Späť na zoznam
 • Penzión Jarabina, Jasenská dolina
 • 10 - 18 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Adventure

Športovo-bicyklový tábor po cyklotrasách Turca a dolinami Veľkej Fatry. Zaži maximum pohybu, outdoorových atrakcií a partiu ľudí, ktorých spájajú spoločne „odšlapané“ zážitky.

05.07.2020 - 12.07.2020315 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
19%
9-10
23%
11-12
39%
13-14
16%
15-16
3%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
10%
90%
Počet voľných miest: 4315 € Doprava: Individuálna
25.07.2020 - 01.08.2020315 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
9%
9-10
16%
11-12
22%
13-14
38%
15-16
16%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
27%
73%
Počet voľných miest: 0315 € Doprava: Individuálna
15.08.2020 - 22.08.2020315 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
6%
9-10
15%
11-12
45%
13-14
30%
15-16
3%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
33%
67%
Počet voľných miest: 0315 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Adventure - Ride of Future

Tie najintenzívnejšie zážitky a najsilnejšie spomienky sú tam vonku! Poď si po ne do Wachumba Adventure!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Tábor pre všetkých športových nadšencov, ktorí cez leto hľadajú pohyb, výzvy, akciu a nemajú strach sa poriadne nohami zaprieť do pedálov.

Odkrútiš si 200 km zážitkov v lákavej horskej prírode Turca. Spoločne prebrázdime cyklotrasy a tiahle doliny, vyjdeme až na hrebeň Veľkej Fatry, múry Sklabinskej zrúcaniny nás ochránia počas prespávačky v prírode, a tak postupne spoznáme silu, krásu a možnosti, ktoré nám okolitá príroda ponúkne.

Každý deň sa vydáme na galakticky skvelú výpravu. Otestujeme beztiažový stav počas raftovania na rieke Váh popod Strečno, s Laser Tag delami sa prebijeme cez nebezpečné asteroidy pri honbe za protilátkou a ak nám nebudú stačiť vlastné sily, presadneme na motokáry a na plný plyn sa vydáme za ďalším zážitkom. Viac o programe Rowan - Ride of Future.

Program tábora je v réžii vedúcich, ktorí majú všetky trasy už veľa krát prebikované a okolité hory dobre poznajú. Spoľahnúť sa môžeš aj na support servisného vozidla (keď treba odvezieme, opravíme defekt a pod.). Všetky atrakcie sú pod dohľadom inštruktorov na to školených.

Už 8 rokov si tu dávajú do tela tí najakčnejší Wačumbáci, pozri sa ako sa im páčilo a pridaj sa k nám aj ty! Počet miest je limitovaný.

Rowan - Ride of Future!

Športovo-adrenalínový tábor na bikoch, ktorý ti prinesie maximum pohybu, outdoorových atrakcií a skvelú partiu mladých ľudí. Toto je ten najakčnejší tábor, aký si môžeš vybrať!

Vo svete vypukla epidémia Inhumanus a našim cieľom nie je nič menej ako svet zachrániť! Na to sa však musíme vydať samotným okruhom Mliečnej cesty!

Staň sa súčasťou vesmírneho pelotónu Rowan a putuj na nepoznané dobrodružné miesta plné akcie a adrenalínu! Siahneš si na hranicu svojich síl, otestuješ svoju vôľu, no napriek tomu sa domov vrátiš silnejší a spokojnejší, plný nezabudnuteľných spomienok.

Cesta za kvalitnými zážitkami pri hľadaní protilátky na Inhumanus je pestrá, nie však jednoduchá! Poriadne sa zamočíš pri splave Váhu na raftoch, zašpiníš na blatistých cyklo-prechodoch horských ciest Malej Fatry, budeš čeliť riziku svalovice po výživnej turistickej etape, otestuješ svoju presnosť pri Laser Tagu i Archery prestreľke a svoj postreh pri pretekoch na motokárach. Počas romantickej prespávačky v prírode na salaši, pod zrúcaninou Sklabinského hradu, sa dozvieš zaujímavé a inšpiratívne vychytávky z modernej cyklistiky. Nakoniec to všetko spláchneš relaxom na kúpalisku či počas pohodových večerných workshopov a ďalší deň ideš svieži ďalej!

Si pripravený na toto akčné letné dobrodružstvo? Lebo my ťa už očakávame!

 Budú ťa čakať akčné výjazdy do prírody:

 • cyklistické etapy v Jasenskej doline a jej okolí
 • turistická etapa po hrebeňoch Veľkej Fatry, na Borišov/Lysec
 • raftová etapa na Váhu popod Hrad Strečno a Starý hrad
 • noc vo voľnej prírode pod zrúcaninou Sklabinského hradu

 Ukážeš odvahu, stratégiu a obratnosť:

 • Laser Tag
 • Archery Tag

 Preveríš svoj um a zálesácke zručnosti:

 • udržanie ohňa
 • denná aj nočná orientácia
 • táborové hry v prírode
 • relax, oddych, načerpanie novej sily z prírody

 Dokážeš, že vieš určite skvele ovládať seba, ale najmä:

 • motokáry
 • rafty
 • a samozrejme bicykel

Program tábora je starostlivo pripravovaný a realizovaný školenými animátormi a certifikovanými inštruktormi pre dané atrakcie tak, aby ponúkol jedinečné zážitky a zábavu s maximálnou bezpečnosťou. 

Tábor je vhodný pre staršie deti a teenagerov, ktorí už majú skúsenosti s cyklo-túrami, majú radi aktívny pohyb a šport a väčšia fyzická záťaž im nerobí problém.

Ako by mal byť nachystaný tvoj bike pre Wachumba Adventure:

wachumba detske sportove tabory adventure bicykel

Bicykel musí byť plne vybavený na premávku na cestách:

 1. dvoma od seba nezávislými účinnými brzdami s plynule odstupňovateľným ovládaním brzdného účinku
 2. svetlometom svietiacim dopredu bielym svetlom alebo aspoň predným odrazovým sklom bielej (ODPORÚČAME POUŽIŤ OBOJE) farby umiestneným v pozdĺžnej strednej rovine bicykla kolmo na vozovku a upraveným tak, aby sa toto nastavenie nemohlo samovoľne zmeniť (týka sa svetlometu prípadne aj odrazky)
 3. svietidlom so zadným obrysovým svetlom červenej farby (ODPORÚČAME) svietiacim trvale alebo prerušovane alebo zadným odrazovým sklom červenej farby umiestneným v pozdĺžnej strednej rovine bicykla kolmo na vozovku a upraveným tak, aby sa toto nastavenie nemohlo samovoľne zmeniť (týka sa svetlometu prípadne aj odrazky)
 4. zdrojom elektrického prúdu (batérie pre svietidlá minimálne na dobu 1,5 hodiny),
 5. najmenej jedným bočným odrazovým sklom oranžovej farby na každej strane kolies na špiciach predného alebo zadného kolesa, prípadne na oboch kolsách; na zvýraznenie bočného obrysu bicykla sa môžu použiť ešte iné odrazové materiály na bokoch kolesa alebo na bokoch plášťov pneumatík a na koncoch blatníkov
 6. odrazovými sklami oranžovej farby na oboch stranách pedálov
 7. jasne znejúcim zvončekom
 8. zátkami alebo rukoväťami na zaslepenie voľných koncov rúrky kormidla

Ďalej je potreba bicykel vybaviť blatníkmi na oboch kolesách, taktiež náhradnou pneumatikou vhodného typu pre vlastný bicykel a držiakom na fľašu s vodou s prislúchajúcou fľašou. Tiež je potrebné doniesť si reflexnú vestu vhodnej veľkosti.

ODPORÚČAME NECHAŤ SI BICYKEL SKONTROLOVAŤ PROFESIONÁLOM

Jasenská dolina- Osvedčená lokalita, zaručené výzvy!

Adventure Base Camp sa nachádza v Jasenskej doline - Penzión Jarabina, ktorý nám poskytne dokonalé zázemie pre TOP športové výkony. Plánované etapy, cyklotrasy aj adrenalínové disciplíny sa nachádzajú na značkovaných cyklotrasách, ktoré začínajú hneď pri hoteli - žiadnych hlavných ťahov sa báť netreba. Priamo z Base Campu to máme naskok aj do horských dolín a kopcov Veľkej Fatry, no a samozrejmosťou je aj primeraný komfort na regeneráciu síl.

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, DVD, detské ihrisko, ohnisko

Aký bicykel je vhodný do tábora?

Nakoľko deti počas tábora odbicyklujú viac ako 150 km, odporúčame horský bicykel s funkčnými brzdami, prevodmi a prispôsobený výške dieťaťa. Neodporúčame bicykle ako: BMX, City bike, cestný bicykel, dirt bike. Pre bližšie info pozri sekciu „program“.

Ako sa servisujú bicykle počas tábora?

Malé bežné opravy vykonávame priamo v tábore (oprava defektu, výmena duše, doladenie prehadzovačiek, výmena brzdových platničiek ...). Väčšie opravy, ako aj prípady kedy sú potrebné náhradné diely, sú bicykle servisované v licencovanej opravovni bicyklov, kedy je servisný technik a aj prevoz bicykla zabezpečený z našej strany.

Aký je program počas nepriaznivého počasia?

Na tábore Adventure slabší dážď nie je prekážka 😊 (pokiaľ sa, samozrejme, nejedná o silný vietor, búrku, lejak ...). V prípade nepriaznivého počasia je pre deti pripravený animačný program vo vnútri. Atrakcie v tábore, ktoré je možné absolvovať aj v prípade nepriaznivého počasia, sú zabezpečené autobusovou prepravou.

Kedy sa viem spojiť s dieťaťom?

V prípade rýchleho spojenia odporúčame kontaktovať hlavného vedúceho/ hlavnú vedúcu tábora, na ktorého máte číslo uvedené v pokynoch pred táborom. Počas jazdy na bicykli deti telefón nedvíhajú kvôli bezpečnosti. Počas tábora je vyhradený čas (siesta-odpočinok), kedy sa s deťmi viete bez problémov spojiť. Čas odpočinku sa môže v tábore Adventure počas jednotlivých dní líšiť. Zapríčiňujú to podmienky, rýchlosť jazdy skupiny a ďalšie okolnosti.

Čo špeciálne dieťaťu zbaliť na tento tábor?

Odporúčame sa držať pokynov, ktoré nájdete tu. Ale náhradné duše nie sú nikdy na škodu. 😊

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Adventure páčilo:

 • ...TOP kolektív, animátori úplne super - Andy, Filip, Polka ... veľmi mi chýbajú, nové kamarátstva, neskutočne veľa krásnych a nezabudnuteľných zážitkov, ... najlepší tábor, v akom som doteraz bola :-)...
 • ...Všetko bolo super, syn Dominik bol veľmi spokojný, a na rok že by chceli ísť s kamarátmi znova...
 • ...Pozdravujem Vás. Všetky vaše tábory ktoré som doteraz navštívil boli super!! Teším sa na budúci rok ! Ste super, ďakujem:-) ...
 • ...Boli sme nadšení zodpovedným prístupom animátorov. Veľmi pekne im všetkým ďakujeme za naozaj vynikajúcu prácu, ktorú odviedli s tínedžermi. Starší syn by bol zostal aj o týždeň dlhšie, keby sa bolo dalo, veľmi sa mu v tábore páčilo. Program mali náročný a nabitý, presne ako si to predstavoval. Už teraz sa teší na budúci rok....
 • ...Program tábora bol neuveriteľne bohatý a aktívny, môj syn bol maximálne spokojný a určite sa zúčastní aj ďalších táborov....
 • ...Synovia nám referovali, že všetko bolo OK, páčilo sa im a myslíme si, že mali naozaj plno zážitkov. :-) .....
 • ...Syn bol s táborom Wachumba Adventure Hard veľmi spokojný a tak sme aj my radi, že sme zvolili práve tento tábor. Odniesol si z tábora naozaj pekné zážitky, nové poznatky a spomienky na celý život. Program na každý deň si chválil a takisto všetkých vedúcich. Čo sa týka organizácie tábora, všetko bolo zorganizované na jedničku...
 • ...Adam bol veľmi spokojný s týmto táborom. Mali ste perfektne zostavený denný program, aj zbieranie wachumbákov a z toho čerpanie benefitov bol super nápad. S vedúcimi bol Adam tiež veľmi spokojný, naučil sa kopec nových a užitočných vecí. Dobrý príklad pre deti... Ani Vám nemám čo vytknúť. Takže prajem veľa spokojných detí a o rok sa vidíme opäť...
 • ...Nenachádzam žiadnu chybu, niet čo vylepšovať. Michal skúsil aj iné tábory a už dávno povedal že Wachumba je len jedna, dokonca vyhlásil, že nepotrebujeme ani katalóg, stačí vedieť termín Adventure Light na budúci rok :) Mám spokojné dieťa, klobúk dole pred vašou prácou....
 • ...Naozaj nemám čo vytknúť, jediné čo môžem povedať je ďakujem za výborný program, za starostlivosť, za celú organizáciu a to od prvého telefonátu ohľadne informácií, páči sa mi, že dáte vedieť, že ste zaznamenali platbu, zamestnanci majú výborný prehľad o službách, možno by sa mohla vylepšiť webová stránka, ktorá má toľko informácií až sa stáva menej prehľadná a katalóg sa načítava neuveriteľne dlho...
 • ...Syn hodnotil tábor ako najlepší zo všetkých...
 • ...Kto nezažije, nepochopí. 9 dní plných priateľstva, lásky, kamarátstva, dobrodružstva, odtrhnutia od reality v rozprávkovom svete zvanom Wachumba. Všetkým patrí jedno veľké ďakujem, neľutujem ani jednu sekundu...
 • ...Možno by bolo dobré zvážiť, aby to bolo dva týždne, asi by si to deti ešte viac užili, ináč som s Vami veľmi spokojný - prekvapili ste ma - v dobrom. Držím palce, len tak ďalej...
 • ...Môj syn bol maximálne spokojný s celým táborom. Keď sme po neho prišli, tak nám povedal, že na budúci rok ide znova, že zažil to, o čom ani nesníval :D . Program celého tábora bol neskutočne nabitý adrenalínom, čo môj syn veľmi ocenil. Starostlivosť vedúcich bola na vysokej úrovni, za čo im chcem poďakovať...
 • ...Aj keď dieťa po návrate konštatovalo, že hard je hard - bolo to fyzicky náročné, ale spokojnosť s táborom ako takým prevýšila nedostatok kondície :)...
 • ...Všetci vedúci boli úplne super! ...Super hry, všetko, hrozne by som sa tam chcela vrátiť! :))...
 • ...Dobrý deň, touto cestou sa Vám chcem poďakovať za krásny pobyt mojich detí vo Vašom detskom tábore Wachumba Adventure. Bol to posledný turnus a moje deti si ho neskutočne užili a prišli domov plní zážitkov a radosti zo stretnutia sa s novými kamarátmi z celého Slovenska. Ich prvé slová boli: na budúci rok ideme zas, kde inde by sme toto všetko zažili a kde inde by sme sa zúčastnili takýchto neskutočných akcií a spoznali takých úžasných ľudí :o) Veľmi veľmi veľmi sa z toho teším, že moje deti Katka a Branko prišli domov šťastní a spokojní a s myšlienkou, že aj budúci rok si dajú repete :o) Tak isto rozmýšľajú, že sa zúčastnia aj zimného tábora a to všetko znamená, že boli spokojní a nič by nemenili. A keď sú spokojné moje deti, spokojná som aj ja :o) Želám Vám a Vašmu tímu všetko len to najlepšie a veľa veľa veľa spokojných detí a rodičov. S pozdravom, Alena B. - spokojný rodič...
 • ...Dievčatám sa veľmi páčilo a chcú ísť aj na budúci rok. Majú veľa zážitkov z rôznych aktivít, výletov, workshopov a samozrejme kamarátok... Keďže nechceli mobil, vďaka fotkám, ktoré ste hneď dávali na stránku sme vedeli, čo robia a že sa majú dobre. Veľké ĎAKUJEM!...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na penzióne Jarabina v Jasenskej doline kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.013765, 19.016006

1. turnus: v nedeľu 05.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

2. turnus: v sobotu 25.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

3. turnus: v sobotu 15.08.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v sobotu 01.08.2020 do 11:30 hod.

3. turnus: v sobotu 22.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Bicykel
 • Funkčné svetlá (predné, zadné),
 • Funkčné brzdy
 • Cyklistická prilba
 • Náhradné batérie do svetla
 • Rukavice na bicykel (aby si deti v tábore nemuseli prať) (nie je nutnosť, odporúčame)
 • Cyklofľaša na vodu, prípadne aj väčšia fľaša (chladnejšie počasie) (na túry) 2x
 • Športové oblečenie ako dres (cyklistické nie je nutnosť, ale nech je športové)
 • Reflexná vesta
 • Fľaša na vodu, ktorá sa dá upevniť na bicykel (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Stredný ruksak 20-30 l (na výlety)
 • Čelovka, baterka (na svietenie)
 • Spacák
 • Pevnejšia karimatka
 • Šiltovka/šatka/čiapka
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie,
 • krém na tvár
 • Biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tepláková súprava
 • Náhradnú dušu rovnakého typu ako na vašom
 • Tričká,
 • krátke nohavice a pod.
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla
 • Dostatok ponožiek, tenké i hrubšie
 • Pyžamo
 • Pršiplášť
 • Uteráky
 • Plavky,
 • šľapky do vody
 • Pevná obuv: športová 2x, nepremokavá 1x
 • prezúvky (domáca obuv)
 • Študentská kartička na vlak pre bezplatné cestovanie
 • Repelent proti bodavému hmyzu

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

ZRÚCANINA BLATNÍCKEHO HRADU

Nachádza sa v pohorí Veľká Fatra asi 2 km od obce Blatnica. Vznikol v druhej polovici 13. storočia na ochranu obchodnej cesty Via Magna – významnej cesty v bývalom Rakúsko-Uhorsku. Dnes sú z hradu zachované už iba zvyšky bášt, stien a kruhových strieľní. Pohyb na hrade je na vlastné nebezpečenstvo, a preto treba byť opatrný. O zachovanie zvyškov hradu sa snaží občianske združenie záchrany hradu Blatnica. Hrad je prístupný po žltej značke z Blatnice.

MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY

V Jahodníckych hájoch pri Martine sa rozkladá najväčšie múzeum ľudovej architektúry v prírode na našom území. V správe ho má Slovenské národné múzeum a skanzen je zameraný na tradície oblasti severozápadného Slovenska, pochádzajúce predovšetkým z regiónov Turiec, Liptov, Orava a Kysuce. Celková rozloha Múzea slovenskej dediny zaberá do 30 hektárov a nachádza sa na nej vyše sto stavieb vytvorených na prelome 19. a 20. storočia. Zvláštnu pozornosť si zaslúži napríklad krčma z Oravskej Polhory, zemianska usadlosť z Vyšného Kubína.

HASIČSKÉ MÚZEUM

V niekdajších vojenských skladoch SIM na Sučianskej ulici v martinskej mestskej časti Priekopa dnes nájdete Hasičské múzeum, založené z iniciatívy miestneho dobrovoľného hasičského zboru. Pozostáva z troch budov, v ktorých okrem iného vaše ratolesti uvidia konské, ručné a motorové striekačky, hasičské dopravné prostriedky, výstroj a uniformy z rôznych krajín sveta. Areál súčasne návštevníkov pozýva do menšej zoo farmy a k využitiu športových ihrísk, grilovacej zóny a pumptrackovej dráhy.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.