Späť na zoznam
 • Hotel Junior, Piatrová
 • 10 - 18 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Teatro

Výnimočný divadelný tábor, kde sa len nehráš, ale naozaj HRÁŠ, ktorý ti pod vedením animátorov z VŠMU, AU a hostí umožní vstúpiť do sveta divadla.

02.08.2020 - 09.08.2020265 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
5%
9-10
38%
11-12
43%
13-14
10%
15-16
5%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
85%
15%
Počet voľných miest: 0265 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Teatro - Eridamus

Nečakaj kým ťa svet odhalí a vykroč na divadelné dosky už teraz!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Divadelný tábor, kde sa len nehráš, ale naozaj HRÁŠ, znova otvára svoje scény pre mladých a energických hercov, režisérov, dramaturgov a scénografov, tak odhaľ v sebe divadelný talent a postav sa nohami pevne na pódium!

Prázdninové divadlo detí pre deti umožní tým najmladším vstúpiť do reálneho divadelného sveta a vytvoriť inscenáciu z pútavého príbehu Malého princa, ktorý na svojich cestách po rôznych planétach zažil ohromné dobrodružstvá a my si ich teraz„vyrozprávame “ priamo z pódia.

Starší táborníci zložia spolu s našimi hercami, dramaturgmi a režisérmi autorskú hru, kde je daná základná línia, no jej divadelné prevedenie bude úplne na nás! Či to bude nová senzačná komédia, alebo dramatické dielo hodné Pulitzerovej ceny je v našich rukách!

Ak sú fantázia a tvorivosť tvojím druhým menom, vieš byť nielen sám sebou, ale aj hocikým iným, túžiš sa prejaviť, pobaviť divákov a hľadáš príležitosť na divadelných doskách, ktoré znamenajú svet, my ti ju dávame!

Tak neváhaj a pošli svoje CV na našu stránku, vyber si jednu z dielní, ktorá ťa najviac zaujíma – herecká, réžijno-dramaturgická, scénografická s prípravou kulís i kostýmov a začni tvoriť svoj vlastný príbeh tohto leta. Pod taktovkou skúsených hercov, režisérov, dramaturgov a scénografov z umeleckých vysokých škôl vznikne dielo, na ktoré sa už teraz tešia všetci kritici! Viac o programe Eridamus.

Že to znie až príliš dobre? Tak sa presvedč, ako sme hrali a tvorili pominulé roky. V divadle Teatro sme už nacvičili hry ako Antigona, Sluha dvoch pánov, Divadlo pre neposlušné deti, Divotvorný klobúk či Charlie a továreň na čokoládu, a dokonca svoju autorskú hru. Sme si istý, že aj tento rok bude ďalším divadelným hitom!

Eridamus - sila charizmy

Staň sa súčasťou legendárneho kmeňa Lynxu, ktorý objavil silu Eridamu a čerpá z neho samú esenciu charizmy a divadelnej sily! Volajú ťa do sveta kočovného divadla!

Prejsť cez tieto brány znamená vstúpiť naraz do tisícich svetov, kde sa môžeš stať čímkoľvek, po čom túžiš. Svet pantomímov, géniov, komikov aj tragikov, hlavných protagonistov a zabudnutých postáv čaká na teba, aby si im vdýchol život! Dokážeš sa vžiť do roly, ktorú hráš?

Zažiješ celý proces tvorby divadla. Budeš súčasťou písania scenáru, vymýšľania a tvorby kulís i kostýmov, výberu hercov a prideleniu úloh a, samozrejme, skúšania a hrania priamo na javisku, alebo to môžeš celé režírovať pod dohľadom skúsených režisérov.

Tvorba hry je okorenená pútavým táborovým príbehom, v ktorom vycestuješ s kmeňom kočovných divadelníkov Lynx, spod rúk chamtivých Nihilov ochrániš žiadanú moc Eridamu v zábavných táborových hrách a naučíš sa s touto tajomnou silou zručne narábať nielen na javisku!

Tak vystúp spoza opony a ukáž svoju tvár pri spolutvorbe veľkej hry, ktorú si na konci týždňa pozrú aj hrdí rodičia. Čakajú ťa etudy, improliga, herecké workshopy, tvorba scény a výroba kostýmov,  samozrejme, činoherné divadlo a množstvo najrôznejších táborových aktivít aj návšteva Habakukov.

Nie je nič lepšie, ako sa naplno teatrálne vyžiť s kamošmi v letnej pohode a to bez ohľadu na to, či si nováčik, alebo už skúsený guru!

 

Skúšanie divadla je rozdelené na dve skupiny, aby si každý našiel svoju vysnívanú rolu:

Mladšie deti: Hra Malý princ.

Keď dospelý letec letel nad africkou púšťou, postihla ho porucha motora. Núdzovo pristáva a nachádza Malého princa. Ten mu vyrozpráva príbehy, ako cestoval po rôznych planétach vrátane jeho poslednej zastávky, ktorou bola Zem. Počas svojich ciest spoznal rôzne typy ľudí s rôznymi charaktermi - v každom vie divák nájsť niekoho, koho sám pozná.

Staršie deti: Autorská hra.

V jedno ráno sa skupina kamarátov zobudí s tým, že si nevedia spomenúť na nedávnu minulosť. Bolo na nich uvalené kúzlo zabudnutia, ktorým ich zakial miestny čarodejník. Dokážu odhaliť čím ho urazili a zrušiť jeho kúzlo? Alebo uveria klamstvám ľudí zo svojho okolia, ktorí sa snažia z ich straty pamäti profitovať?

 

Hlavné dielne sú rozložené nasledovne:

Herecká

Do hereckej dielne odporúčame prihlásiť sa všetkým, ktorí majú chuť zameniť svoje vlastné „ja“ za iné „ja“, postaviť sa na javisko a ukázať všetkým svoj herecký talent.

 • technika reči - artikulácia, dikcia, tempo a rytmus reči, dôraz a pauza v prednášanom či hranom texte
 • technika hlasu - správne dýchanie, hlasová hygiena, tvorba hlasu, intonácia
 • herecký pohyb na javisku - rytmické cvičenia, správne držanie tela, chôdza, tvorba pohybového typu postavy na základe charakteru postavy vyplývajúceho z textu, základy pádov, cvičenia na sústredenie
 • cvičenie improvizácie

 

Réžijná

Rád režíruješ? Máš na veci svoj názor, ktorý chceš povedať iným? Zbožňuješ divadlo a vieš si predstaviť, ako by mala inscenácia vyzerať? V tom prípade si rodený režisér!

 • analýza dramatického diela - charaktery postáv
 • základy teórie drámy
 • dramatizácia poviedky/románu/rozprávky
 • vedenie divadelného súboru
 • réžia divadelnej hry
 • úprava scenáru
 • zoznámenie sa s inscenačným procesom
 • práca s hercami

 

Scénograficko-kostýmová

Máš šikovné ruky, výtvarné cítenie, chceš zanechať niečo trvalé na javisku a rád by si sa čosi dozvedel o samotnom inscenačnom procese? Toto je tvoja dielňa.

 • základy scénografie
 • práca s javiskom, zákulisím a rekvizitami
 • zodpovednosť za rekvizity a komparz
 • navrhovanie scény masiek a kostýmov
 • výroba scény, masiek a kostýmov

 

A takto sme hrali a tvorili pominulé roky:

detske-letny-divadelny-tabor-wachumba-teatro-video3 detske-letny-divadelny-tabor-wachumba-teatro-video2
detske-letny-divadelny-tabor-wachumba-teatro-video4 detske-letny-divadelny-tabor-wachumba-teatro-video5

Priestory divadla Teatro

Divadlo Teatro toto leto rozkladá svoje kulisi v Hoteli Junior Piatrová v Turčianskej kotline, ktorý nám poskytne dostatok priestoru nádejným hercom, dramaturgom, režisérom a scénografom na ničím nerušené skúšanie a aj do mesta to máme na skok.

Ubytovanie:
v 2 až 5-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom.

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, detské ihrisko, ohnisko, hojdačky, biliard, stolný tenis a WIFI.

Kedy je záverečné vystúpenie?

Záverečné vystúpenie je v posledný deň tábora. Presnú hodinu, kedy sa predstavenie začína, Vám oznámi hlavná vedúca tábora.

Scénograf/herec/režisér? Ako správne vybrať?

Tieto 3 dielne sú podrobne popísané na našom webe pod táborom Teatro v sekcii „program“. Prejdite si ich s Vašimi deťmi a veríme, že vyberiete správne.

Ako dlho nacvičujú deti a ako je zostavený program tábora?

Deti sa dielňam venujú počas celého dňa striedavo s táborovým programom. Byť hercom, scénografom či režisérom nie je jednoduché, a preto Vaše mladé talenty potrebujú aj aktívny odpočinok. Medzi prácami v dielňach je pre deti pripravený naozaj pestrý a zábavný program s tou pravou táborovou atmosférou. 😊

Ako je zabezpečená odbornosť a kvalita odovzdávaného know-how deťom?

Všetci naši vedúci v tábore Teatro sú študentmi na VŠMU a každý z nich sa venuje inému odboru či už herectvu, divadelnej réžií alebo kritike. Sami sú súčasťou rôznych divadelných spolkov, dokonca niektorí z nich už doviedli na divadelné dosky pár predstavení nacvičených pod ich záštitou. 

Ako je vyberaná záverečná divadelná hra?

Vždy je hra vyberaná a prispôsobená tak, aby ju deti za krátky čas dokázali po svojom uchopiť a nacvičiť.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Teatre páčilo:

 • ...Dianka bola vo Vašom tábore po prvý krát, ale dnes s určitosťou môžem povedať, že nie posledný, na budúci rok si to zopakujeme. Spoznala nových priateľov a výborných vedúcich, zažila nespočetné množstvo zážitkov, chválila ubytovanie, stravu - skrátka všetko bolo vynikajúce a keď som prišla vnučku po ukončení tábora prevziať, nestihla sa mi ani pozdraviť a jediné čo vyslovila - "starká, môžem prísť aj na budúci rok prosím...?" To hovorí za všetko - ĎAKUJEME... ...
 • ...Teatro je najlepší tábor! Na budúci rok by som chcela prísť zase...
 • ...Bolo to super, tešíme sa na budúci rok :-)...
 • ...Skvelý program, skvelý kolektív a super vedúci!!!...
 • ...Bolo super, len krátko :)...
 • ...Dcéra bola s týmto táborom nanajvýš spokojná...
 • ...Ďakujem týmto úžasným ľuďom za nádherný tábor a super premiéru, som doma chvíľku a už mi neuveriteľne chýbate. Nemiluj seba v umení, ale umenie v sebe :o) WACHUMBA 4ever...
 • ...Moja dcéra bola nadmieru spokojná, podľa jej zážitkov a spokojnosti, snáď ani nie je čo vylepšovať, snáď len, aby tábor trval trochu dlhšie ako 7 dní. Bola v Teatro a bola veľmi spokojná, vraj to bol najlepší tábor, aký zažila. Všetkým organizátorom týmto ďakujem a určite budeme posúvať pozitívne informácie o vašich Wachumba táboroch ďalej...
 • ...Tábor Teatro bol výborný, oceňujeme vysokú kreativitu, bohatý program, výborne využitý čas. Podľa názoru dcérky, mohol byť dlhší - aspoň 10 dní...
 • ...Bol to najlepší tábor, v akom som bola...
 • ...Nenormálne som sa bavila, je mi ľúto, že sa to tak rýchlo skončilo. Skvelí animátori, ktorí na nás vždy mali čas...
 • ...Bol to najlepší týždeň, aký som kedy zažila. Neľutujem, že som si vybrala práve tento tábor. Bolo skvelé, že nás bolo len osemnásť. Mohli sme sa tým pádom lepšie spoznať. Animátori boli úžasní. Bolo to jednoducho skvelé...

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame v na Hoteli Junior Piatrová kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 49.120145, 18.887958

1. turnus: v nedeľu 02.08.2020 od 11:00 do 12:30 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v nedeľu 09.08.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • 1 biele lacné tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

MÚZEUM SLOVENSKEJ DEDINY V MARTINE

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Nachádza sa vJahodníckych hájoch, východne od Martina a na ploche 15,5 ha sa nachádza 143 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska..

AQUPARK TURČIANSKE TEPLICE

Obľúbený aquapark s unikátnou liečivou vodou s celoročnou prevádzkou. Masáže, sauny, 100% personalizované ošetrenie a exluzívne procedúry vo Vitálnom svete..

GADERSKÁ A BLATNICKÁ DOLINA

Známe doliny v národnom parku Veľká Fatra, južne od Martina, smerom na Turčianske Teplice. Môžete sa tu poprechádzať v prírode, previesť na elektrických kolobežkách alebo výbrone najesť v miestnych hoteloch.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.