Dudo202
Späť na zoznam
 • Hotel Agátka****
 • 7 - 12 rokov
 • 5 dní

Denné jazdecké tábory Bratislava

Denný jazdecký tábor pre všetkých, ktorý chcú stráviť leto pri koňoch, no nechcú sa vzdať pohodlia detskej izby. Pravý táborový program a poctivý jazdecký tréning.

13.07.2020 - 17.07.2020195 €5 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
195 € Doprava: Individuálna
20.07.2020 - 24.07.2020195 €5 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
195 € Doprava: Individuálna
27.07.2020 - 31.07.2020195 €5 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
195 € Doprava: Individuálna
03.08.2020 - 07.08.2020195 €5 dni5 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
195 € Doprava: Individuálna
10.08.2020 - 14.08.2020195 €5 dni5 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
195 € Doprava: Individuálna
Zobraziť
všetky
termíny
V cene: strava 3x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • fotogaléria

Jazdecké denné tábory Bratislava

strava 3x denne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.Deň stráviš na koni a noc vo svojej posteli - dokonalé prázdniny bez kompromisov.

Denný jazdecký tábor, v ktorom sa od koní ani nepohneš :). Budeš jazdiť, trénovať, starať sa o nich, no aj blázniť sa v bazéne a baviť sa vrámci táborového programu. Garnatujeme, že nikde nezažiješ viac jazdenia a zábavy!

Ak miluješ kone, prírodu a táborový svet, no nechceš sa vzdať pohodlia detskej izby, tak toto je ideálny tábor práve pre teba.

Tešiť sa môžeš na poctivý jazdecký tréning pod dohľadom skúsených koniarov a maximum času strávaného v stajniach a pri koňoch (starosltivosť o kone, česanie, čistenie). Jazdenie bude prebiehať individualnou formou v malých skupinkách, vždy budeš mať prideleného koňa a inštruktora, ktorí sa ti bude venovať. Rozdelení budeme do skupiniek poďla úrovne jazdenia, tak aby každý mohol napredovať vlastným tempom.

Celý výcvik jazdcov bude prebiehať v rozľahlom areály, kde nám určite nebude nič chýbať. Ak sa práve nebudeme nachádzať v stajniach (kde nájdeš aj viac ako 30 koní), vo vonkajšej alebo vnútornej jazdiarni, tak budeme v sedlách brázdiť peknú prírodu Šúrskeho pralesa, relaxovať pri bazéne, či užívať si zábavné letné hry, táborové aktivity, tanečné workshopy a energizre na veľkých ihriskách. Viac o programe Old Town Ride.

Jazdi s časom opreteky!

Vysadni na konský chrbát a vydaj sa do stajní hotela Agátka spoznávať, ako sa kone stali našimi priateľmi! 

Hneď pri príchode sa pričleníš sa k elegantným jazdcom legendárneho mesta Old Town, ktorého obyvatelia cestujú v čase. Na spoločných výpravách po miestach, kde čas uteká úplne ináč, zažijeme tu pravú táborovú zábavu. Spoznáme najlepšie kone všetkých dôb, vyhrajeme antickú súťaž o najkrajšiu hrivu, objavíme stopy, ktoré nás zavedú až k bájnemu jednorožcovi, a zistíme prečo lietajúci kôň prijal vždy iba jediného jazdca. Počas vychádzky do Šúrskeho pralesa či k čarovnému jazeru odhalíme tajné umenie jazdkýň Amazoniek. Vypátrame spolu najzaujímavejšie vedomosti o koňoch a dokonca zistíme, prečo stále bola a je taká dôležitá ochranná výstroj.

Čaká ťa hlavne veľa jazdenia, hodiny strávené v stajni, kde budeš česať koníkom hrivy, umývať ich, pozametáš v boxe tvojmu obľúbenému tátošovi a vyčistíš mu kopýta.  On ťa za to odnesie na nezabudnuteľné dobrodružstvo. Tu nezažiješ žiadne nudné vozenie sa na koni, ale skutočnú jazdu! 

Ak práve nebudeme jazdiť, o program sa postarajú naši skúsení animátori. Na wachumba zábavné hry a tance máme vyhradené rôzne športoviská a kľud počas pestrých a kreatívnych workshopov nám zabezpečí veľký areál. A ak nám pri tom všetkom bude horúco, pôjdeme sa osviežiť do bazéna, ktorý máme vždy poruke.

Tábor je vhodný pre všetkých milovníkov týchto majestátnych zvierat – starších či mladších. Úplným začiatočníkom, ktorí sa chcú s nimi viac zblížiť, viac im porozumieť a naučiť sa základy jazdenia, ako aj skúsenejším jazdcom, ktorí túžia stráviť leto v sedle a na ranči.

Jazdecký tréning v tábore zahŕňa 5 hod. anglického jazdenia s inštruktormi v malých skupinkách, počas ktorého má každé dieťa k dispozícii vlastného koňa aj s jazdeckým inštruktorom - individuálny prístup. V prípade záujmu je aj možnosť poobednej starostlivosti práve o toho svojho koníka. Jazdecký program je rozdelený podľa náročnosti, kde sa každý bude venovať zdokonaľovaniu sa v disciplínach podľa svojich zručností a úrovne jazdenia.

Jazdci začiatočníci:

 • zoznámenie sa so základmi jazdectva
 • základná práca s koňmi a starostlivosť o kone
 • učenie v jazdiarni a kruhovej ohrade na uzde
 • jednotlivé chody Krok-klus-cval
 • na záver pobytu dlhšia prechádzka na koňoch

 

Mierne pokročilí jazdci:

 • zdokonaľovanie základných techník
 • striedanie jazdenia v jazdiarni a vo voľnej prírode
 • zvládnutie techniky ľahkého klusu
 • osvojenie si techniky cvalu
 • práca s koňom v teréne, prekonávanie menších prekážok a bariér
 • základná skoková technika, základy jazdeckej drezúry

 

Pokročilí jazdci:

 • vychádzka na koňoch do voľnej prírody
 • jazdenie a zdokonaľovanie techník mimo jazdiarne
 • vychádzky vedené skúsenými inštruktormi s individuálnym prístupom
 • pracovný klus
 • jazda a skoky cez jednoduché prekážky, osvojenie si techniky cvalu
 • zdokonaľovanie schopností drezúry

 

UPOZORNENIE:

Jazdenie nie je úplne bezrizikový šport. Kone, akokoľvek trénované na učenie, sú živé zvieratá s vlastnou vôľou. Nikto vám nedokáže garantovať, že nemôže dôjsť k pádu z koňa či prípadnému ľahšiemu zraneniu. S organizovaním jazdeckých táborov máme viac ako 8 ročné skúsenosti a vždy robíme všetko pre to, aby sme akýmkoľvek nepríjemnostiam predišli. Deťom požičiavame jazdeckú prilbu a chránič chrbtice, ktoré majú počas tréningu neustále na sebe. Pri tréningoch je prítomný náš animátor a vždy jeden jazdecký inštruktor, ktorý sa výhradne venuje jednému dieťaťu na koni. Kone, ktoré sa používajú na jazdenie, sú na deti naučené a cvičené na jazdecký tréning. V 99% prípadoch, keď sa stane, že dieťa spadne z koňa, sa nejedná o nič vážne a ďalej sa s úsmevom pokračuje v jazdení. 100% prevenciu úrazu vám však pri tomto type programu nevie zaručiť nikto.

Hotel Agátka Chorvátsky Grob

Základňou našich jazdeckých výprav je rozsiahly areál Hotela AGATKA s jazdiarňami, športoviskami a bazénom, kde sa môžeme nerušene pustiť do tréningov a aj si naplno užiť táborový program. Len 20 km od centra Bratislavy, a predsa v lone krásnej prírody Šúrskeho pralesa, ktorý je idálny na rekreačný vychádzky na koni. 

V stredisku budeme využívať vonkajšiu aj krytú jazdiareň, reštauráciu, vonkajší bazén, sociálne zariadenia, kvalitné ihriská, veľké športoviská a rozľahlý areál, spoločenskú miestnosť, ako aj okolitú prírodu na nezabudnuteľné vychádzky.

Čo ak sa tábor nebude môcť organizovať z dôvodu COVIDU?

V prípade, že sa tábor nebude môcť organizovať z dôvôdu nepriaznivej epidemiologickej situácie, garantujeme vrátenie celej uhradenej sumy, žiadne vouchre. Prečítajte si viac o našich najlepších antiCovid garanciach.

Čo všetko si má dieťa so sebou priniesť na daný deň?

Dieťa by malo prísť oblečené v športových veciach (podľa aktuálneho počasia), nakoľko program prebieha väčšinou vonku. Treba si priniesť ruksak, fľašu na vodu, náhradné oblečenie, topánky (tenisky a na prezutie šľapky alebo kroksy), šiltovku (čiapku/šatku), plavky, uterák, pršiplášť, repelent proti hmyzu, krém na opaľovanie, slnečné okuliare. Na jazdenie si treba priniesť dlhé nohavice (rajtky, prípadne chrániče holení - chapsy) a topánky ideálne s hladkou podrážkou (môžu mať aj mierny opätok), odporúča sa vziať si aj rukavice (kožené). Prilbu aj chránič chrbtice každému požičiame, no ak má dieťa vlastné, môže si ich priniesť so sebou. Treba mať aj kartičku poistenca (stačí kópia) a vyhlásenie od rodičov o zdravotnom stave dieťaťa, lieky, ktoré dieťa pravidelne užíva.

Koľko hodín denne deti jazdia?

Deti na koňoch jazdia priemerne 1 hodinu denne. Následne sa o kone starajú (čistenie, česanie, uzdenie, nasedlanie, kŕmenie a ustajnenie). Jazdí sa aj v prípade dažďa, keďže na stredisku je veľká krytá jazdiareň.

Denný režim jazdenia prebieha následovne:

 • 9:00 -10:00 jazdi skupina 1
 • 10:15 - 11:15 jazdi skupina 2
 • 11:30 - 12:30 - jazdi skupinka 3
 • 12:30 -14:00 - prestavka na obed
 • 14:15- 15:15 - jazdi skupina 4
 • 15:30- 16:30 jazdi skupinka 5

Aká je kvalifikácia koniarov dozerajúcich na výcvik detí?

Na výcvik dohliadajú skúsení koniari priamo zo strediska, ktorí poznajú koníky a ich povahu.

Ako prebieha výcvik a v akých jazdeckých úrovniach?

Jazdci začiatočníci: zoznámenie sa so základmi jazdectva, základná práca s koňmi a starostlivosť o kone, učenie v jazdiarni a kruhovej ohrade na uzde, jednotlivé chody krok-klus-cval. Na záver pobytu dlhšia prechádzka na koňoch.

Mierne pokročilí jazdci: zdokonaľovanie základných techník, striedanie jazdenia v jazdiarni a vo voľnej prírode, zvládnutie techniky ľahkého klusu, osvojenie si techniky cvalu, práca s koňom v teréne, prekonávanie menších prekážok a bariér, základná skoková technika, základy jazdeckej drezúry.

Pokročilí jazdci: vychádzka na koňoch do voľnej prírody, jazdenie a zdokonaľovanie techník mimo jazdiarne, vychádzky vedené skúsenými inštruktormi s individuálnym prístupom, pracovný klus, jazda a skoky cez jednoduché prekážky, osvojenie si techniky cvalu, zdokonaľovanie schopností drezúry.

Aký štýl sa na koňoch jazdí?

Na Wachumba jazdeckom tábore sa používa anglická výstroj a štýl jazdy.

Aký je program mimo jazdenia?

Aj jazdecký tábor je náš Wachumba tábor, čiže okrem jazdenia na deti čaká plnohodnotný zábavný animačný program až do večera. 😊 V prípade horúcich dní využívame bazén priamo v areáli.

Ako je to so stravou v tábore a špeciálnou dietou?

Pobyt začína desiatou, potom obed a olovrant. Deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim. Je už bežná prax, že veľa detí má rôzne stravovacie obmedzenia. Môžete si preto u nás v každom stredisku rezervovať bezlepkovú, bezlaktózovú, či inú diétu. V prípade záujmu to vypíšte v prihláške a konzultujte s nami. Pri náročnejších diétach sa vždy dohodneme s rodičmi na konkrétnom jedálničku, poprípade si deti čiastočne prinesú vlastné diétne jedlo a doplnky stravy. Na dodržiavanie diéty na tábore dohliada náš zdravotnícky dozor.

Ako je to s extra výdavkami v tábore, aké vreckové je treba dať deťom

Jazdecké tréningy, prenájom koňa aj inštruktora sú hradené z ceny pobytu. Odporúčame však zobrať si so sebou malý obnos peňazí na vlastné výdavky a spomienkové predmety.

Môžeme deťom počas tábora volať?

Pre plynulý chod programu Vás chceme požiadať, aby deti nepoužívali mobilné telefóny počas programu. Deti ich môžu kedykoľvek použiť v rámci prestávky a kontaktovať Vás.

Aké doklady si má dieťa vziať so sebou?

Preukaz poistenca (stačí kópia), Vyhlásenie rodiča o zdravotnom stave dieťaťa.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v dennom tábore páčilo:

 • ...Bolo supééér. 110% na všetko ! Syn sa teší na ďalšie stretnutie...
 • ...Veduci boli velmi príjemní, obe deti chodili domov šťastné, takže spokojnosť je veľká...
 • ...Dcérka sa tábora zúčastnila už 2.krát a bola opäť spokojná aj s programom a aj s vedúcimi. Určite sa teší aj na budúci rok. ...
 • ...Všetko bolo výborné, milé vedúce, pestrý program, deti sa tešili na druhý deň. Takto pestrý program som ešte nezažila v žiadnom tábore. Vrelá vďaka celému kolektívu!!!!! Zvlášť pozdravujeme vedúcu Lenku....
 • ...Dcérka sa tábora zúčastnila už 2.krát a bola opäť spokojná aj s programom a aj s vedúcimi. Určite sa teší aj na budúci rok...
 • ...Vedúci boli veľmi príjemní, obe deti chodili domov šťastné, takže spokojnosť je veľká...
 • ...Tábor aj organizácia super. :)...
 • ...Ste super synovi sa veľmi páčilo. Ďakujeeeeeeeme. :).....
 • ...Dcérka bola maximálne spokojná a s organizáciou som bola zas spokojná ja. Nemám žiadne výhrady. Vedúci sa starali aj o to, aby boli deti natreté opal.krémom, nakoľko vyšiel veľmi horúci týždeň. Som ozaj spokojná. Určite to budúci rok využijeme tiež. :).....
 • ...Animátorov máte super a veľmi starostlivých. To je asi pre správne fungujúci tábor najdôležitejšie :) Ďakujeme a želáme ešte veľa spokojných klientov. .....
 • ...Syn bol v tábore po 1x, bol veľmi spokojný a určite by nemenil nič a pokračoval v tábore aj ďalšie dni :) Ďakujeme za krásne strávený týždeň a veríme, že o rok sa vidíme znova :)...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na Hoteli Agátka - Chorvátsky Grob kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.224864, 17.231886

Pre všetky turnusy platí:

Príchod do tábora: od 8:00 (animátori budú na stredisku už od pol ôsmej),

Odchod zo strediska: cca o 17:00

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Jazdecká výstroj (prilba, korytnačka, čepsy, rajtky, rukavice, topánky - v prípade potreby možnosť zapožičania)
 • Biele tričko (využije sa v rámci programu)
 • Pokrývka hlavy (šatka/čiapka/šiltovka)
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uterák
 • Tenisky
 • Šľapky, kroksy
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Krém na opaľovanie
 • Slnečné okuliare
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína desiatou, následuje obed cca o 13:00 hod. a končí sa olovrantom, deti majú zabezpečený počas celého dňa pitný režim.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Denný režim jazdenia:

 • 9:00 -10:00 jazdi skupina 1
 • 10:15 - 11:15 jazdi skupina 2
 • 11:30 - 12:30 - jazdi skupinka 3
 • 12:30 -14:00 - prestavka na obed
 • 14:15- 15:15 - jazdi skupina 4
 • 15:30- 16:30 jazdi skupinka 5

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky, je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení, alebo pracovníci zariadenia, bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách. 
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie vnútorných miestností počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori, ako aj zamestnanci zariadenia, musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu deti a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená na každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií, nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestoroch areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu neustále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.