Späť na zoznam
 • Podskalie Rekreačné Zariadenie
 • 13 - 19 rokov
 • 14 dní

Letný tábor Evolution

Najdlhší a najväčší zážitkový teenage tábor, kde zažiješ až 14 dní akčného programu a jedinečnej atmošky s vedúcimi, ktorí ti rozumejú a s angličtinou, ktorá ťa neunudí.

12.07.2020 - 25.07.2020360 €14 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
2%
12-13
52%
14-15
39%
16-17
7%
18-19
Podľa pohlaviaPohlavie
59%
41%
Počet voľných miest: 0360 € Doprava: Individuálna/Spoločná
09.08.2020 - 22.08.2020360 €14 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
2%
12-13
27%
14-15
60%
16-17
11%
18-19
Podľa pohlaviaPohlavie
60%
40%
Počet voľných miest: 0360 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Evolution - Olympic Empires

Najžiadanejší teenagerský tábor, ktorý napumpuje tvoje prázdniny zážitkom!

DISCLAIMER! - Pozor, tento tábor máme vypredaný a prihlásených je aj dosť náhradníkov! Vyber si podobnú dávku zábavy a akcie na táboroch ako Next alebo Native, prípadne iný z našej rozsiahlej ponuky, aby ti neušlo skvelé leto s Wachumbou!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Nejazdi na prázdniny len tak hocikde! Vyber si tábor, kde to žije!

Tu nenájdeš detskosť rozprávkových táborov ani nepochopenie zo sveta dospelých, ale ľudí presne ako si TY, plných chuti do života, bláznivých nápadov, túžiacich spoznávať, baviť sa a žiť naplno.

V partii mladých ľudí si naplno užiješ dva týždne akčného programu, zábavy a jedinečnej atmošky správne okorenenej angličtinou!

Vedúci, ktorí nezabudli, že kedysi tiež boli deťmi, ti nadávkujú program primeraný tvojmu veku a pripravia výzvy hodné tvojich skúseností. Tešiť sa môžeš na náročné etapovky, logické aj strategické hry, recesné bojovky, workshopy na zamyslenie a sebapoznávanie, funky scénky či epické nočné hry s dramatickou atmosférou. Viac o programe Olympic Empires.

Tak poď spolu s nami tvoriť prázdninový svet mladých ľudí. Svet plný skúšok, akcie, zábavy, nových priateľstiev a obzorov. Či si EVO-nováčik, alebo sa sem vraciaš každé leto, vždy ťa pohltí, vždy ťa bude šokovať, vždy v tebe zanechá hlbokú stopu a nezabudnuteľné zážitky.  Veď pozri, ako nám bolo minulé roky. Tak dlho neváhaj, každý rok sme vypredaní do poslednej postele!

Olympic Empires

Dominuj zážitkami z tohto leta!

Tie najrýdzejšie a nezabudnuteľné nájdeš v boji o vládcu táborového impéria.

Cestu medzi jeho vysnívanú šľachtu si, samozrejme, musíš zaslúžiť! Prejdeš si skutočným evolution od ufúľaného roľníka (veď nečakaj, že z našich akčných hier vyviazneš čistý) cez snaživého bojovníka (a šampióna recesných bojoviek) až po hlavu štátu republikánov, či radšej vegetariánov? Ty rozhoduješ, ak si na čele!

Prines slávu svojmu štátu ekonomickou prešpekulovanosťou v strategických hrách či umeleckou pompéznosťou v tímovkách, obaľ svoje krásne telo do bielych plachiet počas párty gréckej smotánky a nechaj svoje čelo ozdobiť vavrínovým vencom absolútneho víťaza najrecesívnejších olympijských hier ever! Jasné, že nás čaká 2 týždňová mega zábava, o tom vôbec nepochybuj!

Počas nej objavíš:

 • množstvo role-play games a funky scénok
 • starých známych animátorov, do ktorých sa prevtelili mytologické bytosti
 • nabúchaný herný systém, pri ktorom sa strategicky vyžiješ
 • znovu nové táborové hry, ktoré ešte u nás neboli (odkiaľ ich len toľko berieme?)
 • nočné hry, denné challenges, workshopy a odreagovávačky v pozadí, do ktorých sa môžeš zapojiť podľa svojej chuti
 • osviežujúci splav po rieke Váh ďaleko dolu prúdom (neboj, napádluješ sa dostatočne)
 • skútočnú evolúciu tvojej kultúry
 • spoznanie samého seba bez masky pretvárky, ktorú z teba strhne záplava priateľstva a silná atmosféra na campe
 • ľahké bojovky a bláznivé súboje chalanov proti babám

Pozdvihni bojového ducha, ešte vyššie svoju náladu a vydaj sa do súboja o najlepší zážitok tohto leta! S Evolution si mu na dosah!

Evolution tábor je vhodný pre staršie deti a teenagerov, ktorí sú už možno trochu pristarí na „klasické detské tábory“, no hľadajú originálnu zábavu v kruhu rovesníkov. Ponúka hlbší príbeh a fyzicky i psychicky náročnejší program primeraný ich veku. Od účastníkov sa očakáva už istá dávka samostatnosti a zodpovednosti, ale hlavne chuť baviť sa, spoznávať a užívať si leto.

Raj letných táborov!

Olympic Empires odpálime v známom stredisku Podskalie. S Evolution sme si tu už užili TOP turnusy a stále pokračujeme! Krásne prírodné okolie, rozľahlé lúky, lesy, masív Podskálského Roháča, ihriská, altánky aj veľký bazén sa nám určite zídu pri budovaní impéria. Kto už zažil Podskalie, vie, že je to pre ríšu teenagerov ideál, kto ešte nie, tak to zistí od prvého dňa! 

Ubytovanie:
Priestranné 3 podlažné Okále ( niečo na spôsob rodinného domu) v 2 až 5 lôžkových izbách. V každom Okále je malá spoločenská miestnosť a dostatok spŕch/sociálnych zariadení, aby sa Wačumbáci netlačili

Stredisko:
bazén, pódium, ozvučovacia technika, 3 x spoločenská miestnosť, vonkajší párty stan, ohniská, altánky, 3x vonkajšie ihriská, potok,  

Ako sú deti ubytované? (v prípade požiadavky)

Vždy sa snažíme vyhovieť požiadavkám z prihlášok, ak je to možné z hľadiska kapacity a možností ubytovacieho zariadenia.

Môžem prísť pozrieť dieťa do tábora?

Samozrejme, návšteva počas tábora je možná. Vždy je však potrebné sa vopred dohodnúť s hlavným vedúcim tábora, nakoľko sa môžu nachádzať mimo zariadenia.

Kedy je počas tábora naplánovaný výlet?

Túto informáciu si vždy viete zistiť pri nástupe do tábora alebo telefonicky. Kontakt na hlavného vedúceho máte uvedený v e-maile, ktorý obdržíte pred nástupom do tábora.

Ako je zabezpečená zdravotná starostlivosť v tábore?

Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

Ako je to s mobilmi počas tábora?

Mobil majú deti v tábore Evolution u seba. Počas programu majú mobilné telefóny uschované na izbách, nakoľko nie sú potrebné pri aktivitách.

 

Zaujímavé informácie a ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete na našom táborovom blogu.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Evolution páčilo:

 • ...Ďakujem za všetky tábory, ktoré som mohla vo wachumbe absolvovať ako dieťa, doslova mi zmenili život. Všetci do jedného ste úžasní ľudia, ktorí robia fakt mega premakané tábory. Ďakujem....
 • ...Do evo som isla uz 3. rok a mam pocit, ze kazdym rokom som viac a viac spokojnejsia. Milujem to tam a vzdy sa cely rok tesim ako prezijem krasne 2 tyzdne s neskutocne uzasnymi ludmi. Kazdemu kto zvazuje ci ist/neist urcite odporucam ist je to nieco na co sa neda zabudnut. UNIREWA ...
 • ...Wachumba je môj druhý domov! Vedúci sú ako vždy úplne úžasní a ochotní. Každý rok sa tam vraciam vždy s úsmevom a teším sa na každý jeden deň strávený s ľudmi, ktorí taktiež milujú wachumbu ako ja....
 • ...Super tabor, dcera Lea je u vas opakovane....
 • ...Vidíme sa aj v budúci rok a ďakujem za krásne zážitky. ...
 • ...veľlá vdaka animátorom, Viktorovi aj za vymyslenie takých úžasných hier...
 • ...Ako rodičia dieťaťa v puberte Vám už od skončenia tábora chceme veľmi poďakovať za tábor, za jeho organizáciu, v podstate za to, že niekto takýto tábor organizuje a takýmto spôsobom ho zvládne. Dieťaťu bolo poskytnuté všetko, čo bolo uvedené v materiáloch, pričom osobitne chcem poďakovať vedúcim, majú náš veľký obdiv akým úžasným spôsobom zvládli deti v tak komplikovanom - pubertálnom období. Stále sa čudujeme, ako je možné, že dieťa sa nám vrátilo z tábora zmenené, upokojené, s pomerne jasnými cieľmi v ďalšom školskom a záujmovom smerovaní. Vedúci sa deťom úžasným spôsobom venovali, dokázali ich zaujať, činnosti vymýšľali presne v pomere k ich vývoju. Dcéra sa vrátila spokojná, aj keď teda veľmi smutná, že tábor skončil:-). Napriek tomu, že počas prázdnin absolvovala dovolenky mimo SR, tábor bol "najúžasnejší". Ešte raz, všetkým sa chceme poďakovať, osobitne všetkým vedúcim, sú úžasní:-). Na budúci rok si to dcéra určite zopakuje a už nahovorila aj mladšiu dcéru. Ešte raz, ĎAKUJEME...
 • ...Ďakujem všetkým animátorom aj ľuďom okolo za skvelý čas čo sa starali o moju dcéru. Bola nadmieru spokojná. A samozrejme aj my. Ešte raz ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov a šťastných detí okolo Vás...
 • ...Chceli by sme Vám veľmi pekne poďakovať za nádherné 2 týždne, ktoré ste perfektne pripravili a naplánovali do detailu. Ďakujeme za profesionálny a zodpovedný prístup pri príprave programu, za chápavý prístup k deťom. Lucka má úžasné spomienky - až Vám mladým závidíme mladosť:) dojemné lúčenie hovorí za všetko - plakal celý tábor. Ďakujeme ešte raz za všetko a tešíme sa znova o rok!...
 • ...Dcérka bola s Vami už tretíkrát a vždy spokojná.....
 • ...Veľká vďaka všetkým, ktorí priebeh tábora a program zabezpečovali. Sme presvedčení, že na tábore sa zrodili nové priateľstvá a zážitky budú dlho v deťoch rezonovať a posúvať ich v živote....
 • ...Ja som maximálne spokojná, s lepším prístupom som sa ešte nestretla. Deti boli v tábore viackrát, ale žiadny nebol na takejto úrovni. Fakt nemám čo vytknúť. Snáď len: dcérka sa sťažovala, že sa jej nechcelo domov, že bol krátky :D. Nabudúci rok Vás určite navštívime zas a využijeme opäť vaše služby. Už teraz sa tešíme. A budúci rok pôjde aj syn :)...
 • ...Super vedúci, program, kolektív, prostredie... Deťom zostali pekné zážitky a možno kamaráti, vzťahy a kontakty na celý život...
 • ...Chcem sa touto cestou poďakovať za odvedenú prácu Vás všetkých, myslím, podľa slov mojej dcéry, že svoju prácu odvádzate s ozajstným srdcom a dávate to ďalej svojim ľuďom, čo je dnes veľmi vzácne. Prebrať veľkú zodpovednosť za naše decká a naplniť v dnešnej pretechnizovanej dobe ich voľný čas tak zaujímavým programom, to chce veľkú dávku odvahy, fantázie a hlavne snahy. Prajem Vám, aby ste mali aj naďalej len spokojné deti v akomkoľvek veku, ktoré budú so slzami v očiach odchádzať z táborov, deti, ktorým ostanú krásne zážitky, priateľstvá a spomienky na celý život. Ostatne to je jediné, čo má v živote skutočnú cenu, teda okrem zdravia :) Za svoju dcéru môžem určite povedať: DO SKORÉHO VIDENIA...
 • ...Ďakujem za krásne zážitky mojej dcéry...
 • ...Obdivujem, s akým zanietením sa tým deťom a práci venujete a tým si u detí budujete prirodzený nevynútený rešpekt a priateľský vzťah - veď ale "W-U-R" je celá o tom!...
 • ...Dcéry boli nadšené a už pri ich vyzdvihnutí mi oznámili, že na budúci rok idú určite zas. Skvelé hry, nápaditý program a výborní vedúci zatienili aj častú prítomnosť ucholakov v chatke. Veľmi oceňujem premyslenú filozofiu a význam hier a všetkého, čo si deti od vás odniesli. Prajem vám veľa nadšených detí (tak ako boli tie moje), lebo oni sú tým najlepším merítkom kvality vašej práce.Ďakujeme a tešíme sa o rok. :-)...
 • ...Milí WACHUMBÁCI, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za 2 perfektné prázdninové týždne, ktoré s Vami strávila moja dcéra. Bola absolútne nadšená a po dvoch dňoch v tábore rátala s tým, že by si ho na budúci rok rada zopakovala. Veľká vďaka Vám, ste skvelí a prajem všetkým veľa ďalších výborných nápadov, ako v dnešnej počítačovej dobe, kedy deti komunikujú cez rozličné zariadenia a pri osobnom stretnutí sa nevedia "vymáčknuť", zaujať deti tak, ako ste to dokázali VY. Prajem všetko najlepšie...
 • ...Tábor ideovo a ľuďmi, čo ho viedli, bol vynikajúci, teamové aktivity super, predčil naše očakávania najmä pri porovnaní s tábormi iných organizácií...
 • ...Dobrý deň, môj syn prišiel taký nadšený z tábora, až som bola prekvapená, naozaj! Aj touto cestou sa Vám chcem poďakovať za vykonanú prácu a super pripravený tábor, na budúci rok sa určite s mojim synom uvidíte znova :O)))...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v v rekreačnom zariadení Podskalie kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.040169, 18.470306

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

2. turnus: v nedeľu 09.08.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v sobotu 25.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v sobotu 22.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • 1x obväz (elastický)
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Pero
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)
 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Biela plachta(využijeme v rámci programu)
 • Veľká lepiaca páska(využijeme v rámci programu)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

ZRÚCANINA POVAŽSKÉHO HRADU

Zrúcanina Považského hradu (nazývaný aj Hrad Bystrica) sa nachádza neďaleko Považskej Bystrice na strmom vrchu na pravom brehu Váhu. Prístup na hrad je možný cez Považské Podhradie, miestnu časť mesta Považská Bystrica, 4 km na sever od centra mesta, na pravom brehu Váhu pod zrúcaninou hradu.

MANÍNSKA TIESŇAVA

Najužší kaňon na Slovensku - Manínska tiesňava vyznačujúca sa bizarnými skalnými formami a vzácnou faunou a flórou. Úzku dolinu Manínskeho potoka zvierajú skalné steny miestami vysoké až 400 m. V podstate sú tu dve menšie tiesňavy oddelené malou kotlinkou. Smerom proti prúdu potoka možno pokračovať po náučnom chodníku, ktorý nás privedie k ďalšej prírodnej rarite - Kostoleckej tiesňave s najväčším skalným previsom na Slovensku a impozantným sutinovým kužeľom.

PRÍBEH SHERLOCKA HOLMESA - ESCAPE ROOM

Escape Room je interaktívna zábavná hra, ktorú musíte zažiť. Možno budete mať pocit, že ste v obyčajnej izbe, no v skutočnosti sa s priateľmi nachádzate v reálnej dobrodružnej hre vytvorenej pre skupiny priateľov, kolegov či rodiny za účelom poriadne potrápiť Vaše hlavičky.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.