Späť na zoznam
 • Ranč u Bobiho
 • 9 - 17 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Horses

Nepreseď leto doma, ale radšej na koni! Zaži výnimočný tábor na ranči s jazdeckým tréningom a so starostlivosťou o kone, od ktorých sa ani nepohneš.

Zobraziť
všetky
termíny
05.07.2020 - 12.07.2020380 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
7%
8-9
32%
10-11
46%
12-13
14%
14-15
Podľa pohlaviaPohlavie
100%
0%
380 € Doprava: Individuálna
19.07.2020 - 26.07.2020380 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
8-9
37%
10-11
16%
12-13
37%
14-15
5%
16-17
Podľa pohlaviaPohlavie
89%
11%
380 € Doprava: Individuálna
02.08.2020 - 09.08.2020380 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
10%
8-9
30%
10-11
40%
12-13
20%
14-15
Podľa pohlaviaPohlavie
87%
13%
Počet voľných miest: 7380 € Doprava: Individuálna
16.08.2020 - 23.08.2020380 €8 dni8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
14%
8-9
67%
10-11
19%
12-13
Podľa pohlaviaPohlavie
95%
5%
380 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Horses - Old Town Ride

Vyskoč do sedla a odcválaj do krajiny plnej nezabudnuteľných zážitkov!

Jazdecký tábor na ranči, v ktorom sa od koní ani nepohneš :). Budeš jazdiť, trénovať, starať sa, učiť sa im porozumieť a zistíš, ako sa na koňoch jazdilo v dávnych časoch!

Každý deň budeš jazdiť pod dohľadom skúsených koniarov (v osobitných blokoch pre začiatočníkov a pokročilých jazdcov), starať sa o svojho obľúbeného koníka (česanie hrivy, čistenie kopýt, kúpanie v potoku - vždy 3 deti na 1 koníka) a jeho miestečka v stajni kde býva.

Pri výpravách na konskom chrbte budeš hľadať piesky času, ktoré ťa zavedú do rôznych období života koní a zistíš, ako sa koníky s ľuďmi zblížili. Prostredníctvom večerných kvízov a workshopov sa naučíš nové veci o koníkoch a živote na ranči, ktoré musí každý jazdec ovládať. Na záver výcviku rodičom predvedieš, ako si sa so svojím koňom zosúladil a zlepšil svoje jazdecké schopnostiViac o programe Old Town Ride.

Celý výcvik jazdcov bude prebiehať na westernovom ranči, kde nám určite nebude nič chýbať. Ak sa práve nebudeme nachádzať v stajniach (kde nájdeš až 13 koní), vo vonkajšej alebo vnútornej jazdiarni, tak budeme v sedlách brázdiť peknú prírodu na brehoch Hrona aj v ňom relaxovať pri bazéne, alebo spoznávať ďalšie zvieratá na ranči.

Tak nasadaj do sedla, povoľ uzdu koňovi aj svojej fantázií a uži si Old Town Ride naplno!

Presvedč sa, ako sa mladým jazdcom páčilo v Horses po minulé roky. 

 

Old Town Ride

Čaká ťa skvelá jazda na koňoch naprieč časom!

Na našom ranči sa podarilo vyrobiť stroj času. Spoľahlivo nás posúval do ďalekých období až sa nakoniec pokazil a premiestnil tých najlepších jazdcov a trénerov koní do budúcnosti, kde žijú dodnes. 

Pomôž nám ich priviesť späť domov! Musíme však nájsť jazdcov Orionu a získať piesok času, ktorým naplníme presýpacie hodiny z čistého krištáľu!

Spoločne nás čaká funky dobrodružstvo s legendárnymi jazdcami všetkých dôb, pričom si užijeme hodiny jázd na koňoch a zistíme, ako sa v rôznych dobách s koňmi nažívalo.

So samotným Herkulom vyčistíme, upravíme a nachystáme Pegasa na prvú starovekú súťaž v aréne. Dozvieme sa spôsob výcviku najlepšieho koňa Matúša Čáka Trenčianskeho a zdokonalíme sa v anglickom štýle jazdy gentlemanov. 

Buffallo Bill z Divokého Západu ti ukáže, ako sa sedí na koni bez sedla, naučíme sa správne používať jazdeckú vystroj a zistíme, ako bezpečne pristupovať k veľkým koňom. Užijeme si aj menšie zvieratká, ktoré tiež žijú na ranči, a kopec zábavných hier, workshopov aj tancovania a ak nám bude horúco, osviežime sa v bazéne, ktorý máme nonstop k dispozícii.

A kto vie, s nejakým tým pieskom času nazvyš, hádam, nájdeme aj jednorožca a pozrieme sa do budúcnosti na robotického jazdca Miluma s jeho cyberkoňom.

Tak nenechaj príležitosť len tak odcválať a pridaj sa do Old Town Ride! 

Tábor je vhodný pre všetkých milovníkov týchto majestátnych zvierat – starších či mladších. Úplným začiatočníkom, ktorí sa chcú s nimi viac zblížiť, viac im porozumieť a naučiť sa základy jazdenia, ako aj skúsenejším jazdcom, ktorí túžia stráviť leto v sedle a na ranči.

Jazdecký tréning v tábore zahŕňa 8 hod. anglického jazdenia s inštruktormi, počas ktorého má každé dieťa k dispozícii vlastného koňa aj s jazdeckým inštruktorom - individuálny prístup. V prípade záujmu je aj možnosť poobednej starostlivosti práve o toho svojho koníka. Jazdecký program je rozdelený do 3 osobitných blokov podľa zručnosti účastníkov. Každý blok má ucelenú dramaturgiu, vlastný obsah a metodiku a vždy je vedený certifikovanými jazdeckými inštruktormi. Celý program je doplnený o tematický animačný program s množstvom hier a netradičných aktivít. Tréningový proces je ukončený väčšou záverečnou vychádzkou na koňoch - prispôsobenou každej kategórii jazdcov zvlášť a finálnou prezentáciou zručností jazdcov pre rodičov.

 

Jazdci začiatočníci:

 • zoznámenie sa so základmi jazdectva
 • základná práca s koňmi a starostlivosť o kone
 • učenie v jazdiarni a kruhovej ohrade na uzde
 • jednotlivé chody Krok-klus-cval
 • na záver pobytu dlhšia prechádzka na koňoch

 

Mierne pokročilí jazdci:

 • zdokonaľovanie základných techník
 • striedanie jazdenia v jazdiarni a vo voľnej prírode
 • zvládnutie techniky ľahkého klusu
 • osvojenie si techniky cvalu
 • práca s koňom v teréne, prekonávanie menších prekážok a bariér
 • základná skoková technika, základy jazdeckej drezúry

 

Pokročilí jazdci:

 • vychádzka na koňoch do voľnej prírody
 • jazdenie a zdokonaľovanie techník mimo jazdiarne
 • vychádzky vedené skúsenými inštruktormi s individuálnym prístupom
 • pracovný klus
 • jazda a skoky cez jednoduché prekážky, osvojenie si techniky cvalu
 • zdokonaľovanie schopností drezúry

 

UPOZORNENIE:

Jazdenie nie je úplne bezrizikový šport. Kone, akokoľvek trénované na učenie, sú živé zvieratá s vlastnou vôľou. Nikto vám nedokáže garantovať, že nemôže dôjsť k pádu z koňa či prípadnému ľahšiemu zraneniu. S organizovaním tábora Horses máme viac ako 8 ročné skúsenosti a vždy robíme všetko pre to, aby sme akýmkoľvek nepríjemnostiam predišli. Deti majú vždy jazdeckú prilbu, chránič chrbitce a chrániče holennej kosti. Pri tréningoch je stále prítomný jazdecký inštruktor, náš zdravotník aj animátor. Kone, ktoré sa používajú na jazdenie, sú na deti naučené a cvičené na jazdecký tréning. V 99% prípadoch, keď sa stane, že dieťa padne z koňa, sa nejedná o nič vážne a ďalej sa s úsmevom pokračuje v jazdení. 100% prevenciu úrazu vám však pri tomto type programu nevie zaručiť nikto.

 

 

Jazdecký ranč kde začínajú všetky výpravy

Jazdecká základňa Old Townu je na ranči u Bobiho pri obci Nový Tekov. Nájdeš tu perfektne vybavený a ohradený areál, ktorý sa zvažuje až ku rieke Hron, množstvo chodníčkov na jazdenie v prírode, špeciálny jazdecký areál s jazdiarňami, takže jazdíme za každého počasia, dostatok priestoru na hry a animačný program, pohodlné ubytovanie v penzióne a výborná kuchyňa. Jednoducho, je to miesto odkiaľ sa nebude chcieť žiadnemu milovníkovi koní už nikdy odísť

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WIFI internetom, s celkovou kapacitou 24 lôžok

Stredisko:
reštaurácia, gazdovský dvor s domácou mini ZOO, jazdecký areál, tenisový kurt, minigolf ihrisko, bazén, stolný tenis, plážové ihrisko, stajne, veľká krytá jazdiareň aj vonkajšie jazdiarne

Koľko hodín denne deti jazdia?

Deti na koňoch jazdia priemerne 1 hodinu denne. Následne sa o kone starajú (čistenie, česanie, uzdenie, nasedlanie, kŕmenie a ustajnenie). Jazdí sa aj v prípade dažďa, keďže na stredisku je veľká krytá jazdiareň.

Aká je kvalifikácia koniarov dozerajúcich na výcvik detí?

Na výcvik dohliadajú skúsení koniari priamo zo strediska, ktorí poznajú koníky a ich povahu.

Ako prebieha výcvik a v akých jazdeckých úrovniach?

Jazdci začiatočníci: zoznámenie sa so základmi jazdectva, základná práca s koňmi a starostlivosť o kone, učenie v jazdiarni a kruhovej ohrade na uzde, jednotlivé chody krok-klus-cval. Na záver pobytu dlhšia prechádzka na koňoch.

Mierne pokročilí jazdci: zdokonaľovanie základných techník, striedanie jazdenia v jazdiarni a vo voľnej prírode, zvládnutie techniky ľahkého klusu, osvojenie si techniky cvalu, práca s koňom v teréne, prekonávanie menších prekážok a bariér, základná skoková technika, základy jazdeckej drezúry.

Pokročilí jazdci: vychádzka na koňoch do voľnej prírody, jazdenie a zdokonaľovanie techník mimo jazdiarne, vychádzky vedené skúsenými inštruktormi s individuálnym prístupom, pracovný klus, jazda a skoky cez jednoduché prekážky, osvojenie si techniky cvalu, zdokonaľovanie schopností drezúry.

Aký štýl sa na koňoch jazdí?

Na Wachumba tábore Horses sa používa anglická výstroj a štýl jazdy.

Aký je program mimo jazdenia?

Aj Horses je náš Wachumba tábor, čiže okrem jazdenia na deti čaká plnohodnotný zábavný animačný program až do večera. 😊 V prípade horúcich dní využívame bazén priamo v areáli.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Horses páčilo:

 • ...Chcela by som poďakovať animátorom, pani kuchárkam, a hlavne trénerom. Bol to super tábor. Určite tam pôjdem ešte aj tento rok aj na budúci aj každý rok. ...
 • ...To najlepšie, čo sa nám mohlo stať tento rok, bolo natrafiť na váš tábor na internete. Neskutočne ochodtný celý personál, samé milé tváre, bezkonkurenčný milý prístup... Smútok a slzy v očiach dcérky pri odchode hovorili za všetko. Takú nadšenú z celého tábora som dcéru nikdy predtým nevidela. Sme už niekoľko dní doma, ale tábor je našou témou každého dňa... Na budúci rok sa určite vrátime a nebude to len jeden týždeň... Super praca. Tešíme sa o rok. Vďaka vášmu dokonalému prístupu ste získali nových stálych klientov...
 • ...Ďakujeme za všetko, prišla úplne nadšená a tábor po zážitkovej a programovej stránke splnil všetky jej očakávania a predstavy :-)...
 • ...Nič by som nemenila. Bolo vynikajúco, super tábor, super vedúci...
 • ...Nemáme čo dodať - spokojní rodičia a hlavne naša dcéra...
 • ...Maximálna spokojnosť s programom, fantastickými animátormi...
 • ...Ďakujeme za perfektný priateľsky prístup a spôsob ako byť deťom čo najbližšie...
 • ...Chcela by som poďakovať vedúcim a zdravotníkom tábora ako sa profesionálne postarali o moju dcéru, ktorá mala zdravotné problémy. VEĽMI PEKNE IM ĎAKUJEM...
 • ...Veľká spokojnosť aj rodičov aj dieťaťa. Pekne vyplnený program a bohaté aktivity v ňom, hry rôzneho druhu sa Tamarke veľmi páčili, rovnako aj množstvo informácii o koníkoch, čiže chválim aj náučnú stránku pobytu. Ďakujeme. :)...
 • ...Celkovo ma zameranie aj vedenie tábora podľa rozprávania dcérky veľmi potešilo a deťom sa páčilo. :)...
 • ...Dcéra je nadšená z vášho tábora Horses už druhý rok! Veľká VĎAKA celému tímu, organizátorom a vedúcim, ktorí sa podieľali na tomto skvelom tábore! Zvlášť by som chcela vyzdvihnúť program v tábore, kde sa deti nemajú čas nudiť!!! Dcére som vyčítala, že mi celý deň nezavolá a jej odpoveď bola: "Ale ja nemám vôbec čas" ...alebo keď volala, tak veľmi krátko a hovor rýchlo končila, lebo oni majú program a musí už ísť. TAK TO MÁ BYŤ! Zaujať a zabaviť deti. Ste proste skvelííííííí. O rok sa vidíme znova... zatiaľ prajem veľa úspešných táborov takých SUPER ako bol ten náš HORSES!...
 • ...Dobrý deň, chcem sa veľmi pekne poďakovať organizátorom a hlavne animátorom tábora Wachumba Horses v mene mojej dcérky za fantistický tábor - nádherné koníky, pestrý program, celková organizácia, super strava. Už teraz sa tešíme na budúce leto a Váš tábor - HORSES, ktorý doporučujeme všetkým deťom - milovníkom koníkov. Ešte raz ďakujeme a prajeme nádherné leto a čo najviac spokojných detí...
 • ...Ak to bude možné, tak na budúci rok opäť vybavte Ranč u Bobiho. Synovi sa veľmi páčilo a keby nebol augustový termín obsadený, tak by šiel znova. Ďakujem za syna za super strávený týždeň s perfektnými vedúcimi. :-)...
 • ...Nemám vám čo povedať, skrátka bolo výborne. :)...
 • ...Ďakujem za prístup k deckám. Pokiaľ sú decká v slzách a smutné, že odchádzajú, je to znak, že tábor bol super a naši aj plakali :-) Voľba Ranča u Bobiho bola naozaj veľmi dobrá. Sami sme si tam aspoň na jeden deň objednali ubytko. Bolo tam super...
 • ...Moja dcéra Lenka je úplne nadšená z tohto tábora. V tábore bola už po štvrtýkrát, ale ešte ani raz nebola taká spokojná a nadšená, ani raz nezavolala, že chce ísť domov a to je pre mňa obrovská radosť. Už sa ma pýtala, či na budúci rok nemôžeme kúpiť dva turnusy po sebe a ja som jej to s radosťou sľúbila...
 • ...Mimoriadne dobrý výber trénerky, aspoň pri mojej dcére, ktorá sa venovala aj viac, ako mala. K výbornej atmosfére prispelo aj zloženie detí, ktoré zrejme prirodzene inklinujú k prírode a nekonfliktnému správaniu, pretože kolektív bol podľa dcéry skvelý a srdečný...
 • ...Táborový program bol naozaj rôznorodý a zaujímavý, vedúci tiež boli snaživí a mali pekný vzťah s deťmi...
 • ...I napriek vysokej cene za tábor (konkurencia skoro za polovicu), sme sa rozhodli pre Vás a nesklamali ste nás. Dcéra bola úplne nadšená...