Späť na zoznam
 • Hotel Junior, Piatrová
 • 8 - 15 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Robotic

Postav a naprogramuj si svojho robota! Programovací tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, ktorý kombinuje základy programovania, robotiky a zdravého pobytu v prírode.

19.07.2020 - 26.07.2020285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
8%
7-8
24%
9-10
56%
11-12
12%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
4%
96%
Počet voľných miest: 1285 € Doprava: Individuálna
16.08.2020 - 23.08.2020285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
55%
11-12
45%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
285 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Robotic - 3001: Space Acropolis

Ak si zažratý do lega, počítačov a všetkého technického, tak tento tábor je presne to, čo hľadáš!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Programovací Sci-fi tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, v ktorom budeš stavať a programovať robotických AI konštruktérov hviezdnej stanice Babylon II.

Prežiješ pútavý príbeh o robotike, putovaní do vesmíru a budovaní hviezdnej aliancie. Čas v tábore je zmysluplne rozložený medzi bloky stavania, programovania a športové hry v prírode. To všetko v komornej partii kamošov, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty.

Staneš sa členom vybranej jednotky kybernetikov, budeš spolupracovať s elitou MANu na vzniku vesmírnej hviezdnej stanice a vytvoríš konštruktérsku jednotku robotov OI, ktorú na tento task vypravíš!

Kocka po kocke im dáš tvar, ozubenými kolieskami a hydraulikou pohyb, kamerami otvoríš oči a tvojím softvérom vdýchneš život! Že už teraz to znie ako Sci-fi? A to sme len začali!

Začneš ich trénovať v simulovaných podmienkach na vyslanie do vesmíru, naučíš ich prekonávať prekážky, orientovať sa v teréne, zbierať predmety a vzorky, rozlišovať objekty. Je len na tvojom talente čo všetko robot dokáže a na tvojej rýchlosti a šikovnosti aké nové motorčeky a súčiastky pre neho získaš (o tie sa bude súťažiť v táborových hrách) . Viac o programe 3001: Space Acropolis. Viac o programe 3001: Space Acropolis.

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

Robotic - 3001: Space Acropolis

Píše sa rok 3001 a čas sa odpočítava…

Nezostáva ho veľa na dokončenie vesmírnej stanice Babylon II, ktorá je kľúčová pre spolunažívanie medzihviezdnej aliancie národov - MAN.

Aby bola stanica Babylon II prístupná všetkým, musí obiehať práve na orbite Čiernej diery v strede Galaxie! Úloha hoc lákavá, je veľmi náročná a musia ju vykonať špecializované roboty OI Mindstorm!

Preto povolávame práve teba do našej prísne tajnej jednotky konštruktérov, programátorov a vývojárov, ktorí jediní môžu odvrátiť prepad stanice do gravitačného poľa Čiernej diery a stihnúť postaviť stanicu včas!

Staň sa odborníkom na programovanie robotov, vdýchni dušu do neživých kusov kovu a stavebnice lega a ukáž, že práve tvoj softvér bude znamenať rozhodujúci pokrok v misii Space Acropolis

Táto úloha si bude vyžadovať tvoje zručnosti pri programovaní robotických jednotiek IO, riešení logických, strategických a dizajnérskych problémov vo Wachumba Workshop Trenažéri a mnoho krízového nasadenia v teréne areálu Piatrovej po náhlom zaznení táborovej zvolávačky, dávky akčných hier s Wachumba mimozemšťanmi, plazmovej vesmírnej prestrelky v Laser Tag aréne či beztiažového tréningu astronautov na kúpalisku.

 

Tábor je vhodný ako pre úplných začiatočníkov, tak aj skúsenejších programátorov. Workshopová-robotická časť programu bude rozdelená na každom tábore do dvoch skupín:

Robotic začiatočníciRobotic pokročilí

deti sa učia základy programovania robotov so stavebnicou EV3 od úplného začiatku

pre deti, ktoré už v minulosti pracovali so stavebnicou EV3 alebo podobnou robotickou stavebnicou/komponentmi

vítaní úplní začiatočníci

úlohy sú ťažšie a sofistikovanejšie a skúsenosti o to väčšie

deti sa hravou formou zoznamujú so základmi programovania – cykly, podmienky, premenné

základy algoritmov a funkcionálneho programovania učené hravou formou

 

Program tábora je vždy rozdelený do tématických blokov, ktoré kombinujú programovacie a skladacie Lego Mindstorm workshopy (pričom na jedného robota a PC sú maximálne 3 účastníci) so zábavnými táborovými hrami v peknej okolitej prírode, aby účastníci rovnomerne trávili čas pri hrách so stavebnicou, ale aj pohybovými a tvorivými hrami s rovesníkmi.

Odborne vedené Lego Mindstorm bloky sú zostavené od najľahších po najťažšie tak, aby sa účastníci naučili postupne základy programovania, mechaniky a fyziky hravo a v praxi. A samozrejme, mali by zbožňovať Lego a mať vzťah k programovaniu a informatike a robotike.

Hotel Junior Piatrová - pozemská základňa pre vesmírne misie!

Naše tajné robotické centrum a výpočtové stredisko leží v krásnej prírode pod Martinskými hoľami. Areál a príroda v okolí Hotela Junior Piatrová poskytuje dostatok priestoru na prípravu aj tých náročnejších vesmírnych misií a bezpečné zázemie pre programovacie a tréningové skúšky robotov, kde máme aj všetky atrakcie hneď po ruke. 

Ubytovanie:
v 2 až 5-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom.

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, detské ihrisko, ohnisko, hojdačky, biliard, stolný tenis a WIFI.

Ako je zostavený program tábora? Budú deti celé dni sedieť pri počítači?

Počas tábora Robotic sa deti venujú stavbám robotov a ich programovaniu iba určitú časť dňa. Táborový program je nakombinovaný tak, aby si deti popri programovaní užili aj pravé táborové hry, zábavu a domov si odniesli tie najkrajšie a nezabudnuteľné zážitky.

Môžu si deti priniesť vlastného robota?

Samozrejme, môžu, ale nie je to nutnosť. V tábore Robotic máme profesionálne robotické stavebnice a programovacie vybavenie (max. 3 deti na stavebnicu).

Čo sa deti v rámci robotiky na tábore naučia?

Prvou dôležitou časťou sú základy programovania robotov. Deti po prvom bloku zvládnu naprogramovať robota pre jednoduché úkony. Následne sa ich učia ovládať a povely s robotmi vykonávať. Podľa zvládnutých základov deti rozširujú svoje zručnosti v rámci programovania a stavby rôznych typov robotov pre rôzne účely.

Ako sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Ako je zabezpečený robotický materiál na tábor?

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Roboticu páčilo:

 • ...Keďže išlo o nás prvý taborovy pokus, mali sme trochu obavy. No syn všetko zvládol a keď povedal, že o rok ide opäť, tak nemáme čo dodať. Náramok Wachumba ešte stále nezložil. Velmi pekne ďakujeme za starostlivosť a trpezlivosť...
 • ...Zdravím, tento tábor bol zvládnutý vysoko profesionálne a i napriek našemu skoršiemu "odchodu" má náš syn krásne vspomienky. I napriek malému zlyhaniu z jeho strany nemá traumu ani odpor k podobným aktivitám a za to neskutočne vďačíme Vašemu 100% tímu animátorov. Vzbudili ste v nom záujem o programovanie a namotivovali ste ho k lepšiemu učeniu matiky a fyziky - dúfam že mu to vydrží :). A ešte mi syn okrem pozdravovania vedúcich pripomínal, že treba pochváliť pani kuchárky, že mu veeeeľmi chutilo :)...
 • ...vedúci, program, animácie , informovanosť, starostlivosť super..Určite rád pôjde s Wachumbou aj nabudúce. Ďakujeme...
 • ...Super vedúci a už sa tešíme budúci rok...
 • ...Ďakujeme za výborný detský tábor. Náš syn bol na pobytovom tábore prvýkrát a bol nadšený. Zároveň chceme oceniť veľmi tvorivé hry a aktivity zo strany animátorov, takisto aj ich zodpovedný prístup a veľmi dobrú organizáciu...
 • ...Veľmi sa mi páčilo, že ste nám poslali hneď foto z tábora. Taktiež, že deti nemohli byť stále na mobiloch. Ja som veľmi spokojná. Ste profesionálny tím avšak s ľudskou tvárou. Ďakujem veľmi pekne za zážitky, ktoré náš syn vo Vašom tábore zažil. Verím, že pôjde aj na budúci rok...
 • ...Ďakujeme za kvalitne zmanažovaný tábor,syn bol nadmieru spokojný. A my tým pádom tiež....
 • ...Syn bol tento rok prvý krát a už teraz sa nevie dočkať ďalších prázdnin aby mohol opäť navštíviť Robotic. Zo strany rodiča som bola spokojná s celkovou komunikáciou od prihlásenia až po komunikáciu s vedúcim tábora. O rok sa opäť tešíme a odporúčame Vás aj ostatným rodičom....
 • ...Syn aj s bratrancami sa vrátili v sobotu z tábora vo Chvojnici. Boli úžasne spokojní všetko vychvalovali. Majú veľa pozitívnych zážitkov a spomienok. Ďakujeme personálu za ich super prístup. Deťom nič nechýbalo. Naozaj môžeme len a len odporúčať...
 • ...Môj 10 rocný syn bol na tábore robotic a bol neskutočne nadšený. Už nechce ísť do denných táborov, ale iba na pobytové s wachumba teamom. Jedno veľke a úprimne ďakujem na všetkých vedúcich a pomocníkov. Ste uúžasní...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na Hoteli Junior Piatrová kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.120145, 18.887958

1. turnus: v nedeľu 19.07.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 16.08.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 26.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 23.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • 1 biele lacné tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY V MARTINE

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Nachádza sa vJahodníckych hájoch, východne od Martina a na ploche 15,5 ha sa nachádza 143 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska..

AQUPARK TURČIANSKE TEPLICE

Obľúbený aquapark s unikátnou liečivou vodou s celoročnou prevádzkou. Masáže, sauny, 100% personalizované ošetrenie a exluzívne procedúry vo Vitálnom svete..

GADERSKÁ A BLATNICKÁ DOLINA

Známe doliny v národnom parku Veľká Fatra, južne od Martina, smerom na Turčianske Teplice. Môžete sa tu poprechádzať v prírode, previesť na elektrických kolobežkách alebo výbrone najesť v miestnych hoteloch.

 

Ďalšie odpovede na vaše otázky nájdete v sekcii  FAQ. A to, že sa netreba báť o sneh zistíte na našom táborovom blogu.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.