Späť na zoznam
 • Hotel Junior, Piatrová
 • 8 - 15 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Robotic

Postav a naprogramuj si svojho robota! Programovací tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, ktorý kombinuje základy programovania, robotiky a zdravého pobytu v prírode.

19.07.2020 - 26.07.2020285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
30%
9-10
50%
11-12
20%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
285 € Doprava: Individuálna/Spoločná
16.08.2020 - 23.08.2020285 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
67%
11-12
33%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
0%
100%
285 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Robotic - 3001: Space Acropolis

Ak si zažratý do lega, počítačov a všetkého technického, tak tento tábor je presne to, čo hľadáš!

Programovací Sci-fi tábor s robotickými stavebnicami Lego Mindstorm, v ktorom budeš stavať a programovať robotických AI konštruktérov hviezdnej stanice Babylon II.

Prežiješ pútavý príbeh o robotike, putovaní do vesmíru a budovaní hviezdnej aliancie. Čas v tábore je zmysluplne rozložený medzi bloky stavania, programovania a športové hry v prírode. To všetko v komornej partii kamošov, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty.

Staneš sa členom vybranej jednotky kybernetikov, budeš spolupracovať s elitou MANu na vzniku vesmírnej hviezdnej stanice a vytvoríš konštruktérsku jednotku robotov OI, ktorú na tento task vypravíš!

Kocka po kocke im dáš tvar, ozubenými kolieskami a hydraulikou pohyb, kamerami otvoríš oči a tvojím softvérom vdýchneš život! Že už teraz to znie ako Sci-fi? A to sme len začali!

Začneš ich trénovať v simulovaných podmienkach na vyslanie do vesmíru, naučíš ich prekonávať prekážky, orientovať sa v teréne, zbierať predmety a vzorky, rozlišovať objekty. Je len na tvojom talente čo všetko robot dokáže a na tvojej rýchlosti a šikovnosti aké nové motorčeky a súčiastky pre neho získaš (o tie sa bude súťažiť v táborových hrách) . Viac o programe 3001: Space Acropolis. Viac o programe 3001: Space Acropolis.

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

Robotic - 3001: Space Acropolis

Píše sa rok 3001 a čas sa odpočítava…

Nezostáva ho veľa na dokončenie vesmírnej stanice Babylon II, ktorá je kľúčová pre spolunažívanie medzihviezdnej aliancie národov - MAN.

Aby bola stanica Babylon II prístupná všetkým, musí obiehať práve na orbite Čiernej diery v strede Galaxie! Úloha hoc lákavá, je veľmi náročná a musia ju vykonať špecializované roboty OI Mindstorm!

Preto povolávame práve teba do našej prísne tajnej jednotky konštruktérov, programátorov a vývojárov, ktorí jediní môžu odvrátiť prepad stanice do gravitačného poľa Čiernej diery a stihnúť postaviť stanicu včas!

Staň sa odborníkom na programovanie robotov, vdýchni dušu do neživých kusov kovu a stavebnice lega a ukáž, že práve tvoj softvér bude znamenať rozhodujúci pokrok v misii Space Acropolis

Táto úloha si bude vyžadovať tvoje zručnosti pri programovaní robotických jednotiek IO, riešení logických, strategických a dizajnérskych problémov vo Wachumba Workshop Trenažéri a mnoho krízového nasadenia v teréne areálu Piatrovej po náhlom zaznení táborovej zvolávačky, dávky akčných hier s Wachumba mimozemšťanmi, plazmovej vesmírnej prestrelky v Laser Tag aréne či beztiažového tréningu astronautov na kúpalisku.

 

Tábor je vhodný ako pre úplných začiatočníkov, tak aj skúsenejších programátorov. Workshopová-robotická časť programu bude rozdelená na každom tábore do dvoch skupín:

Robotic začiatočníciRobotic pokročilí

deti sa učia základy programovania robotov so stavebnicou EV3 od úplného začiatku

pre deti, ktoré už v minulosti pracovali so stavebnicou EV3 alebo podobnou robotickou stavebnicou/komponentmi

vítaní úplní začiatočníci

úlohy sú ťažšie a sofistikovanejšie a skúsenosti o to väčšie

deti sa hravou formou zoznamujú so základmi programovania – cykly, podmienky, premenné

základy algoritmov a funkcionálneho programovania učené hravou formou

 

Program tábora je vždy rozdelený do tématických blokov, ktoré kombinujú programovacie a skladacie Lego Mindstorm workshopy (pričom na jedného robota a PC sú maximálne 3 účastníci) so zábavnými táborovými hrami v peknej okolitej prírode, aby účastníci rovnomerne trávili čas pri hrách so stavebnicou, ale aj pohybovými a tvorivými hrami s rovesníkmi.

Odborne vedené Lego Mindstorm bloky sú zostavené od najľahších po najťažšie tak, aby sa účastníci naučili postupne základy programovania, mechaniky a fyziky hravo a v praxi. A samozrejme, mali by zbožňovať Lego a mať vzťah k programovaniu a informatike a robotike.

Hotel Junior Piatrová - pozemská základňa pre vesmírne misie!

Naše tajné robotické centrum a výpočtové stredisko leží v krásnej prírode pod Martinskými hoľami. Areál a príroda v okolí Hotela Junior Piatrová poskytuje dostatok priestoru na prípravu aj tých náročnejších vesmírnych misií a bezpečné zázemie pre programovacie a tréningové skúšky robotov, kde máme aj všetky atrakcie hneď po ruke. 

Ubytovanie:
v 2 až 5-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom.

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, detské ihrisko, ohnisko, hojdačky, biliard, stolný tenis a WIFI.

Ako je zostavený program tábora? Budú deti celé dni sedieť pri počítači?

Počas tábora Robotic sa deti venujú stavbám robotov a ich programovaniu iba určitú časť dňa. Táborový program je nakombinovaný tak, aby si deti popri programovaní užili aj pravé táborové hry, zábavu a domov si odniesli tie najkrajšie a nezabudnuteľné zážitky.

Môžu si deti priniesť vlastného robota?

Samozrejme, môžu, ale nie je to nutnosť. V tábore Robotic máme profesionálne robotické stavebnice a programovacie vybavenie (max. 3 deti na stavebnicu).

Čo sa deti v rámci robotiky na tábore naučia?

Prvou dôležitou časťou sú základy programovania robotov. Deti po prvom bloku zvládnu naprogramovať robota pre jednoduché úkony. Následne sa ich učia ovládať a povely s robotmi vykonávať. Podľa zvládnutých základov deti rozširujú svoje zručnosti v rámci programovania a stavby rôznych typov robotov pre rôzne účely.

Ako sa môžem s deťmi spojiť ?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Ako je zabezpečený robotický materiál na tábor?

Stavať a programovať budeme v malých skupinkách, vždy 3 inžinieri na jeden PC a na jednu stavebnicu Mindstorm. Postupne ťa naučíme základy, prejdeme k pokročilejším úlohám a na konci tvoj robot zohrá dôležitú rolu pri technicky náročnej vesmírnej misii.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Roboticu páčilo:

 • ...Keďže išlo o nás prvý taborovy pokus, mali sme trochu obavy. No syn všetko zvládol a keď povedal, že o rok ide opäť, tak nemáme čo dodať. Náramok Wachumba ešte stále nezložil. Velmi pekne ďakujeme za starostlivosť a trpezlivosť...
 • ...Zdravím, tento tábor bol zvládnutý vysoko profesionálne a i napriek našemu skoršiemu "odchodu" má náš syn krásne vspomienky. I napriek malému zlyhaniu z jeho strany nemá traumu ani odpor k podobným aktivitám a za to neskutočne vďačíme Vašemu 100% tímu animátorov. Vzbudili ste v nom záujem o programovanie a namotivovali ste ho k lepšiemu učeniu matiky a fyziky - dúfam že mu to vydrží :). A ešte mi syn okrem pozdravovania vedúcich pripomínal, že treba pochváliť pani kuchárky, že mu veeeeľmi chutilo :)...
 • ...vedúci, program, animácie , informovanosť, starostlivosť super..Určite rád pôjde s Wachumbou aj nabudúce. Ďakujeme...
 • ...Super vedúci a už sa tešíme budúci rok...
 • ...Ďakujeme za výborný detský tábor. Náš syn bol na pobytovom tábore prvýkrát a bol nadšený. Zároveň chceme oceniť veľmi tvorivé hry a aktivity zo strany animátorov, takisto aj ich zodpovedný prístup a veľmi dobrú organizáciu...
 • ...Veľmi sa mi páčilo, že ste nám poslali hneď foto z tábora. Taktiež, že deti nemohli byť stále na mobiloch. Ja som veľmi spokojná. Ste profesionálny tím avšak s ľudskou tvárou. Ďakujem veľmi pekne za zážitky, ktoré náš syn vo Vašom tábore zažil. Verím, že pôjde aj na budúci rok...
 • ...Ďakujeme za kvalitne zmanažovaný tábor,syn bol nadmieru spokojný. A my tým pádom tiež....
 • ...Syn bol tento rok prvý krát a už teraz sa nevie dočkať ďalších prázdnin aby mohol opäť navštíviť Robotic. Zo strany rodiča som bola spokojná s celkovou komunikáciou od prihlásenia až po komunikáciu s vedúcim tábora. O rok sa opäť tešíme a odporúčame Vás aj ostatným rodičom....
 • ...Syn aj s bratrancami sa vrátili v sobotu z tábora vo Chvojnici. Boli úžasne spokojní všetko vychvalovali. Majú veľa pozitívnych zážitkov a spomienok. Ďakujeme personálu za ich super prístup. Deťom nič nechýbalo. Naozaj môžeme len a len odporúčať...
 • ...Môj 10 rocný syn bol na tábore robotic a bol neskutočne nadšený. Už nechce ísť do denných táborov, ale iba na pobytové s wachumba teamom. Jedno veľke a úprimne ďakujem na všetkých vedúcich a pomocníkov. Ste uúžasní...