Späť na zoznam
 • Hotel Autis
 • 11 - 18 rokov
 • 9 dní

Tatry Adventure

Akčný športový tábor v Tatrách s putovaním pravých horských šerpov, v ktorom sa odstrihneš od online sveta a zistíš, že tie najlepšie zážitky sa stiahnuť nedajú, tie si musíš odmakať!

Zobraziť
všetky
termíny
Najbližší termínTermíny
Najbližší termínTermíny12.07.2019 - 20.07.2019280 €9 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
280 €
27.07.2019 - 04.08.2019280 €9 dni9 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
100%
12-13
Podľa pohlaviaPohlavie
100%
0%
280 €
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • referencie
 • fotogaléria

Tatry Adventure Mountain Sherpa

Get real and go offline! Zapoj sa do fascinujúcej real world hry, ktorá ťa postaví na nohy. Hrací plán nie je o nič menší ako Tatry samotné, políčka sú spojené turistickými cestičkami a ty si skutočný hráč, ktorý si cestu hracím poľom musí prejsť vlastnými silami a šikovnosťou.

Akčný športový tábor v Tatrách s putovaním pravých horských šerpov, v ktorom sa odstrihneš od online sveta a zistíš, že tie najlepšie zážitky sa stiahnuť nedajú, tie si musíš odmakať!

Mountain Sherpa je real world zážitok, kde prekonávaš horské hrebene a štíty, jazdíš na bobovej dráhe, skúsenosti a questy hľadáš pri plesách či turistických chatách, či dokonca na Lomnickom Štíte. Zažiješ skutočnú prestrelku Laser Tag s horským vodcom, naozaj zdoláš skalnú stenu a ten relax v Aquacity bude tiež 100% real! Viac o programe Mountain Sherpa.

Tak neváhaj a nechaj všetky tie internety a klasické tábory pre tých, ktorí sa boja zapotiť. Zdvihni sa a poď s nami skúsiť real world zážitok Mountian Sherpa! Na celé tvoje putovanie a rozmach budú dozerať naši skúsení horskí vedúci (max 7 hráčov na jedného sprievodcu), ktorí majú Tatry schodené všetkými smermi. O atrakcie a adrenalínové aktivity sa postarajú profíci na to určení. Ty len naber kondičku, vypni phone a poď si užívať leto naplno!

Pozri sa ako sa páčilo reál hráčom po minulé roky a ťukni na prihlášku. Počet miest je limitovaný!

Mountain Sherpa!

Zaži tatranský svet šerpov z pohľadu first person view!

Nebaví ťa len nečinné prezeranie máp a lákavých fotiek na instagrame? Na akčnom športovom tábore v Tatrách budeš ty sám ich tvorcom. Zažiješ horské dobrodružstvo z prvej ruky, vytvoríš si real-world šerpovskú hernú rolu, sejvneš si pozíciu na dobrom stanovišti a svoju hernú postavu si vyformuješ na tatranských chodníkoch.

Zvolíš si vlastný šerpovský štýl (logo, tričko, postavu), skilluješ sa a levelUPuješ, aby si bol nezastaviteľný. Zmapuješ horskú prírodu, naučíš sa čosi nové o Tatrách a horských nosičoch, nájdeš vhodné miesto na stavbu basecampu, zásobíš ho surovinami, ktoré sám vynesieš, aby si bol 100% pripravený na každú výpravu, objavíš skratky šerpov či spoznáš tajomné príbehy prvých horalov.

Navštívime horské chaty, užijeme si ranné kroky pri východe slnka, nech nezaháľame. Vylezieme a zlaníme skalnú stenu pod dohľadom skúsených inštruktorov, vystúpime tak vysoko, ako je Slavkovský štít a lanovkou sa môžeš dostať dokonca až na Lomičák. Dolu kopcom zjazdíme na horskej bobovej dráhe a napokon celú dávku adrenalínu a zábavy spláchneme tobogánom v aquacity!

 

Tábor je vhodný pre staršie deti a teenagerov, ktorí vyhľadávajú aktívne športové zážitky v horách. Majú radi pohyb, šport a turistiku a aj dlhšie túry a fyzicky náročnejšie atrakcie im nerobia žiadny problém, práve naopak, je to presne to, čo od leta chcú.

Program tábora ponúka účastníkom možnosť spoznávať krásu našich veľhôr v rámci napínavého pátračského príbehu, kde sa turistika mení na výpravy a sledovanie stôp, značky sa stávajú indíciami a originálne atrakcie sú príjemným spestrením. V programe sa striedajú celodenné náročnejšie turistické výpravy s oddychovými dňami s animačným programom v stredisku.

Túry, ktoré počas tábora absolvujeme:

Lezenie v Tatranskej Kotline - Chata Plesnivec - Veľké Biele pleso - Tatranská Lomnica (20,2 km, 6:20 hod.) 

tatry adventure 1

 

Štrbské Pleso - Vodopád Skok - Bystrá Lávka - Chata pod Soliskom - Štrbské Pleso (16,4 km, 6:30 hod.)

tatry adventure 3

 

Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata - Skalnaté Pleso - Lanovkou na Lomnický Štít - a naspäť. (17,4 km, 5:30 hod.)

tatry adventure 5

 

pre náročnejších: Starý Smokovec - Slavkovský Štít - a naspäť (15 km, 9:00 hod.)

tatry adventure 2

 

Štrbské Pleso - Popradské Pleso - Sedlo pod Ostrvou - a naspäť na Popradské Pleso, zast. (15,2 km, 4:55 hod.)

tatry adventure 1

 

Nový Smokovec - Hrebienok - Téryho chata - Nový Smokovec (20,8 km, 6:55 hod.)

tatry adventure 6

 

 

Hotel Autis*** Starý Smokovec - tvoja vstupná základňa na výpravy do Tatier

Všetci účastníci našej výpravy Games of Peaks budú ubytovaní v samom srdci Tatier v Hoteli Autis***, ktorý im poskytne všetok potrebný komfort na regeneráciu síl a aj dostatok priestoru na hry a zábavu, keď zrovna nie sú na výprave. Výhľad budú mať priamo na majestátne štíty - dokonca na jeden najznámejší z nich - Lomnický Štít a určtie tiež ocenia veľký a ohradený areál mimo hlavných turistických centier, no predsa na dosah k turistickým trasám a stanice zubačky.

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách s kúpeľňou, WC, telefónom, TV SAT a rádiom, každá izba má svoj balkón

Stredisko:
spoločenské miestnosti, reštaurácia, kaviareň s terasou, WIFI, biliard, stolný tennis a trávnaté plochy priamo pred hotelom

Vaše časté otázky k táboru:

Bezpečnosť a starostlivosť v tábore
Na Wačumbáčikov neustále dohliada tím vedúcich, max. 5 detí na 1 vedúceho, vrátane odborného zdravotného dozoru. Areál a ubytovanie je bezpečnosťou prispôsobený aj pre najmenšie deti. Všetky izbičky sú v tesnej blízkosti vedúcich a bez poschodových postelí. Ešte pred táborom kontaktujeme rodičov, aby nám čo najviac povedali o svojom Wačumbáčikovi a pomohli nám ho lepšie spoznať (jeho zvyky, denný režim, potreby...), aby sme vedeli, na čo si máme dávať pozor.

Informovanosť počas tábora
Počas tábora uverejňujeme fotky z každého dňa na našej Facebook stránke, kde môžete sledovať, ako sa vašim deťom v tábore páči. Ešte pred táborom dostanete tel. kontakt priamo na hlavného vedúceho, u ktorého sa môžete informovať. Rovnako posielame aj SMS/MMS správy rodičom o tom, ako deti prežili deň, či spokojne zaspinkali, všetko spapali a pod.

Strava v tábore
Jedálniček sa snažíme prispôsobiť mlsným detským jazýčkom, ale tak, aby bol pestrý a spĺňal všetky výživové požiadavky. Je možnosť aj vegetariánskych či bezlepkových diét.

Čo ak je Wačumbáčikovi v tábore smutno:
Naši vedúci sú tam aj preto, aby deťom pomohli zvládnuť ich prvé dlhšie odlúčenie od rodičov. Utešili, zaujali programom, prečítali rozprávku na dobrú noc, či pomohli napísať pohľadnicu rodičom. Určite nedoporučujeme rodičom priamo volať deťom, nakoľko to zvykne u detí ešte viac posilniť smútok za domovom. Preto je vždy najlepšie infomovať sa u hlavného vedúceho. V prípade, že Wačumbáčikovi predsa len príde počas výpravy smutno a rozhodne sa vrátiť domov k rodičom, vrátime vám alikvotnú časť sumy za pobyt.

Podrobnejšie a ďalšie odpovede na svoje otázky nájdete na našom táborovom blogu. V prípade, že váhate, či je už vaše dieťa pripravené na svoj prvý letný tábor, tu nájdete pár rád od našej detskej psychologičky.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Tatra Adventure páčilo:

 • ...Ďakujem všetkým zúčastneným za ďalší nezabudnuteľný tábor, za starostlivosť, tvorivého ducha aj za zlého počasia, dobrú energiu,priateľstvá a za zážitky na ktoré sa spomína počas nudného školského roka. UNITY RESPECT WACHUMBA...
 • ...Dúfam, že sa tento tábor bude konať aj na budúci rok...
 • ...Dcére sa veľmi páčilo, množstvo nových kamaratov a zazitkov ju obohatilo, o rok sa chystá zas....
 • ...Myslím, že najkrajším ocenením kvalít tábora je, keď príde šťastné dieťa - teenager, ktorého nadšené rozprávanie zážitkov sa od vystúpenia z vlaku skončí až večer, keď zaspí :-) Ďakujeme...
 • ...Wachumba robí všetko pre to aby boli spokojné deti = spokojní rodičia. Opakovane už roky chodia naši chlapci k Vám a aj naďalej chcú vaše tábory. Boris bol v Tatry relax , kde bolo úžasne a už teraz zjednáva že na rok chce aj Tatry relax a hneď aj Tatry adventure. Michal bol v Tatry adventure. Veľmi si pochvaľoval a chválil kuchyňu ktorá sa oproti vlaňajšku výrazne zlepšila vraj o 200% :) a odtiaľ šiel hneď do Adventure hard... Program bol nabitý zážitkami v každom tábore, vedúci idú 1000% a chlapci sa tešia že sa s niektorými kamarátmi stretávajú opakovane vo Wachumbe. Takže o rok zas :) a ešte raz veľké ĎAKUJEM celému tímu...
 • ...Ďakujem za rodičov deti, ktoré boli v tábore Tatry adventure...veľká poklona animatorom...
 • ...Chcela by som sa poďakovať či už vedúcim alebo deckám :) za krásne prežitých pár dní v Tatrách.. keby poviem že mi tento tábor nebude chýbať klamala by som :). Veľmi sa mi páčila myšlienka "offline" keďže v dnešnej dobe je väčšina "online" (snáď niektorý pochopili že skupina dokáže spolu viac ako jednotlivec) Spoločne sme sa nadýchali čerstvého tatranského vzduchu, zabavili sa či už na bobovej dráhe laser tagu alebo v areáli hotela ... zrelaxovali v Aquacity, pochodili po krásnych chatách plesách vodopádoch uvideli Lomnický štít :) a spoznali priateľov s ktorými dúfam ostaneme naďalej v kontakte... posledné čo vám chcem povedať je " ĎAKUJEM a verím že sa opäť vidíme pri krásnych západoch slnka...
 • ...Bol to dobrý tábor a určite prídem aj na budúci rok...
 • ...Ďakujeme veľmi pekne za naozaj skvelý tábor. To čo bolo sľúbené, bolo aj do bodky splnené. :-) Jednoznačne a s istotou sa naša dcéra o rok k Vám vracia. :-) Samozrejme chcem ako rodič veľmi pekne poďakovať všetkým animátorom, zdravotníčke za naozaj perfektne odvedenú prácu a starostlivosť. Deti sa vrátili domov v pôvodnom stave. :-D...
 • ...V tábore bolo všetko super, syn bol veľmi spokojný, tak ako minulý rok. Možno očakával trochu viac turistiky, ale to je jeho názor, nakoľko sa tomu venuje a zvládol by aj viac. Ďakujeme za starostlivosť a prajeme všetko dobré...
 • ...Keď mi doma 14-ročný syn vychváli celý tábor od začiatku do konca, nemám čo dodať, iba ĎAKUJEM :-))))...
 • ...Moja 13-ročná dcéra bola úplne nadšená. Páčilo sa jej úplne všetko: od výletov, krásneho prostredia Vysokých Tatier, nových kamarátiek/-ov, super vedúcich, večerné snemy až po ubytovanie a jedlo. Toľko bohatých zážitkov by nezažila, ani keby bola mesiac pri mori. Odkedy prišla domov, o ničom inom ani nerozpráva a je jej ľúto, že tábor už skončil. Na budúci rok chce ísť znova a aj na dva tábory, ale mám od nej jasné inštrukcie: Mami, musia to byť len Wachumba tábory, na žiadne iné už ísť nechcem!...
 • ...Chcem Vám za všetko ešte raz poďakovať, syn bol maximálne spokojný a o rok chce ísť znova...
 • ...Veľmi sa jej páčilo a ja ako rodič by som Vám chcela poďakovať a zaželať i do budúcna veľa podnetných momentov a spokojnosť s detičkami. Úroveň organizácie a flexibilný prístup vyzdvihujem ako Vašu silnú stránku! Pekné leto...
 • ...Náš syn je už druhýkrát v tábore Tatry Adventure a bol veľmi spokojný...