Späť na zoznam
 • Chata Žiar, Rajecká Lesná
 • 10 - 17 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Hero

Airsoftovo-paintballový tábor s nadupaným „survival” programom v horskej prírode Rajca. Adrenalín a akciu tu zažiješ vo všetkom, lepšie je byť vždy pripravený!

Zobraziť
všetky
termíny
12.07.2020 - 19.07.2020305 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
12%
9-10
56%
11-12
30%
13-14
2%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
Počet voľných miest: -1305 € Doprava: Individuálna
19.07.2020 - 26.07.2020305 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
8%
9-10
52%
11-12
31%
13-14
8%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
6%
94%
Počet voľných miest: 0305 € Doprava: Individuálna
26.07.2020 - 02.08.2020305 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
9-10
39%
11-12
39%
13-14
12%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
16%
84%
Počet voľných miest: 0305 € Doprava: Individuálna
02.08.2020 - 09.08.2020305 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
16%
9-10
35%
11-12
48%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
305 € Doprava: Individuálna
09.08.2020 - 16.08.2020305 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
11-12
38%
13-14
48%
15-16
4%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
30%
70%
Počet voľných miest: 0305 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

S.E.A.T.S - Special Elements And Tactics Squad

Toto nie je tábor pre žiadne padavky! Ani pre niekoho, kto si chce párkrát vystreliť paintballovú guličku. Toto je výcvikový tábor S.E.A.T.S, miesto, kde Wachumba vychováva svojich najakčnejších agentov a špiónov, svojich HEROES!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Airsoftovo-paintballový tábor s nadupaným „survival“ programom, kde adrenalín a akciu zažiješ vo všetkom. Tu musíš byť vždy pripravený!

Čaká na teba 8 dní poctivej prípravy a tvrdého tréningu. Každý deň zažiješ paintballovú a airsoftovú prestrelku, naučíš sa zlaňovať, prekonávať lanové prekážky, maskovať či stavať úkryty v teréne. Absolvuješ nočný pochod, orientáciu podľa kompasu aj hviezd, kurz sebaobrany či prvej pomoci.

Naučíš sa ovládať nielen paintballové/airosoftové zbrane, ale aj streľbu z luku, kuše či vzduchovky. A na spestrenie si dáme aj strieľačku s Archery Tag.  Viac o programe Hero - S.E.A.T.S!

Ak sa na to cítiš a poriadnej akcie sa nebojíš, tak neváhaj a staň sa študentom Wachumba S.E.A.T.S Academy - jedinej školy, do ktorej si ochotný chodiť aj v lete!

Pozri sa ako si užili Spy Academy hrdinovia z minulých ročníkov a nezmeškaj tohtoročný nábor. Počet miest je limitovaný!

S.E.A.T.S - Special Elements And Tactics Squad

Špeciálna jednotka, ktorá sa zaoberá prekonávaním prírodných síl, teda živlov VODA - ZEM - VZDUCH. Ak sa staneš jej súčasťou, budeš sa špecializovať na vzdušné misie na lanách v našom lanovom a lezeckom centre, čaká ťa podvodná zásahovka na kúpalisku či pohyb v nepriateľskej zóne neďalekých kopcov.

Pridaj sa k elite S.E.A.T.S a vydaj sa spolu s nimi na hrdinské misie, kde budeš potrebovať presnosť, šikovnosť a výbušnosť na ich zvládnutie. Sú nabité akčnými bojovkami, streľbou a pohybom na bojovom poli, maskovaním v teréne, úlohami, ktoré preveria tvoju logiku, záchrannými akciami vo všetkých živloch, zálesáckou technikou a množstvom tréningov v teréne so zbraňou (airsoftky, paintballky, archery tag) aj bez nej (mapovanie, zálesáctvo, prvá pomoc).

Špeciálne jednotky pre teba pripravili taktické skúšky na súradniciach v horskej oblasti Rajeckej Lesnej, kde budeš musieť so svojím tímom zanalyzovať situáciu, v ktorej sa nachádzaš, zmapovať terén a vytvoriť úspešnú stratégiu pre splnenie misie Land, Dive, Air a Night! Ten kto to zvládne, získa odznak S.E.A.T.S a bude pripravený na veľkú záverečnú misiu s najlepšími jednotkami S.E.A.T.S!

Tak čo, máš na to aj ty?

Čo ťa bude čakať vo výcvikovom priestore S.E.A.T.S?

Používanie zbraní:

  • 3x blok airsoftu (tri dni po cca 2 hod.)
  • 2x blok paintballu (dva dni po cca 2 hod.)
  • Archery Tag + streľba z luku, kuše a zo vzduchovky

 

Tréning techniky a vedomostí:

  • rangers skills – prespanie v lese, stavanie prístreškov, skúška prežitia v prírode
  • maskovanie a kamufláž
  • kurz prvej pomoci a záchranná akcia
  • pohyb na cudzom území, mapovanie terénu

 

Tréningy fyzických zdatností:

  • lezenie a nácvik zlaňovania
  • množstvo hier o dobytie vlajky, územia a bunkrov

 

Strategické misie:

  • AIR - zdolávanie prekážok v lanovom parku a jazda na lanovke deadride
  • DIVE - zásahovka vo vode aj pod ňou (výlet na kúpalisko)
  • LAND - pátracia misia v lesnom teréne Rajeckej Lesnej
  • NIGHT - nočná misia, prineste si čelovky a maskáče

Záverečná misia ELITE FORCE

 

Program tábora je starostlivo pripravovaný a realizovaný školenými animátormi a certifikovanými inštruktormi pre dané atrakcie tak, aby ponúkol jedinečné zážitky a zábavu s maximálnou bezpečnosťou.

Ponúkame dva rôzne elitné tréningové pobyty (verzie táborov):

Hero - prvé 4 turnusy sú vhodné pre mladšie deti a tiež tínedžerov od 10 do 15 rokov, ktorí si chcú užiť hlavne zábavu pri streľbe, zálesáctve a adrenalínovej akcii, ešte nemajú veľké skúsenosti s airsoftom a paintballom alebo sa zatiaľ nechcú púšťať do tých najťažších špiónskych misií.

Hero Pro - posledný 5. turnus je vhodný pre staršie deti a tínedžerov vo veku 12-17 rokov, ktorí obľubujú poriadnu výzvu, sú skúsenejší v airsofte, dokážu prísne rešpektovať pravidlá bezpečnosti, majú radi aktívny pohyb, šport a väčšia fyzická záťaž im nerobí problém.

 

UPOZORNENIE!

Jedná sa o intenzívny športový tábor s fyzicky náročným programom, ktorý môže byť miestami aj na hrane konformity a bežných aktivít, na ktoré si zvyknutý. Keď sem chceš ísť, tak to vieš, a práve preto sem ideš. Pri veľa typoch aktivít musí byť na prvom mieste bezpečnosť, a teda aj zvýšená disciplína a nároky na účastníkov. Inštruktori a animátori ti chcú v prvom rade garantovať bezpečnosť a nezabudnuteľné zážitky, preto ich prosím rešpektuj.

Tréningové centrum S.E.A.T.S - Horské centrum aktívneho oddychu - Chata Žiar, Rajecká dolina

Výcvikové centrum Wachumba S.E.A.T.S Academy sa nachádza v horskej doline na úpätí Malej Fatry, len 8 km od kúpeľných Rajeckých Teplíc a 25 km od Žiliny. Samotný areál a okolitá príroda ponúka ideálne prostredie pre náš výcvik: lanové centrum, paintballové ihrisko, zorbingová dráha, lanovka ponad celý areál, zlaňovacia prírodná skala, pieskové aj trávnaté ihriská a určite využijeme aj potok tečúci priamo cez areál. 

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby v pohodlných zrekonštruovaných chatkách (každá po 10 lôžok). Každá chatka má 2 poschodia, 2x sociálne zariadenie, spoločenskú miestnosť.

Stredisko:
hlavná budova, spoločenská miestnosť, reštaurácia, bar, plážové volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, zorbingová dráha, biliard, stolný futbal, pódium, 2x altánok a ohnisko. Celým areálom preteká potok.

Môže si dieťa priniesť vlastnú airsoftovú/paintballovú výstroj?

Nie. Neodporúčame deťom nosiť vlastnú výstroj, nakoľko ju v tábore nebudú môcť používať. Na airsoft a paintball sú zabezpečení profesionálni inštruktori s licencovanou výstrojou.

Môže si dieťa do tábora zobrať vreckový nožík?

Akékoľvek nožíky, zbrane, ostré alebo inak nebezpečné predmety budú deťom odobraté a odovzdané rodičom na konci tábora.

Ako sa môžem s deťmi spojiť?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Odporúčame kontaktovať hlavnú vedúcu/hlavného vedúceho tábora telefonicky alebo e-mailom. Telefónne číslo obdržíte v pokynoch pred táborom.

Ako sú deti ubytované?

Ak je to možné, tak sa vždy snažíme vyhovieť požiadavkám z prihlášok. Ako sú dispozične riešené izby a chatky si môžete pozrieť v sekcii „ubytovanie“.

Ako je riešený dozor počas paintballu/airsoftu/lanového parku ...?

Na deti dohliadajú skúsení licencovaní inštruktori, špecializovaní na tento typ atrakcií. Počas animačného programu sú deti s animátormi. Na celý tábor dohliada táborový zdravotník. Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Hero páčilo:

 • ...Som veľmi spokojná s Vašou organizáciou - všetko prebieha hladko, bez problémov, komunikácia, riešenie problémov super. Mate to zmáknuté na jedničku. Príde určite zas...
 • ...Super tábor! Adam pôjde určite aj na ďaľší rok. Ďakujeme...
 • ...Bol to úžasný tábor, milujem wachumbu a každým razom je to lepšie a lepšie až neuveriteľné :)...
 • ...Synom sa páčilo, chcú ísť znovu. Z pohľadu rodiča sa mi zdal program vyslovene šitý na mieru chalanom (no samozrejme, že aj dievčatám :-)) , čo mi synovia aj potvrdili svojou spokojnosťou...
 • ...Ďakujeme za výborný program a nové zážitky pre naše deti. Taktiež ďakujeme za perfektné fotky a skvelé video. Tešíme sa na ďalší ročník...
 • ...Chcela by som sa Vám za môjho syna veľmi pekne poďakovať, strašne sa mu u Vás páčilo, toto bol jeho prvý tábor a splnil všetky očakávania, ...na ďalší rok určite zopakujeme....
 • ...Syn bol veľmi spokojný, teší sa o rok :) Ako rodič oceňujem správne a pravidelné dávkovanie liekov, ďakujem...
 • ...Super tábor bol som 3 krát a oplatí sa to stale...
 • ...Naša 15 ročná dcéra bola z tábora Hero Pro úplne nadšená. Samozrejme sa teší na tábor na budúci rok, na Madam 👍🏻 a inštruktorov. Ďakujeme....
 • ...Prvý tábor, z ktorého sa vrátil junior absolútne nadšený. So spolutáborovníkmi mali už aj naplánovaný spoločný tábor o rok :-) Ďakujem za seba a aj za neho, šťastné dieťa=spokojný rodič :-) Misia HERO II. splnená na viac ako 100% ;-)...
 • ...Náš 11ročný Adam bol s Wachumbou v tábore Hero ll.-prvý krát. Odniesol si kopec zážitkov,nové návyky,tešil sa na každú činnosť...mohla by som tu písať knihu. V konečnom dôsledku to bol jeden úžasný tábor...na čele s Madam s vymakaným pestrým programom. Týmto sa chceme celej partii s Madam veľmi pekne poďakovať za tábor,o ktorom rozpráva denne kamarátom,dospelým..proste koho stretne. Ďakujeme za aktivity, pestrý program, disciplínu...hlavne bezpečnosť. Tento vynikajúci tábor budem odporúčať svojim priateľom. Prajem Vám všetko dobré a verím,že sa o rok opäť uvidíme...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame na Chate Žiar, RAJECKÁ LESNÁ kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.027617,18.676497

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 od 12:30 do 14:30 h.

2. turnus: v nedeľu 19.07.2020 od 12:30 do 14:30 h.

3. turnus: v nedeľu 26.07.2020 od 12:30 do 14:30 h.

4. turnus: v nedeľu 02.08.2020 od 12:30 do 14:30 h.

5. turnus - Hero Pro: v nedeľu 09.08.2020 od 12:30 do 14:30 h.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 19.07.2020 do 13:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 26.07.2020 do 13:30 hod.

3. turnus: v nedeľu 02.08.2020 do 13:30 hod.

4. turnus: v nedeľu 09.08.2020 do 13:30 hod.

5. turnus - Hero Pro: v nedeľu 16.08.2020 do 13:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Spacák (ideálne s tepelným komfortom cca +6 stupňov)
 • Karimatka
 • Sada tmavého (čierneho, khaki) oblečenia
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)
 • Nenosiť vllastné zbraňe (airsoftové ani iné), nakoľko na program budeme využívať naše certifikované, ktoré budú každému zapožičané

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína neskorším obedom o 15:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

SLOVENSKÝ BETLEHEM

Vedľa farského kostola Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej je umiestnený vyrezávaný pohyblivý Slovenský betlehem, ktorý vytvoril majster Jozef Pekara v rokoch 1980 – 1997. Je to najväčšia drevorezba svojho druhu na svete a výnimočný výtvor svetového formátu. Scéna Božieho narodenia sa nachádza uprostred pôsobivého vyrezávaného diela a okolo nej sú zastúpené všetky slovenské regióny svojimi najznámejšími miestami a pamiatkami. Rajecká Lesná je pútnickým miestom a neďaleko betlehema sa nachádza kalvária s krížovou cestou, na konci ktorej je kostolík Nanebovstúpenia Pána. Pod kalváriou vyteká liečivý prameň.

GOLF PRI RAJCI

Tiché a pekné prostredie Rajeckej doliny sa stalo predpokladom vybudovania rozľahlého golfového areálu Golf Park Rajec, nachádzajúci sa len asi 5 km od mesta Rajec. V súčasnosti si môžu všetci vášniví golfisti, ale i odhodlaní začiatočníci zahrať na 9 jamkovom ihrisku s krytým driving range a kvalitnými cvičnými plochami. To, čo golfových nadšencov určite poteší, je vysoká kvalita greenov, ktoré sú síce menšie a kratšie, avšak vôbec nie jednoduché. Svojou členitosťou preverí schopnosti každého hráča. Ihrisko je ideálne pre tréning krátkej hry a svojou veľkosťou je hrateľné priemerne za 1,5 hodiny, čím sa stáva často vyhľadávaným tzv. hráčmi po ceste, ktorí idú tadiaľto okolo.

ZBYŇOVSKÝ BUDZOGÁŇ

V Rajeckej doline, na svahu vrchu Žibrid sa nachádza bizarný prírodný úkaz – Skalný budzogáň. Existuje legenda, ktorá vysvetľuje jeho vznik – v minulosti na tomto svahu rástol Hromodub. Jedného dňa okolo neho šiel obor a povedal si, že z toho Hromodubu vyrobí budzogáň. Ako si tak vyrezával svoj nástroj, nevšimol si, že z neho vyteká miazga a prilepil sa ňou o zem. Keď to zistil, tak sa veľmi nahneval a z celej sily ho zapichol do zeme, preklial ho a z budzogáňa sa stala skala, ktorá tam stojí dodnes. Útvar je obklopený hustým lesom a vedie k nemu nenáročný turistický chodník z Rajeckých Teplíc (6.5km – 2h) aj zo Zbyňova (cca 4.5km). Súčastou trasy je aj náučný chodník so 6 stanovištami.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.