Späť na zoznam
 • Vysoke Tatry - Tatranec
 • 11 - 18 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Tatry Adventure

Akčný športový tábor v Tatrách pre nadšencov hôr, adrenalínu a aktívneho oddychu. Najlepšie zážitky sú tie, ktoré si musíme odmakať a práve v Tatrách ich nás čaká najviac.

05.07.2020 - 12.07.2020295 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
6%
10-11
10%
12-13
48%
14-15
35%
16-17
Podľa pohlaviaPohlavie
33%
67%
Počet voľných miest: 0295 € Doprava: Individuálna/Spoločná
09.08.2020 - 16.08.2020295 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
3%
10-11
35%
12-13
43%
14-15
19%
16-17
Podľa pohlaviaPohlavie
45%
55%
Počet voľných miest: 0295 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Tatry Adventure - Green Force!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.Akčný športový tábor v Tatrách, kde sa vydáš preskúmať zákutia hôr, zapojíš sa do Eko projektu a zistíš, že tie najlepšie zážitky sa fejknúť nedajú, tie si musíš odmakať!

Uleť z pohody virtuálnych programov do real world dobrodružstva v Tatrách, ktoré ťa postaví na nohy.

Zapoj sa do Tatry EcoForce, kde tvojím súperom bude vlastná kondička, horské hrebene a štíty. Nadobúdať skúsenosti Jedaiov budeš pri plesách, turistických chatách, alebo keď s horským vodcom naozaj zdoláš skalnú stenu, či dokonca na Lomnickom Štíte. Zažiješ pravú Laserovú prestrelku, zbesilú jazdu na motokárach, svetelným lúčom z baterky budeš odkrývať nočné questy a ten relax v Aquacity bude zaručene chill! Vytvor ten najlepší projekt, ktorým porazíš ríšu industri-emperora, uspeješ pred radou EcoForce a navrátiš prírode jej pôvodnú silu!  Viac o programe Green Force.

Tak neváhaj a nechaj všetky sci-fi technické výdobytky a klasické tábory pre tých, ktorí sa boja zapotiť. Zdvihni sa a poď s nami zakúsiť hviezdny zážitok GreenForce! Na celú tvoju kampaň a pokrok budú dozerať naši skúsení horskí vedúci (max. 7 detí na jedného vedúceho), ktorí majú Tatry schodené všetkými smermi. O atrakcie a adrenalínové aktivity sa postarajú profíci na to určení. Ty len naber kondičku, vypni phone a poď si užívať leto naplno!

Pozri sa, ako sa páčilo pominulé roky a ťukni na prihlášku. Počet miest je limitovaný!

Green Force - Join the Green Side

Staň sa členom Green Force. Zúčastni sa so svojou jednotkou prieskumov v horskom teréne  Vysokých Tatier. Využi svoju kreativitu, chuť spraviť niečo pre seba a svoje okolie. Rada „EcoForce“ hľadá mladých ľudí, ktorým to nie je jedno. 

Pridaj sa na Green Side, nech sa zelená sila prebudí. Staň sa naturmajstrom Yodom, Lukom Greenwalkerom či princeznou Gaiou a zachráň zelenú silu, ktorá tu bola už od počiatku a prúdi v každom z nás! Silu prírody hlboko zakorenenú v Zemi, ktorá je utláčaná, no zároveň veľmi silná, keď vyjde na povrch. Staň sa jej nositeľom a ochrancom a poraz GreenVaderov, ktorí ju chcú zničiť!

Spoj sa s ostatnými nadšencami hôr, prevetrajte topánky na turistických chodníkoch, čerpajte inšpiráciu z okolitej krásy a pretavte vlastné nápady do nového Ecoprojektu. Celú dobu ti bude Rada EcoForce na čele s Eco-Wan Kenobi pomáhať, aby práve váš projekt bol ten najlepší.

Green Force je sila zážitkov napumpovaná množstvom adrenalínových dobrodružstiev, či už  lezenia po skalách pod dohľadom skúsených inštruktorov, alebo rýchlej jazdy na motokárach. Zažijeme aj laserovú prestrelku hodnú hviezdnych vojen, vyšplháme sa do horských sediel a chát, hotové projekty oslávime na Lomnickom štíte a napokon celú dávku adrenalínu a zábavy spláchneme tobogánom v Aquacity!

 

Tábor je vhodný pre staršie deti a teenagerov, ktorí vyhľadávajú aktívne športové zážitky v horách. Majú radi pohyb, šport, turistiku aj dlhšie túry a fyzicky náročnejšie atrakcie im nerobia žiadny problém, práve naopak, je to presne to, čo od leta chcú.

Program tábora ponúka účastníkom možnosť spoznávať krásu našich veľhôr v rámci napínavého pátračského príbehu, kde sa turistika mení na výpravy a sledovanie stôp, značky sa stávajú indíciami a originálne atrakcie sú príjemným spestrením. V programe sa striedajú celodenné náročnejšie turistické výlety s oddychovými dňami s animačným programom v stredisku.

Green Force Awakens! Prebuď sa s ňou a pridaj sa na stranu hrdinov!

Túry, ktoré počas tábora absolvujeme:

Lezenie v Tatranskej Kotline - Chata Plesnivec - Veľké Biele pleso - Tatranská Lomnica (20,2 km, 6:20 hod.) 

tatry adventure 1

 

Štrbské Pleso - Vodopád Skok - Bystrá Lávka - Chata pod Soliskom - Štrbské Pleso (16,4 km, 6:30 hod.)

tatry adventure 3

 

Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata - Skalnaté Pleso - Lanovkou na Lomnický Štít a naspäť. (17,4 km, 5:30 hod.)

tatry adventure 5

 

Štrbské Pleso - Popradské pleso - Sedlo pod Ostrvou - (Ostrva) - Sliezsky dom - Vyšné Hágy (16,1 km, 6:10 hod.)

tatry adventure 7.1

 

Hotel Tatranec - naša nová základňa na výpravy do Tatier

Zmenili sme miesto, aby sa účastníci našich výprav cítili ešte autentickejšie a bližšie horám v krásnom prostredí komplexu Tatranec, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavného prístupového bodu do Tatier. Veľký areál pod Lomničákom, s potôčikom a výhľadom na majestátne štíty, nám poskytne dostatok priestoru a komfortu na všetky naše aktivity. Dostatok chutnej domácej stravy s veľkými porciami zaručí kvalitnú regeneráciu síl aj po náročnom výkone.

Ubytovanie:
v 6-lôžkových chatkách (vždy 4 a 2 lôžkové izby), s kúpeľňou, WC, kuchynkou s chladničkou, sedacou súpravou, aj plynovým kúrením pre chladnejšie dni.

Stredisko:
spoločenské miestnosti, reštaurácia, kaviareň s terasou, WIFI, biliard, stolný tennis, sauna, veľký priestranný areál a trávnaté plochy priamo pred hotelom

Aké túry sú naplánované počas tábora?

Počas tábora sú naplánované celodenné túry s možnosťou výstupu na chaty (Téryho, Zbojnícka...), prípadne na Kôprovský alebo Slavkovský štít. Slavkovský štít je prevýšením veľmi ťažká túra, ale vieme sa tam rozdeliť do skupiniek, pričom každá vyjde do inej nadmorskej výšky a cestou späť sa postupne opäť spájame. Avšak sú aj túry, kde vedie iba jedna cesta. To znamená, že začiatočné miesto nie je to isté ako náš cieľ. Tie sú menej náročné na stúpanie, no kilometrovo nie sú najkratšie, ale za posledné 3 roky sme to vždy zvládli. ☺ Konkrétne trasy plánované na tento rok si pozrite v sekcii „program“.

Kedy sa viem spojiť s deťmi?

V Tatry Adventure majú Vaše deti mobilné telefóny vo vlastnej úschove, no zakazujeme im ich brať na program (na turistiku im ich najmä kvôli fotkám povoľujeme). Telefonicky je s nimi najlepšie komunikovať podvečer pred / po večeri, ale náš časový harmonogram je veľmi flexibilný, preto čas kedy budú mať deti chvíľu voľna Vám s presnosťou nevieme povedať. Avšak po 19:00 by mali byť už všetci späť v stredisku v dosahu signálu.

Má mať dieťa do tábora zbalené niečo špeciálne?

Určite je veľmi dôležitá turistická obuv (ide o obuv, ktorá nemá hladkú podrážku – hladká podrážka je na tatranských skalách veľmi šmykľavá a hrozí pád, úraz dieťaťa). Okrem turistickej obuvi sú potrebné tenisky alebo iná pevná obuv na hranie (v prípade dažďa na turistike turistické topánky zmoknú a na druhý deň sú ešte vlhké, preto treba mať v zásobe ešte jedny tenisky.)

Majú deti aj iný program počas tábora ako turistiku?

Snažíme sa turistický deň striedať s hrami alebo inými atrakciami, ktoré sú v cene tábora. Avšak naším plánovačom je počasie, a preto sa môže stať, že budeme s deťmi aj dva dni za sebou v zariadení, kde máme vždy pre ne pripravený pestrý a zábavný program (naopak sa môže stať, že dva turistické dni budú nasledovať hneď za sebou).

Ako je riešená zdravotná starostlivosť počas tábora?

Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR. Zdravotník je vždy prítomný na každej túre ako aj počas celého programu.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Tatra Adventure páčilo:

 • ...Určite sa prihlásime aj na budúci rok...
 • ...Tamarka bola veľmi spokojná a každý deň spomína zážitky, nové priateľstva , aj zábavu s vedúcimi tábora, rovnako program. Ďakujeme krásne...
 • ...Ďakujem všetkým zúčastneným za ďalší nezabudnuteľný tábor, za starostlivosť, tvorivého ducha aj za zlého počasia, dobrú energiu,priateľstvá a za zážitky na ktoré sa spomína počas nudného školského roka. UNITY RESPECT WACHUMBA...
 • ...Dúfam, že sa tento tábor bude konať aj na budúci rok...
 • ...Dcére sa veľmi páčilo, množstvo nových kamaratov a zazitkov ju obohatilo, o rok sa chystá zas....
 • ...Myslím, že najkrajším ocenením kvalít tábora je, keď príde šťastné dieťa - teenager, ktorého nadšené rozprávanie zážitkov sa od vystúpenia z vlaku skončí až večer, keď zaspí :-) Ďakujeme...
 • ...Wachumba robí všetko pre to aby boli spokojné deti = spokojní rodičia. Opakovane už roky chodia naši chlapci k Vám a aj naďalej chcú vaše tábory. Boris bol v Tatry relax , kde bolo úžasne a už teraz zjednáva že na rok chce aj Tatry relax a hneď aj Tatry adventure. Michal bol v Tatry adventure. Veľmi si pochvaľoval a chválil kuchyňu ktorá sa oproti vlaňajšku výrazne zlepšila vraj o 200% :) a odtiaľ šiel hneď do Adventure hard... Program bol nabitý zážitkami v každom tábore, vedúci idú 1000% a chlapci sa tešia že sa s niektorými kamarátmi stretávajú opakovane vo Wachumbe. Takže o rok zas :) a ešte raz veľké ĎAKUJEM celému tímu...
 • ...Ďakujem za rodičov deti, ktoré boli v tábore Tatry adventure...veľká poklona animatorom...
 • ...Chcela by som sa poďakovať či už vedúcim alebo deckám :) za krásne prežitých pár dní v Tatrách.. keby poviem že mi tento tábor nebude chýbať klamala by som :). Veľmi sa mi páčila myšlienka "offline" keďže v dnešnej dobe je väčšina "online" (snáď niektorý pochopili že skupina dokáže spolu viac ako jednotlivec) Spoločne sme sa nadýchali čerstvého tatranského vzduchu, zabavili sa či už na bobovej dráhe laser tagu alebo v areáli hotela ... zrelaxovali v Aquacity, pochodili po krásnych chatách plesách vodopádoch uvideli Lomnický štít :) a spoznali priateľov s ktorými dúfam ostaneme naďalej v kontakte... posledné čo vám chcem povedať je " ĎAKUJEM a verím že sa opäť vidíme pri krásnych západoch slnka...
 • ...Bol to dobrý tábor a určite prídem aj na budúci rok...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne za naozaj skvelý tábor. To čo bolo sľúbené, bolo aj do bodky splnené. :-) Jednoznačne a s istotou sa naša dcéra o rok k Vám vracia. :-) Samozrejme chcem ako rodič veľmi pekne poďakovať všetkým animátorom, zdravotníčke za naozaj perfektne odvedenú prácu a starostlivosť. Deti sa vrátili domov v pôvodnom stave. :-D...
 • ...V tábore bolo všetko super, syn bol veľmi spokojný, tak ako minulý rok. Možno očakával trochu viac turistiky, ale to je jeho názor, nakoľko sa tomu venuje a zvládol by aj viac. Ďakujeme za starostlivosť a prajeme všetko dobré...
 • ...Keď mi doma 14-ročný syn vychváli celý tábor od začiatku do konca, nemám čo dodať, iba ĎAKUJEM :-))))...
 • ...Moja 13-ročná dcéra bola úplne nadšená. Páčilo sa jej úplne všetko: od výletov, krásneho prostredia Vysokých Tatier, nových kamarátiek/-ov, super vedúcich, večerné snemy až po ubytovanie a jedlo. Toľko bohatých zážitkov by nezažila, ani keby bola mesiac pri mori. Odkedy prišla domov, o ničom inom ani nerozpráva a je jej ľúto, že tábor už skončil. Na budúci rok chce ísť znova a aj na dva tábory, ale mám od nej jasné inštrukcie: Mami, musia to byť len Wachumba tábory, na žiadne iné už ísť nechcem!...
 • ...Chcem Vám za všetko ešte raz poďakovať, syn bol maximálne spokojný a o rok chce ísť znova...
 • ...Veľmi sa jej páčilo a ja ako rodič by som Vám chcela poďakovať a zaželať i do budúcna veľa podnetných momentov a spokojnosť s detičkami. Úroveň organizácie a flexibilný prístup vyzdvihujem ako Vašu silnú stránku! Pekné leto...
 • ...Náš syn je už druhýkrát v tábore Tatry Adventure a bol veľmi spokojný...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na Hoteli Tatranec kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.158716, 20.309541

1. turnus: v nedeľu 05.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

2. turnus: v nedeľu 09.08.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 16.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Turistická (nepremokavá) obuv s členitou podrážkou
 • Batoh na celodennú túru
 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Turistické oblečenie
 • Nepremokavá bunda
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Elastický obväž
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša/e na vodu - 2l (v tábore bude možnosť si zakúpiť 7dl-ovú)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

ZUBAČKA NA HREBIENOK

Krátky výlet tatranskou želzničkou na jeden z najznámejších turistických bodov v Tatrách. Z Hrebienka sa môžete ďalej prejsť na Studenovodské vodopády, Rainerovu či Zamkovského chatu. Ako dlhší výlet doporučujeme prechod tatranskou magistrálou na Skalnaté Pleso.

TATRABOB TATRANSKÁ LOMNICA

Horská dráha Tatrabob je adrenalínová atrakcia v Tatranskej Lomnici pre malých aj veľkých návštevníkov. Nachádza sa neďaleko autobusovej stanice na tzv. Slnečnej lúke. Neskrotná jazda začína v dolnej stanici, kde Vás obsluha zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém Vás vyvezie po vlečnej dráhe na vrcholovú stanicu. Tam sa bob odopne z lana a vy sa veziete až do konečnej stanice. Trať je dlhá takmer pol kilometra s celkovým prevýšením 50m a 12-timi zákrutami. Rýchlosť bobu si sami ovládate brzdami na bobe.

TRICKLANDIA STARÝ SMOKOVEC

TrickLandia je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok a iné).Je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.