Späť na zoznam
 • Hotel Magura - Chvojnica
 • 5 - 8 rokov
 • 7 dní

Letný tábor Wačumbáčik

Ideálny prvý letný tábor so spaním bez rodičov pre tých najmladších dobrodruhov - Wačumbáčikov, ktorí ešte potrebujú viac pozornosti a trpezlivosti.

12.07.2020 - 18.07.2020235 €7 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
15%
4-5
85%
6-7
Podľa pohlaviaPohlavie
82%
18%
Počet voľných miest: 0235 € Doprava: Individuálna
26.07.2020 - 01.08.2020235 €7 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
7%
4-5
93%
6-7
Podľa pohlaviaPohlavie
50%
50%
Počet voľných miest: 0235 € Doprava: Individuálna
09.08.2020 - 15.08.2020235 €7 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
8%
4-5
92%
6-7
Podľa pohlaviaPohlavie
56%
44%
235 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Wačumbáčik - môj prvý letný tábor

Vyšlite svojich malých zvedavcov na ich prvú táborovú cestu do rozprávkového sveta hier a objavovania angličtiny. Čakajú ich starostliví vedúci a hraví rovesníci, s ktorými zažijú svoj prvý prespávací táborový príbeh.

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Prvý krôčik k letným táborom pre najmladších dobrodruhov - Wačumbáčikov, ktorí ešte potrebujú viac pozornosti a starostlivosti.

Bádatelia Wačumbáčikovia sú síce menší, no energia a odvaha im rozhodne nechýba. S veľkou chuťou a zvedavosťou túžia spoznávať svet okolo seba, a preto im tábor Wačumbáčik starostlivo rozprestiera príjemné zážitky tak, aby z toho mali svoju prvú pozitívnu skúsenosť a radi sa vrátili do ďalších táborov.

Spolu s našimi pozornými vedúcimi zavítajú do zvieracej krajinky Zootópia, kde budú pomáhať zajačici Judy vyriešiť jej prvý detektívny prípad.

Počas jeho odhaľovania navštívime teplé Saharské pole, tajomný Pralesopark, kde sa k nám pripojí lev Louis, odhalíme žiarivú Tundrovku aj Judin domov Králikovo. Veľký príbeh plný hravých nástrah, odkrývania čudesných stôp, tvorivých dielničiek a bezpečného šantenia sa, ktoré si deti do sýtosti užijú v sprievode zvedavých maskotov zvieratiek. Tábor je doplnený o zábavnú detskú angličtinu, osvieženie na kúpalisku, divadelné vystúpenie aj návštevu Zveroparku Viac o programe Veľký prípad Zootopie.

O bezpečnosť sa bude starať tím trpezlivých a chápavých vedúcich (max. 6 detí na 1 dospelého) vrátane zdravotného dozoru.  Pokroky v odhaľovaní detektívneho prípadu svojich Wačumbáčikov môžu rodičia denne sledovať aj na našej Facebook stránke, kde budeme posielať veselé fotky ich úspechov.

Pozrite sa, ako sa rodičom a Wačumbáčikom páčilo pominulé roky a vyberte svojim deťom ich prvý letný tábor, ktorý nesklame a posmelí do budúcna.

Wačumbáčik - veľký prípad Zootopie!

Všetky zvieratka oslavujú. Zajačica Judy dostala svoj prvý prípad!

Judy si konečne splnila svoj vysnívaný sen stať sa policajtkou a teraz potrebuje tvoju pomoc pri prvej detektívnej misii. Spoločne vycestujete do najkrajších končín Zootopie, kde vás budú sprevádzať aj jej kamaráti lišiak Nick či speváčka Gazelle.

Do Zootopie sa zatúlalo tajomné zvieratko z nepoznanej krajiny. Nikto ho tu nepozná a nevie kde je jeho domov. Pomôž Judy vypátrať odkiaľ sa tu vzalo! Cestička nás spoločne prevedie cez Saharské polia, kde mu namaľujeme jaskýnné obrázky. V Králikove mu postavíme zvierací domček, bláznivé hry sa zahráme s novými kamarátmi z Pralesoparku a v Tundrovke odtlačíme stopy neznámeho zvieratka, kde budeme všetci tancovať pri polárnej žiare. Určite sa spolu vyčvachtáme aj na blízkom kúpalisku a rozprávkové tvory nám prídu zahrať krásne divadelné predstavenie.

Pridaj sa k Judy a jej priateľom na dobrodružnú výpravu a pomôž jej vyriešiť prvý veľký prípad Zootopie! Spoločnými silami sa nám určite podarí odhaliť tajomstvo neznámeho zvieratka a nepoznanej krajiny.

 

Program tábora je starostlivo vybraný pre najmenších, ktorý ešte potrebujú viac starostlivosti, no túžia vyskúšať alebo opäť zažiť, aké to je stráviť niekoľko dní bez rodičov. Sú neustále pod kvalifikovaným dozorom animátorov, ktorí dbajú na individuálny rozvoj dieťaťa, jeho začlenenie do kolektívu a jeho osobné pocity. Je plný rôznorodých pohybových hier, kreatívnych dielničiek a pestrých motorických aktivít zaobalených do pútavého príbehu hraného po celý čas animátormi, a tak sa deti stávajú jeho tvorivou súčasťou.

Angličtina v tábore je priamo osadená do každodenného rozprávkového príbehu a vedená hravou formou tak, aby sa deti mohli hrať, spievať, tancovať a prijímať vedomosti v prirodzenom hravom prostredí spolu s rovesníkmi. Úrovne angličtiny sú prispôsobené úplnym začiatočníkom, ako aj prvým „slovíčkarom“.

Vaše časté otázky k táboru:

 • Bezpečnosť a starostlivosť v tábore: na Wačumbáčikov neustále dohliada tím vedúcich, max. 5 detí na 1 vedúceho, vrátane odborného zdravotného dozoru. Areál a ubytovanie je bezpečnostne prispôsobené aj pre najmenšie deti. Všetky izbičky sú v tesnej blízkosti vedúcich a bez poschodových postelí. Ešte pred táborom kontaktujeme rodičov, aby nám čo najviac povedali o svojom Wačumbáčikovi a pomohli nám ho lepšie spoznať (jeho zvyky, denný režim, potreby...), aby sme vedeli, na čo si máme dávať pozor.
 • Informovanosť počas tábora:  počas tábora uverejňujeme fotky z každého dňa na našej Facebook stránke, kde môžete sledovať, ako sa vašim deťom v tábore páči. Ešte pred táborom dostanete tel. kontakt priamo na hlavného vedúceho, u ktorého sa môžete informovať. Rovnako posielame aj SMS/MMS správy rodičom o tom, ako deti prežili deň, či spokojne zaspinkali, všetko spapali a pod.
 • Strava v tábore: jedálniček sa snažíme prispôsobiť mlsným detským jazýčkom, ale tak, aby bol pestrý a spĺňal všetky výživové požiadavky. Je možnosť aj vegetariánskych či bezlepkových diét.
 • Čo ak je Wačumbáčikovi v tábore smutno: naši vedúci sú tam aj preto, aby deťom pomohli zvládnuť ich prvé dlhšie odlúčenie od rodičov. Utešili, zaujali programom, prečítali rozprávku na dobrú noc či pomohli napísať pohľadnicu rodičom. Určite nedoporučujeme rodičom priamo volať deťom, pretože to zvykne u detí ešte viac posilniť smútok za domovom. Najlepšie je sa infomovať u hlavného vedúceho. V prípade, že Wačumbáčikovi predsa len príde počas výpravy smutno a rozhodne sa vrátiť domov k rodičom, vrátime vám alikvotnú časť sumy za pobyt.

 

 Podrobnejšie a ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete na našom táborovom blogu. V prípade, že váhate, či je už vaše dieťa pripravené na svoj prvý letný tábor, tu nájdete pár rád od našej detskej psychologičky.

Bezpečné sídlo pre naše pátranie - Horský hotel Magura

 Prvé dobrodružstvo najmenších wačumbáčikov sa bude odohrávať v krásnom horskom prostredí Chvojnickej doliny, neďaleko Bojníc. Ubytujeme sa v čistých izbičkách v Horskom hoteli Magura a veľký prípad Zootopie budeme nerušene odkývať v krásnom prírodnom okolí s ohradeným ihriskom aj voľnými plochami. K dispozícií máme dokonca aj telocvičňu a veľké spoločenské priestory, takže cítiť sa tu budeme dobre za každého počasia.

Ubytovanie:
2 až 5-lôžkových izbách, s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, DVD, telocvičňa, detské ihrisko, ohnisko, trampolína, hojdačky, stolný futbal, stolný tenis, šípky a WIFI

Ako je zabezpečená starostlivosť o deti počas tábora?

Na tábor chodia vedúci, ktorí majú bohaté skúsenosti s prácou s tými najmenšími (max. 6 detí na vedúceho). Starajú sa počas celého táora o to, aby Vaše deti svoj prvý tábor zvládli statočne a odniesli si tie najkrajšie zážitky.

Ako je zostavený program tábora?

Pre deti vo Wachumba tábore Wačumbáčik je pripravený pestrý program prispôsobený pre tých najmenších, aby všetkému porozumeli, mali dostatok odpočinku (áno spinkáme aj poobede) a hlavne, aby si odniesli z tábora nezabudnuteľné zážitky.

Ako prebieha angličtina pre najmenších?

Angličtina v tábore prebieha 2x denne a to hravou a zábavnou formou pomocou piesní, hier a vypracovaných workbookov tak, aby ich zvládli aj Vaši najmenší Wachumbáčikovia.

Ako sa môžeme spojiť s deťmi? Kedy a kde môžeme vidieť fotky z tábora?

Neodporúčame dávať deťom do tábora Wachumbáčik telefón. V rámci programu ho nepotrebujú. Zbytočne by ich iba rozptyľoval. Ak sa chcete spojiť počas tábora s Vaším dieťaťom, kontaktujte hlavného vedúceho, ktorý spojenie zabezpečí. Telefonát s dieťaťom odporúčame vždy najprv prejednať s hlavnou vedúcou tábora, či je to vhodné, aby to dieťa nerozcítilo. Ak sa rozhodnete dieťaťu predsa len telefón do tábora dať, bude uschovaný u hlavnej vedúcej, ktorá Vášmu dieťaťu mobilný telefón dá vždy vo vymedzenom čase (väčšinou počas poobedného odpočinku).

Fotky počas tábora môžete sledovať na našej FB stránke, kde ich vedúci pridávajú priebežne každý deň (ak to podmienky dovoľujú). Po ukončení tábora Vám bude na e-mail zaslaný link na všetky fotky a táborové video.

Môžu byť gumáčiky/treková obuv ako odporúčaná nepremokavá obuv?

V nepremokavej obuvi by malo mať dieťa pevnú nohu. Počas Wačumbáčika túry neabsolvujeme, no keď prší viac dní po sebe a chceme si ísť s deťmi von zahrať hru a nadýchať sa čerstvého vzduchu, je potrebná nepremokavá obuv, aby nožičky Vášho dieťaťa zostali suché a dieťa neochorelo. Čiže gumáčiky aj nepremokavá treková obuv dostáva zelenú. 😊

Ak si dieťa zabudlo na tábore veci ako sa k ním môžeme dostať?

Po ukončení tábora Vám príde na e-mail s fotkami aj link na straty a nálezy. Straty a nálezy sú vždy nafotené v albume na našej FB stránke. Ak zistíte, že je niečo Vaše, kontaktujte nás formou komentára ku fotke alebo e-mailom.

 

Podrobnejšie a ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete na našom táborovom blogu. V prípade, že váhate, či je už vaše dieťa pripravené na svoj prvý letný tábor, tu nájdete pár rád od našej detskej psychologičky.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám vo Wačumbáčiku páčilo:

 • ...Syn bol úplne nadšený z prvého tábora. O detičky bolo skvele postarané a počas pobytu sme aj my rodičia boli prostredníctvom fb ale aj priamo vedúcou tábora informovaní. Fotografie z tábora hovoria za všetko ... deťom bolo super, veľa aktivít, noví kamaráti, skvelí vedúci, nádherné prostredie. O rok sa tešíme na nový tábor :-) Ďakujeme Wachumba :-)...
 • ...Sebi bol z tábora nadšený a my tiež. Prvý dojem z miesta tábora bol pre nás perfektný - skvelé miesto pre tábor s deťmi. O vedúcich sme od neho počúvali a počúvame len samé superlatíva. Takže celkovo sme veľmi spokojni a odporúčame vás všetkým známym...
 • ...Všetkým opätovne ďakujeme a wachumbáčik odporúčame. Boli sme spokojný...
 • ...Na základe spoločného vyplňovania dotazníka so synom, ktorý tábor absolvoval, môžem len napísať že bol veľmi spokojný. Ja nemám taktiež výhrady. Keďže to bol prvý tábor, tak očakávania neboli príliš vysoké, o to viac však bola moja aj synova spokojnosť! Ďakujeme :)...
 • ...Ďakujeme Vám veľmi pekne, za úžasný prvý Liliankin tábor. Bolo jej super, veľmi sa jej páčilo. Zoznámila sa s veľa novými kamarátmi, má veľa krásnych zážitkov a spomienok. A ak to bude možné, isto Wačumbáčik navštívi aj o rok. Ďakujeme Vám ešte raz, že ste dali na naše dieťa pozor, bola to dobrá skúsenosť byť na toľko dní a nocí bez rodičov. Lilianka a jej rodičia....
 • ...Tábor bol skvelý, vážime si Vašu prácu s deťmi a držíme palce, aby ste aj do budúcna mali veľa inšpirácie a pre deti urobili super program. Ďakujeme za skvelý týždeň. :-)....
 • ...Dcéra Magdalénka sa s nami podelila o svoje nové zážitky. Myslím si, že bola spokojná a cítila sa tam dobre. Aj ja som nadobudol presvedčenie, že bolo o ňu a ďalšie deti dobre postarané. :)....
 • ...Boli sme nadšení, ako výborne náš 7-ročný syn zvládol jeho úplne prvý táborový pobyt a sme presvedčení, že je to zásluhou vašich skvelých vedúcich, ktorí sa o deti naozaj dobre postarali. Syn prišiel domov nadmieru spokojný s tým, že sa ani chvíľku nenudil a určite sa chystá do jedného z vašich táborov aj na budúci rok. S radosťou nám porozprával jeho zážitky, veľmi sa mu páčil výlet na Ranč u Bobbiho a bolo mu ľúto len to, že čas v tábore ušiel tak rýchlo...
 • ...Chcela by som sa poďakovať, moja 7 ročná dcérka bola prvýkrát v tábore s prespávaním a zvládla to skvele aj s pomocou vynikajúcich vedúcich, ktorí jej v tom pomohli, keď bolo treba, keď jej bolo smutno :) Zvlášť ďakujeme Peťke za jej starostlivosť, prístup a ochotu. Dcérka má veľmi pekné spomienky na tábor, veľa spomína na kamarátov, vedúcich, zážitky... aj keď sme mali na začiatku obavy, nakoniec sme radi, že bola a že sme vybrali dobre :)...
 • ...Máte úžasný tím neskutočne milých ľudí, ktorí to čo robia, robia pre to, že ich to baví, nerobia to nasilu a vymýšľať aktivitu za aktivitou a venovať sa deťom 24 hod. denne dokážu takto dokonale len tí, ktorí to robia srdcom. Syn bol prvýkrát v živote v tábore, a keď som videla tie fotky na FB, ako je na každej vysmiaty, vyškerený a spokojný, som vedela, že je mu tam dobre a boli sme spokojná celá rodina. A to len vďaka Janke, Danielovi a tým ostatným, kt. sa im venovali s chuťou. O rok sme u Vás opäť :)...
 • ...Dcéra bola maximálne spokojná. Páčilo sa mi ubytovanie (čisté izby, okolie ...), prístup a informovanie od vedúcich tábora a animátorov. Prostredie bolo veľmi pekné. Program v tábore bol pekný, dcérka mala super zážitky. Animátorku Zuzku stále ešte spomína :-) Ďakujeme a tešíme sa na budúci rok...
 • ...Dobrý deň, ja nemám žiadne negatívne pripomienky, dcérka bola spokojná, veľa sa tam naučila, čo sa týka angličtiny. Takže si myslím, že najlepšia vizitka je spokojné dieťa. Ďakujem všetkým za opateru a starostlivosť...
 • ...Nakoľko deti boli spokojné, tak som spokojná aj ja, a čo je pre mňa najdôležitejšie, že chcú ísť do tábora aj nabudúce. Aj keď hodnotenie programu a výletov nie je asi v kompetencii rodičov, skôr tých, čo si to užívali. Veľmi pekne ďakujem...
 • ...Všetko bolo super :o) Syn bol veľmi spokojný, pôjde aj budúci rok :o) Ďakujeme....
 • ...Náš syn a aj my sme boli so všetkým veľmi spokojní, takže vybrať pre neho na budúce leto z vašej bohatej ponuky prázdninových táborov bude pre nás určite hlavolam. Páči sa nám Adventure koncept, no na ten bude ešte aj na budúci rok primladý. Možno na budúce leto otvoríte novy tábor Adventure Junior :) ??...
 • ...Dcérka odkazuje, ze jej bolo super :)...
 • ...Krásne prostredie, ideálne pre malé detičky, vhodný výber termínu, aj počtu dní........ dieťa prišlo spokojné, bez plaču a chce ísť aj o rok - takže zmeniť - nič, len opakovať aj budúci rok, prípadne niečo aj v zime... a veľa angličtiny pre najmenších...
 • ...Milá Wachumba, ani neviem, ako sa mám poďakovať. Moja dcérka Karin bola v tábore prvýkrát. Napriek tomu, nebála som sa ju Vám zveriť. Hlavná vedúca tábora Janka je človek tak láskavý a ústretový, že som od prvého momentu vedela, že dcérka bude v dobrých rukách. Tiež oddielová vedúca Zuzka sa o deti vzorne starala ozaj ako mamina...
 • ...Boli sme so všetkým maximálne spokojní, organizačné pokyny pred začatím tábora boli veľmi jasné, včas podané. Starostlivosť vedúcich o deti bola výborná, Tomáško si nevie vynachváliť, stále rozpráva o zážitkoch, o veselých rozpr. postavičkách...
 • ...Aj napriek tomu, že si náš Samko pár dní poplakal, sa mu v tábore veľmi páčilo, každý deň spieva anglické pesničky a rozpráva zážitky z tábora...
 • ...Od začiatku som mala dobrý pocit, nebolo nič, čo by som vytkla. Syn bol veľmi spokojný, informovanie počas priebehu tábora a komunikácia s Jankou Seligovou pred a počas tábora bola fajn. Touto cestou sa Vám chcem poďakovať, že bolo o moje dieťa celý týždeň dobre postarané a verím, že budúci rok sa vidíme.. :)...
 • ...Skladám Vám veľkú poklonu a ďakujem za obetavosť a prístup k deťom, nemali ste to vôbec lahké s tak malými deťmi. Veľmi pekne ďakujeme...
 • ...Dcéra bola prvýkrát ako 5 ročná v tábore, báli sme sa, ako to zvládne bez rodičov, ale zvládla to vďaka Vám perfektne. Sme veľmi spokojní a budúci rok sa k Vám chce opäť vrátiť. Ďakujeme....
 • ...Veľké ocenenie pre vedúcich a ich postoj k deťom. Veľmi si vážim, ako sa zachovali k synovi, keď mal problémy v noci so spaním :-)....
 • ...Deti boli nadšené, už teraz sa pýtajú, či budú môcť ísť do Wačumbáčika i o rok. Chcem dať do pozornosti veľmi profesionálne a ústretové správanie animátorov tábora k deťom i k rodičom, najmä vedúcu tábora Janku Šeligovú...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame  na Horskom Hoteli Magura kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.892820, 18.531993

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

2. turnus: v nedeľu 26.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

3. turnus: v nedeľu 09.08.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v sobotu 18.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v sobotu 01.08.2020 do 11:30 hod.

3. turnus: v sobotu 15.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Peračník s písacími potrebami a farbičkami
 • Rukávniky pre neplavcov
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)
 • Obľúbený plyšáčik na tulkanie

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY V MARTINE

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Nachádza sa v Jahodníckych hájoch, východne od Martina a na ploche 15,5 ha sa nachádza 143 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska..

VODNÝ SVET SEBEDRAŽIE

Objavte čistú energiu prírody ukrytú vo vode, kameni a dreve. Pýtate sa, kde ju nájdete? Predsa vo Vodnom svete v Sebedraží pri Prievidzi. Vodný svet je rekreačno- -oddychový areál ponúkajúci celej vašej rodine, priateľom a známym možnosť stráviť príjemné chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí. Využite možnosť zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia. V areáli sa nachádza 9 vodných plôch – z toho 3 lovné rybníky s rôznym režimom lovu.

"KLASIKA" ZOO BOJNICE

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955. Jej súčasná rozloha je 41 hektárov, z čoho viac ako polovicu tvorí expozičná časť. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.