Späť na zoznam
 • Penzión Jánošík - Ždiar
 • 7 - 13 rokov
 • 6 dní

SnowCamp Junior

Rozprávkový lyžiarsky tábor pre mladších Wačumbákov. Vydaj sa na bláznivú jazdu do zasnežených hôr a uži si príbeh vesmírneho dobrodružstva naprieč galaxiou s Mimoňmi!

02.01.2020 - 07.01.2020270 €6 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
20%
8-9
40%
10-11
40%
12-13
Podľa pohlaviaPohlavie
37%
63%
Počet voľných miest: 0270 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: V članku nie je perex
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • fotogaléria
 • o sneh sa bát nemusíte
 • pokyny k táboru

SnowCamp Junior - Galaktická odysea!

Vydaj sa na bláznivú jazdu do zasnežených hôr a uži si príbeh vesmírneho dobrodružstva naprieč galaxiou s Mimoňmi!

Spoločne strávime 6 dní na bielych zjazdovkách Belianských Tatrier, kde o sneh nikdy nebola núdza. Každý deň budeme so skúsenými inštruktormi brázdiť svahy. Začiatočníkov naučíme ovládať lyže či snowboard, tí pokročilí sa vyjazdia do sýtosti, veď svahov, vlekov aj lanoviek je tam dosť pre všetkých a v radoch sa nečaká! Viac o lokalite.

Keď si budeme chcieť oddýchnuť od jazdenia, no nie od zábavy, tak odbehneme do Aquacity Poprad, povozíme sa na konskom povoze a vyšantíme sa pri vesmírnej dobrodružnej výprave spolu s posádkou veselých Mimoňov, ktorá nás bude sprevádzať na čele s odvážnym kapitánom Frozone. Viac o animačnom programe.

Tak neváhaj, chystaj výstroj (ak nemáš, nevadí, požičiame), volaj starých kamošov a poď s nami spoznať tých nových, ktorých si tu nájdeš počas fantastickej lyžovačky v tatranských horách.

O sneh sa báť nemusíš, už roky tu úspešne brázdime svahy a o bezpečnosť aj zábavu sa postarajú Wachumba certifikovaní inštruktori/animátori (max. 6 detí na jedného). Ešte aj skipassy sú už v cene, tak stačí len prísť a užívať si zimu s Wachumbou.

Hviezdne výpravy s Mimoňmi

Viete prečo hviezdy majú svoje cípy? Lebo už z diaľky vidno, že sú tam hory podobné našim v Belianskych Tatrách. A preto, aby sme hviezdam boli čo najbližšie, sme si Tatry vybrali ako našu základňu pre hviezdne výpravy!

Staň sa členom posádky a nasadni do vesmírnej rakety plnej Mimoňov. Vydaj sa na odvážnu výpravu, ktorá preskúma tajomstvá zasnežených mliečnych hôr od Milkyway galaxie až po okraj vesmíru. Ráno prebrázdiš nekonečné zjazdovky s kapitánom Frozonom, ktorý ťa naučí nové triky s doskou a lyžami. Poobede so zábavnou posádkou Mimoňov objavíš zlaté úlomky hviezd a za dobrodružstvom sa každý deň presunieme  do inej časti vesmíru!

Navštivíme zem robotov, ktorých musíme prekabátiť. Zapojíme sa do guľovačky pri prelete prstencom snehových asteroidov. Na aquaplanéte relaxu si výborne oddýchneme a načerpáme nové sily, aby nás vzápätí stiahla bláznivá čierna diera tobogánov. Povozíme sa vo Veľkom voze s konským záprahom a žiarivou Severkou. Premôžeme skafandrové kúzla Obrazovkára a oslobodíme vesmírny Hračkostrom uväznený v snehovom objatí od Mrazona.

O zábavu na ceste sa postarajú naši verní Mimoni, tak nečakaj, hoď lyže či snowboard do kufra, pripútaj sa a o 3, 2, 1... vyrážame!

 

Celotáborový program je situovaný do troch blokov:

 • skupinové lyžovanie a snowboardovanie, kde sú deti rozdelené podľa úrovne
 • dobrodružný animačný program v okolitom prostredí
 • večerný relax v teplúčku pri zaujímavých workshopoch, spoločenských hrách, prípadne vnútorných tvorivých aktivitách

Program tábora:  je svojou náročnosťou aktivít a lyžovania, špeciálne pripravený pre mladších účastníkov, ktorých lákajú zimné športy a hry. Účastníci určite ocenia, že celé ubytovanie je iba pre nás, takže nás nikto nebude obmedzovať.

Lyžovať budeme na nepreplnených svahoch, kde napriek tomuto „zlatému“ týždňu nestrávime čas dlhým čakaním v rade. O zábavu a bezpečný priebeh celého pobytu sa postarajú naši vyškolení animátori a ski/snowboard inštruktori, pričom na jedného vedúceho je max. 6 detí.

Horská dedinka Ždiar, skrytá pod štítmi Belianskych Tatier a lyžiarske stredisko v Ski Strednica sú centrom Belianskeho Ľadového Kráľovstva.

Ubytovanie je v horskom penzióne Jánošík, v  podtatranskej dedinke Ždiar. Nájdeme tu všetko čo potrebujeme - komfortné izby na oddych, výdatnú domácu stravu na posilnenie, veľké vnútorné priestory a aj širšie okolie vhodné na naše hry. A to najlepšie - je celý iba pre nás, takže nás nikto nebude rušiť v zimnej zábave!

Lyžovať budeme v neďalekom stredisku Ždiar Strednica (2 km - neboj skibus máme), priamo na svahoch pod Belianskymi Tatrami. Nájdeme tu dostatok vlekov a zjazdoviek (ak treba tak aj umelo zasnežovaných), peknú horskú scenériu, no hlavne prázdnejšie a pre náš program bezpečnejšie svahy bez čakania v dlhých radoch.   - 

Ubytovanie:
2-6 lôžkové izby, každá s vlastným sociálnym zariadením; 5-8 lôžkové viac-izbové apartmány, so sociálnym zariadením na apartmán

Stredisko:
spoločenská miestnosť, WIFI, TV, stolný tenis, bar, sauna, biliard, vonkajšie ohnisko/p>

Lyžovanie:
 Ždiar Strednica - 9 vlekov, 1 x 4 sedačka, 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou až 6km (od ľahkých po stredne ťažké).

 
 

Ako dlho budú deti na svahu?

Deti sú na svahu od 9:00 hod. do 12:30 hod., kde sa im po celý čas naplno venujú inštruktori lyžovania a snowboardingu. Deti sú zaradené do skupín podľa úrovne lyžovania/snowboardovania a inštruktor postupne s touto skupinou napreduje. Deti majú počas pobytu na svahu zabezpečenú desiatu.

Aký majú deti program v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade silného vetra, víchrice alebo hlbokého mrazu je pre deti pripravený animačný program priamo v zariadení.

Ako je zabezpečený program pre deti po príchode zo svahu?

Po príchode deti čaká výdatný obed a odpočinok, počas ktorého sa dohliada aj na sušenie vecí zo svahu. Nasleduje animačný program až do večere, potom majú večeru, krátky odpočinok, ďalej pokračuje zábavný animačný program, hygiena a večierka. :)

Kedy sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, a preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Čo je dobré deťom zbaliť, aby im stíhali schnúť veci?

Odporúčame deťom nabaliť 2 zimné bundy a 2 nohavíc do snehu, 3 rukavice, náhradné topánky do snehu ak tie prvé premoknú a fajné teplučké ponožky (tých nikdy nie je dosť 😊). Ak nám počasie praje, častokrát býva aj poobedný program/hry vonku.

Ako sú deti delené do skupín na svahu?

V prvý deň deti delíme do skupín: zvlášť lyžiari a snowboardisti. Následne ich rozdelíme do skupín podľa úrovne. Dohliadame na to, aby boli deti v danej skupine na približne rovnakej úrovni, aby s nimi inštruktor mohol napredovať a zlepšovať ich schopnosti. Maximálny počet v pokročilých skupinách na inštruktora je 10 detí, pri začiatočníkoch je to max. 5 detí na inštruktora. Počas tábora s nimi pracuje stále ten istý inštruktor, ktorý jazdecké schopnosti skupiny pozná a podľa toho volí výuku na ďalšie dni.

Potrebujú mať helmu a lyžiarske okuliare?

Áno. Helma aj okuliare sú veľmi dôležité kvôli ich bezpečnosti. Ak máte možnosť, odporúčame deťom pribaliť aj chránič na chrbát – korytnačku.

Je možné počas tábora deťom dohodnúť cestu domov hromadnou dopravou?

Miestenky sú na hromadnú dopravu rezervované vždy vopred. Možnosť pripísať dieťa na hromadnú dopravu vždy prejednajte telefonicky alebo mailom s našou kanceláriou. Ak máme k dispozícii ešte voľné miesta, tak vám radi vyhovieme.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa vám v Jarnom Campe páčilo:

6 dôvodov, prečo sa o sneh nebojíme

Zo snehu si ťažkú hlavu nerobíme a nemusíte ani vy!

Ak máte obavu či bude tento rok dosť snehu, a či si vaše deti naozaj užijú pravú zimnú lyžovačku, tak máme hneď niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia, že sme sa na túto zimu dobre pripravili.

Prečo si nemusíte robiť ťažkú hlavu zo snehu:

 • výborná tatranská lokalita, kde sa lyžuje aj keď inde už sneh nie je, chodíme sem už roky a vždy sme lyžovali,
 • lyžiarske stredisko s kvalitným umelým zasnežovaním ako poistka,
 • Ďalšie lyžiarske strediská v blízkom okolí ako poistka, keby náhodou to naše nebolo schopné zasnežovať,
 • lokalita na severo-východe Vysokých Tatier, kde zima prichádza ako prvá a odchádza ako posledná.
 • V prípade, že sa vám nebudú zdať snehové podmienky vhodné, máte možnosť presunúť rezerváciu na ktorýkoľvek letný či zimný tábor (ponuku letných táborov zverejníme už v priebehu decembra, takže bude z čoho vyberať). :)
 • V extrémnom prípade, keby sa počas tábora vôbec nemohlo lyžovať, máte možnosť zrušiť rezerváciu aj s vrátením zálohy bez akéhokoľvek storna.
 

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v Penzióne Jánošík v Ždiari, kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner).2.1.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

Odchod z tábora je 7.1.2020 do 12:00 hod.

Doprava

V prípade zakúpenia spoločnej dopravy Vám bližšie informácie budú v dostatočnom predstihu zaslané na mailovú adresu, ktorú máte uvedenú v prihláške.

V rámci individuálnej dopravy je najlepšie prísť na penzión autom. Penzión Jánošík sa nachádza v obci Ždiar. Pri príchode do Ždiaru smerom z Popradu alebo Vysokých Tatier po ceste č. 67 pri čerpacej stanici Slovnaft zabočte doprava, prejdite cez most a následne zabočte doľava. Potom pokračujte približne 2 km dedinou až kým po ľavej strane neuvidíte Penzión Jánošík (viď. obrázky nižšie).

GPS súradnice: 49.27164, 20.26212

Adresa ubytovania: Ždiar 508 059 55 Ždiar Slovensko

Mapka

penzion janosik ulica

 

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • čelovka/ baterka
 • teplé zimné lyžiarske oblečenie – aj do rezervy
 • zimná ČIAPKA – odporúčame aspoň dve
 • lyžiarska/ snowboard prilba
 • zimné lyžiarske/ snowboard rukavice – odporúčame aspoň dva páry
 • lyžiarske/ snowboard okuliare a slnečné okuliare
 • tričká, teplé nohavice, mikiny/svetre a pod.
 • nepremokavá zimná obuv
 • krém na opaľovanie
 • krém na tvár
 • tepláková súprava
 • pyžamo
 • dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • teplé ponožky, podkolienky
 • športová (2 ks) a domáca obuv – prezúvky
 • nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • plavky
 • hygienické potreby (uterák aj osuška, zubná kefka, pasta, mydlo, sprchový šampón... )
 • malý ruksak (do 30 l)

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Čo očakávať od programu?

Program tábora je zameraný predovšetkým na lyžovanie a snowboarding pod vedením skúsených inštruktorov, ako aj voľnočasové aktivity v zimnej prírode. Svahy rôznej náročnosti s umelým zasnežovaním a náš tím sú prísľubom celodenného športového vyžitia s rôznymi animovanými hrami a aktivitami. Viac o animačnom programe.

Všetky ďalšie podrobnosti Vám ochotne vysvetlíme v deň nástupu detí do tábora.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť vopred.

Tipy na výlety v okolí

Keď už ste v Ždiari, prečo to nevyužiť a nevýjsť si na malú prechádzku. Navrhujeme Vám navštíviť Bielovodskú Dolinu s nástupom z hraničného prechodu Lysá Poľana (cca 10 min autom od Ždiaru), Javorovú Dolinu (po rázcestí pod Muráňom) s nástupom z Tatranskej Javoriny (cca 10 min autom od Ždiaru) alebo si samozrejme môžete výborne zalyžovať v Bachledke.

Čutkovská Dolina a Koliba u dobrého pastiera:

Ak sa budete bližiť k nám smerom z Bratislavy a zvažujete krátku prestávku na kávu či rýchly obed, odporúčame Vám nami overenú Kolibu u dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Nájdete ju veľmi ľahko, stačí len na začiatku Rožmberka v smere na LM (cca 400m za benzínovou pumpou) sledovať značenie a tesne pred pizzeriou Camino odbočíte doprava. Hneď pri vstupe do doliny Vás privíta kolíbka v peknom horskom prostredí s výboronou tradičnou kuchyňou.

Penzión Strachan Ždiar:

Pokiaľ Vás zastihne hlad alebo chuť na koláčik až po tom, ako nám zveríte svojich Wačumbákov, môžeme Vám vrelo odporučiť zastaviť sa v rodinnom penzióne Strachan, ktorý už viac krát získal titul “najlepší penzión roka”. Nielenže tu nájdete výbornú kuchyňu, ale aj útulnú goralskú atmosféru a množstvo zaujímavých domácich suvenírov ako napríklad cibuľový džem - sami sme ochutnali a myslíme si, že treba určite vyskúšať.

Múzeum Ždiarsky dom:

V prípade, že Vás zaujímajú dreveničky, kroje a ľudová architektúra neváhajte sa zastaviť v Múzeu, ktoré sa nachádza v komplexe Ždiarskeho domu. Popri zaujímavom výklade sprievodcu múzea oblečeného v ždiarskom kroji, máte možnosť zažiť Ždiarsku svadbu, obliecť sa do kroja. Sprievodnou akciou môže byť aj jazda na konskom záprahu cez Ždiar a blízke okolie, ochutnávka miestnych špecialít, či tóny goralskej hudby.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám