aj prax. Do Wachumba Academy začleňujeme aj „odrastené Wachumba deti“, ktoré už zažili množstvo našich táborov a majú vžité naše hodnoty.

Práve vedúci, ktorí zažili Wachumbu už ako deti a teraz ju šíria ďalej z pohľadu animátorov, sú cennou kostrou nášho tímu. Ich drive a chuť odovzdať iným to čo sami vo Wachumbe zažili, sa nedá nijako nahradiť.

2012 ako plynul cas wachumba tatry adventure

2012 - Magická hranica 1000.

Hoci to nikdy nebolo naším cieľom, odmena za úspech vždy poteší! Tento rok zažilo cez leto Wachumbu viac ako 1000 detí. Túto métu sme dosiahli aj vďaka ďalším novým táborom v ponuke - Tatry Relax, Tatry Adventure, Floorball. Pre školy začíname ponúkať školy v prírode, lyžiarske výcviky a adaptačné kurzy.

2011 ako plynul cas wachumbacik wachumba

2011 - Rok, keď nevieme čo s nápadmi.

Vidíme, že to čo robíme funguje, feedbacky nám hovoria, že to robíme dobre a tak sa nebojíme nových nápadov. V spolupráci s Native School of English spúšťame Wachumba Native - jazykový tábor so zahraničnými lektormi a animátormi. Na juhu Slovenska robíme prvý ročník tábora Aquarelax a spolu s kamarátmi z tenisovej akadémie robíme aj tenisový tábor. Pre detičky, ktoré idú prvýkrát do tábora, zase ponúkame tábor Wačumbáčik.

2010 lyziarske tabory snowcamp wachumba ako plynul cas

2010 - Sme garážová firma!

Máme našu prvú kanceláriu! Napasovať 4 stoly, stoličky, compy a ešte aj whiteboard s nápadmi do jednej „garáže“ dalo zabrať, ale aspoň sme si bližší a žiaden nápad neunikne! Ďalej rastieme a rozširujeme naše aktivity.

Vznikajú zimné a jarné lyžiarske tábory, kde spájame výuku lyžovania/snowboardovania so zážitkovým programom. Tento rok začíname ponúkať aj školské koncoročné výlety s animačným programom.

2009 ako plynul cas fantasy junior wachumba kto sme

2009 - Wachumba je formalita a ďalej rastie.

Formálne sa transformuje z občianskeho združenia na cestovnú kanceláriu. Rozširujeme zameranie našich táborov a vznikajú jazykové tábory pre mladšie deti - Fantasy, Junior. Vďaka tomu, že sa nebojíme nových nápadov a „thinking out of box“, vzniká aj športový, bicyklový tábor Adventure - prvý svojho druhu na Slovensku.

2008 ako plynul cas kto sme wachumba

2008 - Vyšlo to! Máme prvý tábor pod značkou Wachumba.

Wachumba si začína písať svoj príbeh ako osobitná značka. Máme náš prvý web a na ňom prvý vlastný tábor - Wachumba Evolution, postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky. Pri tvorbe hier, aktivít a programu sa inšpirujeme Prázdninovou školou Lipnice a ich literatúrou. Tento rok sa aj prvý krát zúčasťnujeme pravidelných školení pre prácu s mládežou - Celostátní vzájemná výměna zkušeností (CVVZ).

ako plynul cas 2007 kto sme wachumba

2007 - Keď prvý krát zaznelo Unity Respect Wachumba!

I6 vedúcich, 40 detí a prvý večerný snem na ktorom zaznelo „Unity Respect Wachumba“. Naším cieľom bolo vytvoriť program pre teenagerov, ktorý nie len zabaví a zaujme, ale bude mať pre účastníkov aj hlbší/vzdelávací význam. Vznikla myšlienka o tolerancii (Respecte), jednote(Unity) a láske (Wachumba).