Späť na zoznam
 • Hotel Magura - Chvojnica
 • 9 - 15 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Parkour

Športový tábor s profesionálnymi trénermi, zameraný na parkour, tricking a freerun, vhodný pre všetkých nadšencov pohybu, športu a adrenalínu - začiatočníkov aj pokročilých.

01.08.2020 - 08.08.2020280 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
8-9
51%
10-11
35%
12-13
4%
14-15
Podľa pohlaviaPohlavie
13%
87%
Počet voľných miest: 0280 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • čo je parkour
 • bezpečnosť na tábore
 • časté otázky
 • fotogaléria

Parkour - tvoje leto v pohybe!

Poď si vyskákať adrenalínové zážitky, predveď sa pred partiou správnych ľudí nadšených pre Parkour a nauč sa v bezpečnom prostredí, že žiadna prekážka pre teba neznamená stop!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Športový tábor zameraný na parkour, tricking a freerun pre všetkých nadšencov pohybu, adrenalínu a práce s vlastným telom.

Budeš skákať cez vystavané bariéry, naučíš sa padať a znovu elegantne vstať, prekonáš zostavu parkourových prekážok, na našich žinenkách si vyskúšaš dopady, jumpy, kotúle, valuty, spiny, cat leapy, flipy či rôzne iné triky a zabojuješ o nadvládu nad sebou samým. Získaš skill, ktorý ťa povedie ďalej na ceste za zdokonaľovaním fyzického i duševného rastu. Kreatívnym pohybom dosiahneš slobodu a tá ti ukáže nové možnosti.Viac o programe Horizon Zero UP.

Parkourový camp je situovaný v krásnej prírode s vlastnou telocvičňou a množstvom prekážok, ktoré čakajú kým ich prekonáš. Tie najlepšie kúsky si pôjdeme vyskúšať do Born to Trick Park Housu, ktorý je vytvorený práve za týmto účelom. Na tréningy a bezpečnosť dohliadajú profesionálni tréneri z Born to Trick a o táborový program plný zábavy sa postarajú tí najlepší Wachumba animátori.

Tréningy sú zložené z fyzickej a mentálnej prípravy, kondičných cvičení, balancu a rovnováhy, workshopov zameraných na sústredenosť a workoutu s vlastnou váhou, ktoré zlepšujú stavbu tela, pevnosť jeho jadra a správny vývin.

Parkour - Horizon Zero Up!

Preleť ponad prekážky, ako keby ti pomáhal aj vietor!

Pridaj sa na cestu plnú kontrolovaných skokov, freerunu a elegantného lezenia cez prekážky. Chystáme sa obnoviť umenie starodávnych bojovníkov, ktorí už od nepamäti chránia náš svet. Sú rýchli ako vietor, silní ako tsunami, obratní ako plameň, dokážu splynúť v akomkoľvek prostredí a o túto silu sa chcú s nami podeliť! Musíme vydobyť elementy od Titanov strážiacich bránu Horizontu Zero. Za ňou sa ukrýva to najväčšie tajomstvo starodávnych bojovníkov!

Je to však kľukatá cesta Nindžu a na jej úspešné absolvovanie budeš potrebovať viac, ako len správne vybalansovať svoje telo na prekážkach! Chce to sústredenie, presnosť, sebakontrolu a odhodlanosť ísť ďalej aj keď to nebude ľahké! To všetko ťa naučíme!

Vydaj sa na svoju traceurs´s way of warriors a postav sa prekážkam ako skutočný bojovník.

O bezpečnosť sa postarajú tréneri z Born to Trick, s ktorými preskáčeme umelé parkourové zábrany i dráhy a zdoláme aj terénne prekážky Strážovskej hornatiny v blízkosti hotela. S Wachumba animátormi si užijeme každú voľnú chvíľu pri akčných hrách aj večerných workshopoch. Svoje schopnosti otestujeme v novučičkom Born to Trick House a zaslúžený oddych na kúpalisku, samozrejme, nebude chýbať!

Tábor je vhodný pre všetkých nadšencov moderného pohybu, akrobatiky, gymnastiky a práce s vlastným telom, pre mladších aj starších. Program aj parkourové workshopy sú zostavované hlavne so zameraním na koordináciu, efektívne využívanie vlastnej sily, radosť z pohybu a bezpečnosť.

 

Horský hotel Magura - horský parkour camp!

Wachumba parkourový camp znovu vyrastie v Horskom hoteli Magura neďaleko Bojníc schovanom v peknom prírodnom prostredí Chvojnickej doliny. Pre tréningy a ku hrám budeme využívať jeho široké okolie, športoviská či dokonca telocvičňu a veľké spoločenské priestory, takže o priestor tu núdza určite nebude

Ubytovanie:
v 2 až 5-lôžkových izbách, s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, DVD, telocvičňa, detské ihrisko, ohnisko, trampolína, hojdačky, stolný futbal, stolný tenis, šípky a WIFI

Pre koho je tábor vhodný?

Parkour Camp je vhodný pre všetkých nadšencov pohybu od 9 do 15 rokov, ktorí radi zdolávajú prekážky čo najefektívnejšie. Či si skúsený traceur alebo chceš s Parkourom ešte len začať na našom campe máme miesto pre každého.

Ako je to s bezpečnosťou počas tréningov?

Držíme sa hesla: bezpečnosť na prvom mieste. Počas tréningov ako aj počas táborového programu na bezpečnosť dohliadajú skúsení tréneri, vedúci a profesionálny zdravotník. Všetky priestory a prekážky sú bezpečné a prispôsobené tréningom.

Ako je rozložený program tábora?

Program tábora je zostavený z častí, ktoré sa venujú parkouru a z pravého táborového programu plného nadupaných aktivít a zábavy. Každý deň deti trénujú približne 4 hodiny. Tento tréningový čas je rozložený počas dňa tak, aby si deti stihli oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ako prebieha tréning a v akých úrovniach?

Každý tréning prebieha pod vedením profesionálnych trénerov. Deti sú rozdelené do viacerých skupín, podľa úrovne a skúseností s Parkourom od začiatočníkov až po tých najskúsenejších. Tréning prebieha v blokoch (rozcvička, kondičná príprava, tréningy na prekážkach, bez prekážok, voľné skákanie a posilňovanie s vlastnou váhou), ktoré sú prispôsobené každej skupine.

V akých priestoroch deti trénujú?

Tábor je situovaný v krásnom prírodnom prostredí. Stredisko ponúka členité prostredie s vlastnou telocvičňou. Ako v telocvični tak aj v okolí sú pre deti pripravené zabezpečené prekážky na preskoky Wachumba traceurov.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Čo je parkour?

Už od detstva sme všetci lozili, preliezali, skákali a pokúšali sa prekonávať rôzne prekážky. Toto všetko nám ako deťom prišlo prirodzené. Tak isto by sme mohli charakterizovať Parkour ako plynulý a efektívny pohyb v prirodzenom prostredí, ktorým je dnes pre človeka zväčša mesto. Je to aktivita, ktorej sa nedá priradiť jednotná kategória. Jedná sa o modernú disciplínu, alebo umenie pohybu, kde si traceur volí vlastnú cestu cez prírodné či mestské prekážky a snaží sa ich čo najrýchlejšie a najefektívnejšie zvládnuť s využitím sily a obratnosti vlastného tela. Parkour je jedinečný a nemôže byť súťažným športom.

Parkour, alebo pôvodný názov Le Parkour, je disciplína francúzskeho pôvodu, ktorej  základom je schopnosť dostať sa z bodu A do bodu B bezpečne, plynule, účinne a efektívne s použitím vlastného tela. Pomáha v prekonávaní akýchkoľvek prekážok v okolitom prostredí.

Zameriava sa na súlad účinných pohybov, rozvoj tela a mysle, aby sa človek vo všetkých situáciách vedel pohybovať pokojne a sebaisto. Avšak v Parkoure sa nesnažíme pohybovať iba najrýchlejšie ako sa dá, ale tiež s čo najmenšou spotrebou vlastnej energie a najpriamejšou možnou cestou.

Parkour ovplyvňuje aj proces myslenia. Zmeny v myslení pomáhajú v bežnom živote zdolávať, či už fyzické alebo psychické prekážky. Sloboda je chápaná ako možnosť dostať sa tam, kam iní nemôžu, spôsobom vyjadrujúcim vyššie : bezpečne, rýchlo, plynulo a efektívne. Umenie pohybu je druh slobody, druh sebavyjadrenia. Je to stav mysle.

Úrovne a prekážky 

Mladí traceuri zažijú Wachumba tábor plný pohybu, kde sa pod vedením profi trénerov naučia správne trénovať Parkour. To či sa naučia nové techniky, preskoky alebo sa zdokonalia v tom, čo už vedia, závisí od ich skúseností a chcenia. Vo vonkajšom areáli, ako aj v telocvični, bude postavených množstvo prekážok, kde budú mať priestor na trénovanie spolu so svojimi trénermi.

Parkour nie je zložený iba zo zoznamu presne daných pohybov. Každá prekážka predstavuje výzvu k prekonaniu najefektívnejším spôsobom v závislosti od skúseností, rýchlosti, uhlu nábehu, tvaru prekážky a pod. Parkour sa zaoberá tréningom nielen tela, ale aj mysle s cieľom zlepšiť svoje schopnosti reagovať na prekážku vždy tou najefektívnejšou technikou. Často závisí efektivita od rýchleho presúvanutia ťažiska a využitia pohybovej energie k rezkému pretaveniu do pohybu. To čo robíme sa nedá veľmi vyjadriť slovom, treba to skúsiť a zažiť. Preto je náročné opísať rôzne úrovne a druhy prekážok pár slovami, nakoľko každý traceur sa s nimi vysporiada inak.

Základy Parkouru:

Najdôležitejšia technika je ovládnuť skok a dopad, parakotúľ - používaný pre zmiernenie dopadu a prenos pohybovej energie vpred

Landing - správny doskok

Balance - správna rovnováha a pohyb po úzkej prekážke

Jump through - preskok skrz, pod alebo nad prekážku

Vault - základná technika určená k prekonaniu prekážky rôznymi spôsobmi

Precision jump - doskok na presné miesto s udržaním rovnováhy

Na Wachumba Parkour Campe zistíš, čo všetko naozaj dokážeš a až kam môžeš posunúť svoj limit. Správne rozloženie síl a energie ti ukáže, že dokážeš zdolať všetky prekážky. Chce to iba tréning, sústredenosť a po čase zistíš, že svoje okolie vnímaš inými očami.

Zábava, smiech a pravá táborová atmoška sú ďalšie prvky, ktoré na našom Campe rozhodne chýbať nebudú.

Bezpečnosť v tábore

Od detstva sa všetci snažíme prekonať rôzne prekážky. Pre deti je to niečo úplne bežné. Radi preliezajú, skáču a šplhajú. Preto by sme Parkour charakterizovali ako plynulý a efektívny prirodzený pohyb v prirodzenom prostredí, ktorým je dnes pre človeka nie len príroda ale aj mesto.

Začínajúci Parkouristi začínajú na úrovni zeme, kde sa učia zvládať základné techniky, preskoky, získavajú balance, správne rozloženie váhy a síl rovnako ako rôzne problémy, ktoré sa počas skoku môžu objaviť.

Začať s parkourom je jednoduché - stačí skúsiť to, na čo si bezpečne trúfnete. Väčšinou sú to ,,vaulty - teda preskoky prekážok. Vďaka ním začneme vnímať svoje okolie ako miesto na tréning.

Prekážky ako i tréning sú plne prispôsobené schopnostiam detí. Preto deti trénujú v troch rôznych úrovniach, ktoré vedie skúsený tréner a pomáha im v bezpečnom progrese. Všetky doskočiská ako aj prekážky sú vybavené aj doskokovými žinenkami. Pred tréningami je vždy kvalitná, plnohodnotná rozcvička aby sme sa vyhli úrazom spôsobeným nedostatočným rozhýbaním celého tela.

Tréning je zostavený od závislosti schopností detí.

Počas celého pobytu detí v tábore bude našou prioritou ich bezpečnosť.

Počas celého pobytu je prítomný kvalifikovaný zdravotník. O bezpečnosť pri pohybových aktivitách sa postarajú naši skúsení tréneri, ktorí majú bohaté skúsenosti s vedením tréningov a táborov. V závislosti od zložitosti preskokov budú dávať primeranú dopomoc. Na náročnejšie prvky a akrobaciu budeme využívať rôzne žinenky a ochranné prvky. Samozrejmosťou je nepretržitý dohľad nad deťmi. Na 10 detí pripadá 1 skúsený a licencovaný tréner a 1 skúsený vedúci, ktorý dohliada spolu s trénerom na maximálnu bezpečnosť počas parkourového tréningu a iných pohybových aktivitách.

 

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame  na Horskom Hoteli Magura kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.892820, 18.531993

1. turnus: v sobotu 01.08.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

Odchod z tábora:

 

1. turnus: v sobotu 08.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY V MARTINE

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Nachádza sa v Jahodníckych hájoch, východne od Martina a na ploche 15,5 ha sa nachádza 143 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska..

AQUPARK TURČIANSKE TEPLICE

Obľúbený aquapark s unikátnou liečivou vodou s celoročnou prevádzkou. Masáže, sauny, 100% personalizované ošetrenie a exkluzívne procedúry vo Vitálnom svete..

GADERSKÁ A BLATNICKÁ DOLINA

Známe doliny v národnom parku Veľká Fatra, južne od Martina, smerom na Turčianske Teplice. Môžete sa tu poprechádzať v prírode, previesť na elektrických kolobežkách alebo výborne najesť v miestnych hoteloch. .

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.

 

Tábory, ktoré vás môžu tiež zaujímať