Späť na zoznam
 • Kamenný mlyn, Záhorie
 • 8 - 16 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Aquarelax

Oddychový tábor pri vode plný slnka a letnej pohodičky. Máme areál s veľkým bazénom, „relax“ animačný program a aj výlet do veľkého Aquaparku.

Zobraziť
všetky
termíny
05.07.2020 - 12.07.2020260 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
7-8
18%
9-10
30%
11-12
36%
13-14
11%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
63%
38%
Počet voľných miest: 0260 € Doprava: Individuálna
12.07.2020 - 19.07.2020260 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
7-8
23%
9-10
38%
11-12
30%
13-14
Podľa pohlaviaPohlavie
68%
33%
260 € Doprava: Individuálna
25.07.2020 - 01.08.2020260 €8 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
260 € Doprava: Individuálna
02.08.2020 - 09.08.2020260 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
4%
7-8
22%
9-10
31%
11-12
35%
13-14
9%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
45%
55%
Počet voľných miest: 0260 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Aquarelax - Brána Atlantis

Viac vody, slnka a pohodičky sa už do žiadneho tábora nezmestí! Ak si milovník bláznenia vo vode, vylihovania na lehátkach a brázdenia tobogánov, tvoje miesto je práve TU!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.Oddychový relax tábor plný vody a slnka v stredisku s veľkým bazénom a výletom do Aqualand Moravia. Tu zažiješ to najpohodovejšie leto!

Čaká na teba dokonalý letný raj: veľké aj malé bazény priamo pod oknami izieb (s neobmedzeným prístupom a jasné, že aj skákať môžeme), lehátka na teplom záhorskom slnku či tieni borovíc, množstvo uletených vodných aj suchozemských hier, recesné športy, pátračky a behačky, pri ktorých sa vyblázniš, či večerné oddychové workshopy podľa tvojho výberu.

Dokonca stretneš naše bájne morské bytosti a vydáš sa na bláznivú dobrodružnú výpravu, ktorú ti bude závidieť aj sám Poseidon. Bude to jazda plná tobogánov v Aqualande Moravia (samozrejme, s celodenným vstupom, aby sme mali na všetko dosť času), odkrývania odvekých tajomstiev pradávnej Atlantídy a záchrane celého kontinentu. Viac o programe Brána Atlantis. Viac o programe Brána Atlantis.

Tak presvedč rodičov, pozri, ako sme relaxovali minulý rok a začni baliť na to najpohodovejšie leto 2020!

Aquarelax - Brána Atlantis

Že bájna Atlantída neexistuje? U nás teda áno!

Jej bájny obyvatelia ťa dokonca volajú na pomoc!

Vypočuj si ich volanie, ber plavky, zvolaj kamošov a priprav sa na poriadnu zábavu s vždy veselými Atlančanmi! Užiješ si kopec čerstvých Wachumba hier (vo vode, pod vodou aj mimo nej), tobogánov v Aqualande Moravia, sviežosti, relaxu, zábavných workshopov aj pohody. Bájny obyvatelia dokonca za odmenu prisľúbili občianstvo krajiny Atlantíde, ktoré doposiaľ nemá žiadny suchozemský tvor! Budeš prvým?

Na tejto ceste porazíš vodné búrky pre vládkyňu Patriacaca. Galane - vládca pokojného mora ti ukáže, ako plávať bez pohybu vodnej hladiny, od samotného Athi sa naučíš tajomstvo nebáť sa hlbín a vydržať hoc aj na dne oceánu, pomôžeš nájsť stratené drahokamy Pontusovi, ktorý ich roztratil medzi svoje deti rýb a morských tvorov a možno sa ti nakoniec podarí zložiť večný amulet, ktorý navráti stratenú moc nad Atlantídou jej obyvateľom.

Sprevádzať ťa bude ochrankyňa moreplavcov Mazu spolu s Wachumba aqua-animátormi, ktorí ťa ani na chvíľu nenechajú sa nudiť!

 

O bezpečnosť a zábavu sa postarajú naši „vodní“ vedúci a ak treba, naučia ťa aj plávať. Pri každom bláznení vo vode nás bude strážiť pozorné oko plavčíka a o počasie sa tiež báť nemusíš, veď sme na slnečnom Záhorí.

Tábor je vhodný pre mladšie aj staršie deti, ktoré si leto bez vody nevedia ani predstaviť. Chcú si dobre oddýchnuť, zrelaxovať a popri tom sa riadne vyblázniť vo vode. Táborový program je hlavne poriadne bláznivý, bez veľkého stresu a námahy. V Aquarelaxe ide v prvom rade o oddych a zážitok z leta v príjemnom prostredí.

Slnečný vodný raj Aquarelax - Bio Bazény Kamenný Mlyn

Našu Havajskú odyseu naplno odštartujeme na slnečnom Záhorí, neďaleko Malaciek. Areál Kamenný Mlyn s Biobazénmi  nám poskytne na našej ceste dokonalý letný komfort. Výbornú stravu, dostatok priestoru na hry a oddych, slnenie na lehátkach pri bio bazénoch, relax v tieni borovicových lesov no hlavne neobmedzený prístup k vodnej hladine.

Ubytovanie:
Hotel Kamenný mlynkapacitou 70 lôžok, 2 až 3-lôžkové kajuty s vlastným sociálnym zariadením, hneď vedľa bazénov.

Stredisko:
plavecký bazén, detský bazén, trávnaté ihriská, pódium, amfiteáter, reštaurácia, spoločenské miestnosti s premietacou technikou

Ako často sa chodia deti kúpať?

Vo Wachumba tábore Aquarelax chodia deti do bazéna každý deň (ak to, samozrejme, dovolí počasie😊). V bazéne majú rôzne aktivity, ale aj čas na relax. Bazénový program je striedaný s programom na „pevnine“.

Môžem dieťaťu zbaliť aj nafukovačku?

Ak si dieťa do tábora chce vziať koleso, rukávniky, plávacie pomôcky či nafukovačku, tak môže, veď ide o Aquarelax.

Majú deti program aj mimo bazéna?

Áno, program tábora je veľmi pestrý a počas celého dňa sa striedajú zábavné aktivity v bazéne aj na súši. V prípade nepriaznivého počasia je vždy program pripravený aj dovnútra.

Potrebujú deti na výlet aj cestovný pas?

Výlet je naplánovaný do Aqualadu Moravia CZ. Pokiaľ má Vaše dieťa do 15 rokov, je potrebné do tábora priniesť aj cestovný pas dieťaťa. V opačnom prípade, ak má Vaše dieťa 15+, postačí mu občiansky preukaz.

Ako a kedy sa viem s deťmi spojiť?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú v bazéne alebo na programe, sa im nedovoláte. Pre bežné telefonáty odporúčame poobednú siestu alebo odpočinok po večeri. Vždy v pokynoch obdržíte telefónne číslo na hlavného vedúceho / hlavnú vedúcu tábora. Ak sa jedná o neodkladný telefonát, kontaktujte vedúceho.

Kto dozerá na deti počas plávania?

Na bezpečnosť detí počas celého tábora dozerajú naši kvalifikovaní vedúci (max. 8 detí na 1 vedúceho). Pri každom bazéne je navyše stály plavecký dozor priamo zo strediska Kamenný mlyn.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Aquarelaxe páčilo:

 • ...Tábor trval čistého času 6 dní, deti boli veľmi spokojné, mohol by trvať aj 2 týždne. S pozdravom Chrenková...
 • ...Radosť a spokojnost môjho dieťaťa,je vašou najlepšou vizitkou...Ďakujem...
 • ...Ďakujeme za všetko, prišla úplne nadšená a tábor po zážitkovej a programovej stránke splnil všetky jej očakávania a predstavy :-)...
 • ...Tábor bol veľmi zábavný, vedúci boli suprový a teším sa na ďalší tábor s Wachumbou...
 • ...Mne sa páčilo, že deti nečumeli stále do mobilov a že ste mali pripravené normálne táborové hry kde si mohli deti rozvíjať sociálne zručnosti. Kľudne by to mohol byť aj dvojtýždňový tábor...
 • ...Super tábor dcérka nechcela prísť domov páčilo sa jej všetko a vedúci boli super :)...
 • ...Ďakujem celému tímu animátorov, dcéra bola nadšená :-) :-) takú veselú som ju už dávno nevidela...
 • ...Tábor bol super. Chlapcom sa nechcelo ísť domov. Strava bola super a vedúci tiež...
 • ...Tábor celkovo bol super...
 • ...Bol som vo viacerých táboroch, ale u vás bolo najlepšie zo všetkých. Len škoda, že to tak rýchlo ubehlo. Vedúci boli skvelí.. a mám kopec nových zážitkov...
 • ...Vo WACHUMBE dcérka bola prvýkrát a maximálne spokojná - ubytovanie, strava, programy, výlety, všetko super a čo sa týka animátorov Veľká Vďaka - boli Všetci superrr. Už sa nevie dočkať na ďalšie leto, kde sa chystá k Vám aj so sestrou. Ešte raz Ďakujeme za krásne zážitky. ...
 • ...V tábore bola dcéra prvýkrát a skutočne sme boli milo prekvapení, či už privítaním (milé usmiate tváre), organizáciou a pod. Nielen dcéra bola s aktivít nadšená, ale aj my pri rozhovore s ňou. Myslím, že ani na chvíľu sme nemali dojem, že by sa nudila. Jednoducho prišla z tábora šťastná a hlavne plná zážitkov. Rozhodne animátorom nechýba kreativita, spoľahlivosť, dobrá nálada. Určite pôjdeme aj na budúci rok a rozhodne s vami. Ďakujeme celému tímu v tábore Aquarelax za krásne prežité prázdniny....
 • ...Dieťa maximálne spokojné, niet čo dodať...
 • ...Pozitívne dcéra hodnotila vedúcich, teda hlavne vedúceho. Viac mužov v tíme a viac pohybových aktivít by privítala...
 • ...Bol to super tábor. Dcéra bola nadšená....ďakujeme...
 • ...Vzhľadom k tomu, že počasie vybaviť nemôžete, tak nemám nič. Dcére sa páčilo, už teraz vyjednáva, že s vami chce ísť aj budúci rok. Páčilo sa mi ubytovanie, bola v hoteli, pochvaľuje si aj stravu...
 • ...Dcérka bola veľmi spokojná, ani domov sa jej nechcelo ísť. Chválila program, animátorov, prostredie, no nemáme čo dodať, len veľké ĎAKUJEME :)...
 • ...Dcéra bola maximálne spokojná. Je to jej deviaty tábor a vraj najlepší. O rok sme tam zas...
 • ...Bolo to fakt super! Udržať si naďalej takúto úroveň...
 • ...Dcéra bola nadmieru spokojná...Veľmi si pochvaľovala všetky aktivity a prístup animátorov, tímovú spoluprácu pri aktivitách, spoločné hry.... Už dnes plánujeme budúce leto s Wachumbou...
 • ...Ste naozaj výborní a my Vám úprimne ďakujeme za nádherne prežitý týždeň nášho syna s tímom skvelých mladých ľudí!...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na Hoteli Kamenný mlyn kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.361426, 17.016367

1. turnus: v nedeľu 05.07.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 12.07.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

3. turnus: v sobotu 25.07.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

4. turnus: v nedeľu 02.08.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 12.07.2020 do 11:30 hod.

2. turnus: v nedeľu 19.07.2020 do 11:30 hod.

3. turnus: v sobotu 01.08.2020 do 11:30 hod.

4. turnus: v nedeľu 09.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

Cestovný pas (pre deti do 15 rokov), prípadne občiansky preukaz - potrebné na výlet do Aqualandu Moravia v ČR.

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Plavky – viac kusov (minimálne 2 kusy)
 • Plavecké okuliare
 • Slnečné okuliare
 • Uteráky – viac kusov
 • Topánky do vody (ideálne s pevnou pätou)
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Kvapky na podráždené oči
 • Šatka (alebo čiapka, šiltovka)
 • 1 biele tričko (využije sa v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod.
 • Tepláková súprava
 • Pyžamo
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Pršiplášť
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Športová obuv (2ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Malý ruksak (na výlety)
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Repelent proti bodavému hmyzu

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

JASKYŇA DRINY

Jediná sprístupnená v Malých Karpatoch. Je to puklinová jaskyňa v dĺžke 680 m, sprístupnených je 410 m. Jaskynné priestory s prevládajúcimi puklinovými chodbami sú dekorované bohatou sintrovou výplňou

MALACKÝ KAŠTIEĽ

Pálfiovský kaštieľ je kultúrno-historická pamiatka celoslovenského významu zaevidovaná v súpise pamiatok. Nachádza sa nachádza v zámockom parku mesta Malacky. Kaštieľ počas svojej existencie bol sídlom urodzeného rodu, františkánskym internátom, vojenským skladom i nemocnicou. Od roku 2007 patrí kaštieľ mestu a s pomocou sponzorov bol čiastočne zrekonštruovaný. V zrekonštruovaných priestoroch je Pálfiovská izba s dobovým nábytkom. Návštevníci si môžu prezrieť aj výstavu fotografií dokumentujúcich rekonštrukciu kaštieľa

HRAD PAJŠTÚN

Pajštúnsky hrad patril do sústavy pohraničných hradov, ktoré v Malých Kapatoch preberali od 13. storočia funkciu ochrany severozápadných hraníc uhorského štátu. Počiatky tohto kráľovského hradu siahajú do 2. polovice 13. storočia. Hradné budovy sa zachovali vo fragmentoch okolo ústredného nádvoria, ktorého plochu prekrýva násyp z poškodených murív. Najsúvislejšie je obvodové murivo palácov a opevnení vstavaných do masívu hradného brala, so zachovanými otvormi okien, arkierov, vstupov, v murive s odľahčovacími oblúkmi a stopami po klenbách. K hradu vedú nenáročné turistické chodníky z Borinky, Stupavy alebo Bratislavy-Rača.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.