Späť na zoznam
 • Penzión Jarabina, Jasenská dolina
 • 10 - 18 rokov
 • 8 dní

Adventure

Športovo-adrenalínový tábor na bikoch, ktorý ti prinesie maximum pohybu, outdoorových atrakcií a skvelú partiu mladých ľudí. Toto je ten najakčnejší tábor, aký si môžeš vybrať!

07.07.2019 - 14.07.2019300 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
31%
11-12
50%
13-14
16%
15-16
3%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
17%
83%
Počet voľných miest: 0300 € Doprava: Individuálna
21.07.2019 - 28.07.2019300 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
14%
11-12
57%
13-14
20%
15-16
9%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
26%
74%
Počet voľných miest: 0300 € Doprava: Individuálna
03.08.2019 - 10.08.2019300 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
43%
11-12
37%
13-14
20%
15-16
Podľa pohlaviaPohlavie
9%
91%
Počet voľných miest: 0300 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Adventure - s časom na kolesách

Tie najintenzívnejšie zážitky a najsilnejšie spomienky sú tam vonku! Poď si po ne do Wachumba Adventure!

Športovo-adrenalínový tábor na bikoch, ktorý ti prinesie maximum pohybu, outdoorových atrakcií a skvelú partiu mladých ľudí. Toto je ten najakčnejší tábor, aký si môžeš vybrať!

Čaká ťa takmer 200 km zážitkov v peknej horskej prírode Turca. Prebrázdime cyklotrasy a horské doliny, vyjdeme až na hrebeň Veľkej Fatry, prespíme von v prírode pod zrúcaninou Sklabinského hradu a postupne budeme spoznávať silu, krásu a možnosti, ktoré nám okolitá príroda ponúkne.

Každý deň sa vydáme na jednu výpravu. Popod Strečno splavíme Váh, istení lanami prelezieme skalné steny, zahráme paintball, Laser Tag či Archery Tag, zajazdíme na motokárach. A keď už toho budeme mať dosť, tak sa zrelaxujeme v bazénoch. Viac o programe S časom na kolesách.

Program tábora je v réžii vedúcich, ktorí majú všetky trasy už veľa krát prebikované a okolité hory dobre poznajú. Spoľahnúť sa môžeš aj na support servisného vozidla (keď treba odvezieme, opravíme defekt a pod.). Všetky atrakcie sú pod dohľadom inštruktorov na to školených.

Už 8 rokov si tu dávajú do tela tí najakčnejší Wačumbáci, pozri sa ako sa im páčilo a pridaj sa k nám aj ty! Počet miest je limitovaný.

Adventure - S časom na kolesách

Tábor pre všetkých športových nadšencov, ktorí cez leto hľadajú pohyb, výzvy, akciu a neboja sa všetko si to odkrútiť v pedáloch.

Program je nabitý akciou, pohybom a inšpiráciou. Siahneš si na hranicu svojich síl, otestuješ svoju vôľu a napriek tomu sa domov vrátiš silnejší a spokojnejší. Lebo tie najlepšie zážitky si treba odmakať, tie neprídu samé!

Vydaj sa na veľký závod do kraja medzi Martinskými Hoľami a Veľkou Fatrou, kde aj súboj s časom naberie iný rozmer. Vydáš sa po stopách prvých kolies, prejazdíš okolité historické hrady, z prístavu na Váhu sa na raftoch pustíš do zámorských objavov z čias objavenia Ameriky. Porovnáš technické parametre 2 kolies tvojho bajku s týmy 4, čo majú motokáry, pri modernej laserovej paľbe sa s kamošmi odreaguješ a zmeriaš si vlastné sily proti futuristickému elektrobicyklu.

So skúsenými inštruktormi vyšplháš na vrchol gaderskej skaly a dolu zlaníš istený na lane. Horské sedlo Veľkej Fatry dobyješ na bicykloch, otestuješ svoje zálesácke schopnosti vo voľnej prírode pri Sklabini a prestrelke s lukmi či paintballkami otestuješ svoju mušku a taktiku. Svalovicu vytrasieš pri relaxe v bazénoch, no získané zážitky z Adventru ťa už neopustia.

 Budú ťa čakať akčné výjazdy do prírody:

 • cyklistické etapy v Jasenskej doline a jej okolí
 • turistická etapa po hrebeňoch Veľkej Fatry, na Borišov/Lysec
 • raftová etapa na Váhu popod Hrad Strečno a Starý hrad
 • noc vo voľnej prírode pod zrúcaninou Sklabinského hradu

Preukážeš odvahu, stratégiu a obratnosť:

 • Paintball
 • Laser Tag
 • Archery Tag
 • skalolezenie - poďla fizyckej zdatnosti účastníkov 

Preveríš svoj um a zálesácke zručnosti:

 • udržanie ohňa
 • denná aj nočná orientácia
 • táborové hry v prírode
 • relax, oddych, načerpanie novej sily z prírody

 Dokážeš, že vieš určite skvele ovládať seba, ale najmä:

 • motokáry
 • rafty
 • a samozrejme bicykel

Program tábora je starostlivo pripravovaný a realizovaný školenými animátormi a certifikovanými inštruktormi pre dané atrakcie tak, aby ponúkol jedinečné zážitky a zábavu s maximálnou bezpečnosťou. 

Tábor je vhodný pre staršie deti a teenagerov, ktorí už majú skúsenosti s cyklo-túrami, majú radi aktívny pohyb a šport a väčšia fyzická záťaž im nerobí problém.

 Presvedč sa na vlastné oči a zváž, či na to máš:

 

Ako by mal byť nachystaný tvoj bike pre Wachumba Adventure:

wachumba detske sportove tabory adventure bicykel

Bicykel musí byť plne vybavený na premávku na cestách:

 1. dvoma od seba nezávislými účinnými brzdami s plynule odstupňovateľným ovládaním brzdného účinku
 2. svetlometom svietiacim dopredu bielym svetlom alebo aspoň predným odrazovým sklom bielej (ODPORÚČAME POUŽIŤ OBOJE) farby umiestneným v pozdĺžnej strednej rovine bicykla kolmo na vozovku a upraveným tak, aby sa toto nastavenie nemohlo samovoľne zmeniť (týka sa svetlometu prípadne aj odrazky)
 3. svietidlom so zadným obrysovým svetlom červenej farby (ODPORÚČAME) svietiacim trvale alebo prerušovane alebo zadným odrazovým sklom červenej farby umiestneným v pozdĺžnej strednej rovine bicykla kolmo na vozovku a upraveným tak, aby sa toto nastavenie nemohlo samovoľne zmeniť (týka sa svetlometu prípadne aj odrazky)
 4. zdrojom elektrického prúdu (batérie pre svietidlá minimálne na dobu 1,5 hodiny),
 5. najmenej jedným bočným odrazovým sklom oranžovej farby na každej strane kolesa na špiciach predného alebo zadného kolesa, prípadne na oboch kolsách; na zvýraznenie bočného obrysu bicykla sa môžu použiť ešte iné odrazové materiály na bokoch kolesa alebo na bokoch plášťov pneumatík a na koncoch blatníkov
 6. odrazovými sklami oranžovej farby na oboch stranách pedálov
 7. jasne znejúcim zvončekom
 8. zátkami alebo rukoväťami na zaslepenie voľných koncov rúrky kormidla

Ďalej je potreba bicykel vybaviť blatníkmi na oboch kolesách, taktiež náhradnou pneumatikou vhodného typu pre vlastný bicykel a držiakom na fľašu s vodou s prislúchajúcou fľašou. Tiež je potrebné doniesť si reflexnú vestu vhodnej veľkosti.

ODPORÚČAME NECHAŤ SI BICYKEL SKONTROLOVAŤ PROFESIONÁLOM

Jasenská dolina- Nová lokalita, nové výzvy!

Adventure Base Camp sa nachádza v Jasenskej doline - Penzión Jarabina, ktorý nám poskytne dokonalé zázemie pre TOP športové výkony. Plánované etapy, cyklotrasy aj adrenalínové disciplíny sa nachádzajú na značkovaných cyklotrasách, ktoré začínajú hneď pri hoteli - žiadnych hlavných ťahov sa báť netreba. Priamo z Base Campu to máme naskok aj do horských dolín a kopcov Veľkej Fatry, no a samozrejmosťou je aj primeraný komfort na regeneráciu síl.

Ubytovanie:
v 2 až 4-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a s WIFI internetom

Stredisko:
jedáleň, spoločenská miestnosť, bufet, TV, DVD, detské ihrisko, ohnisko

Aký bicykel je vhodný do tábora?

Nakoľko deti počas tábora odbicyklujú viac ako 150 km, odporúčame horský bicykel s funkčnými brzdami, prevodmi a prispôsobený výške dieťaťa. Neodporúčame bicykle ako: BMX, City bike, cestný bicykel, dirt bike. Pre bližšie info pozri sekciu „program“.

Ako sa servisujú bicykle počas tábora?

Malé bežné opravy vykonávame priamo v tábore (oprava defektu, výmena duše, doladenie prehadzovačiek, výmena brzdových platničiek ...). Väčšie opravy, ako aj prípady kedy sú potrebné náhradné diely, sú bicykle servisované v licencovanej opravovni bicyklov, kedy je servisný technik a aj prevoz bicykla zabezpečený z našej strany.

Aký je program počas nepriaznivého počasia?

Na tábore Adventure slabší dážď nie je prekážka 😊 (pokiaľ sa, samozrejme, nejedná o silný vietor, búrku, lejak ...). V prípade nepriaznivého počasia je pre deti pripravený animačný program vo vnútri. Atrakcie v tábore, ktoré je možné absolvovať aj v prípade nepriaznivého počasia, sú zabezpečené autobusovou prepravou.

Kedy sa viem spojiť s dieťaťom?

V prípade rýchleho spojenia odporúčame kontaktovať hlavného vedúceho/ hlavnú vedúcu tábora, na ktorého máte číslo uvedené v pokynoch pred táborom. Počas jazdy na bicykli deti telefón nedvíhajú kvôli bezpečnosti. Počas tábora je vyhradený čas (siesta-odpočinok), kedy sa s deťmi viete bez problémov spojiť. Čas odpočinku sa môže v tábore Adventure počas jednotlivých dní líšiť. Zapríčiňujú to podmienky, rýchlosť jazdy skupiny a ďalšie okolnosti.

Čo špeciálne dieťaťu zbaliť na tento tábor?

Odporúčame sa držať pokynov, ktoré ste obdržali v e-maile pred táborom. Ale náhradné duše nie sú nikdy na škodu. 😊

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Adventure páčilo:

 • ...Boli sme nadšení zodpovedným prístupom animátorov. Veľmi pekne im všetkým ďakujeme za naozaj vynikajúcu prácu, ktorú odviedli s tínedžermi. Starší syn by bol zostal aj o týždeň dlhšie, keby sa bolo dalo, veľmi sa mu v tábore páčilo. Program mali náročný a nabitý, presne ako si to predstavoval. Už teraz sa teší na budúci rok....
 • ...Program tábora bol neuveriteľne bohatý a aktívny, môj syn bol maximálne spokojný a určite sa zúčastní aj ďalších táborov....
 • ...Synovia nám referovali, že všetko bolo OK, páčilo sa im a myslíme si, že mali naozaj plno zážitkov. :-) .....
 • ...Syn bol s táborom Wachumba Adventure Hard veľmi spokojný a tak sme aj my radi, že sme zvolili práve tento tábor. Odniesol si z tábora naozaj pekné zážitky, nové poznatky a spomienky na celý život. Program na každý deň si chválil a takisto všetkých vedúcich. Čo sa týka organizácie tábora, všetko bolo zorganizované na jedničku...
 • ...Adam bol veľmi spokojný s týmto táborom. Mali ste perfektne zostavený denný program, aj zbieranie wachumbákov a z toho čerpanie benefitov bol super nápad. S vedúcimi bol Adam tiež veľmi spokojný, naučil sa kopec nových a užitočných vecí. Dobrý príklad pre deti... Ani Vám nemám čo vytknúť. Takže prajem veľa spokojných detí a o rok sa vidíme opäť...
 • ...Nenachádzam žiadnu chybu, niet čo vylepšovať. Michal skúsil aj iné tábory a už dávno povedal že Wachumba je len jedna, dokonca vyhlásil, že nepotrebujeme ani katalóg, stačí vedieť termín Adventure Light na budúci rok :) Mám spokojné dieťa, klobúk dole pred vašou prácou....
 • ...Naozaj nemám čo vytknúť, jediné čo môžem povedať je ďakujem za výborný program, za starostlivosť, za celú organizáciu a to od prvého telefonátu ohľadne informácií, páči sa mi, že dáte vedieť, že ste zaznamenali platbu, zamestnanci majú výborný prehľad o službách, možno by sa mohla vylepšiť webová stránka, ktorá má toľko informácií až sa stáva menej prehľadná a katalóg sa načítava neuveriteľne dlho...
 • ...Syn hodnotil tábor ako najlepší zo všetkých...
 • ...Kto nezažije, nepochopí. 9 dní plných priateľstva, lásky, kamarátstva, dobrodružstva, odtrhnutia od reality v rozprávkovom svete zvanom Wachumba. Všetkým patrí jedno veľké ďakujem, neľutujem ani jednu sekundu...
 • ...Možno by bolo dobré zvážiť, aby to bolo dva týždne, asi by si to deti ešte viac užili, ináč som s Vami veľmi spokojný - prekvapili ste ma - v dobrom. Držím palce, len tak ďalej...
 • ...Môj syn bol maximálne spokojný s celým táborom. Keď sme po neho prišli, tak nám povedal, že na budúci rok ide znova, že zažil to, o čom ani nesníval :D . Program celého tábora bol neskutočne nabitý adrenalínom, čo môj syn veľmi ocenil. Starostlivosť vedúcich bola na vysokej úrovni, za čo im chcem poďakovať...
 • ...Aj keď dieťa po návrate konštatovalo, že hard je hard - bolo to fyzicky náročné, ale spokojnosť s táborom ako takým prevýšila nedostatok kondície :)...
 • ...Všetci vedúci boli úplne super! ...Super hry, všetko, hrozne by som sa tam chcela vrátiť! :))...
 • ...Dobrý deň, touto cestou sa Vám chcem poďakovať za krásny pobyt mojich detí vo Vašom detskom tábore Wachumba Adventure. Bol to posledný turnus a moje deti si ho neskutočne užili a prišli domov plní zážitkov a radosti zo stretnutia sa s novými kamarátmi z celého Slovenska. Ich prvé slová boli: na budúci rok ideme zas, kde inde by sme toto všetko zažili a kde inde by sme sa zúčastnili takýchto neskutočných akcií a spoznali takých úžasných ľudí :o) Veľmi veľmi veľmi sa z toho teším, že moje deti Katka a Branko prišli domov šťastní a spokojní a s myšlienkou, že aj budúci rok si dajú repete :o) Tak isto rozmýšľajú, že sa zúčastnia aj zimného tábora a to všetko znamená, že boli spokojní a nič by nemenili. A keď sú spokojné moje deti, spokojná som aj ja :o) Želám Vám a Vašmu tímu všetko len to najlepšie a veľa veľa veľa spokojných detí a rodičov. S pozdravom, Alena B. - spokojný rodič...
 • ...Dievčatám sa veľmi páčilo a chcú ísť aj na budúci rok. Majú veľa zážitkov z rôznych aktivít, výletov, workshopov a samozrejme kamarátok... Keďže nechceli mobil, vďaka fotkám, ktoré ste hneď dávali na stránku sme vedeli, čo robia a že sa majú dobre. Veľké ĎAKUJEM!...
 

Tábory, ktoré vás môžu tiež zaujímať