Späť na blog

S Wachumbou som už 12 rokov...

Dnes píše Kučo, naša táborová legenda, ktorý je s nami už od 7-ich rokov a dotiahol to až na vedúceho! Na...

  • 20.03.2020
  • 1264

Dnes píše Kučo, naša táborová legenda, ktorý je s nami už od 7-ich rokov a dotiahol to až na vedúceho!

Na Wachumbu chodím od jej vzniku každý rok, a tak si už presne nepamätám, ktorá bola tá prvá. Ale každá bola jedinečná a vždy vo mne zanechala neopísateľný pocit. A to najhlavnejšie je, že Wachumba spája ľudí.

Raz v lete, mal som asi 13, som bol s rodičmi na dovolenke v Turecku. Tam som sa spoznal s mojím dobrým kamarátom Filipom Kundisom. Bolo to asi 2 týždne pred Wachumbou a ja a moji rodičia sme navrhli Filipovi a jeho rodičom, nech so mnou ide do tábora. A tak sa začala Filipkova cesta Wachumbou. Samozrejme, prvé dni boli pre neho ťažké, pretože nikoho okrem mňa nepoznal, ale tým, že väčšina detí v tábore sa poznala, rýchlo zapadol. Bolo super vidieť, že sa mu tábor páčil. Napokon sa Wachumba skončila a všetci so slzami v očiach čakali na ďalšie leto.

O rok sme sa opäť stretli vo Wachumbe. Na izbe sme boli ja, Filip, Adam a ďalší naši kamaráti z Piešťan. Bolo tam aj kopec iných super detí a vedúcich. Zakaždým do tábora prišiel niekto nový a každý rok bol plný srandy. Takto sme sa stretávali a spoločne bavili.

O rok neskôr prišiel môj posledný rok, kedy som bol na tábore ako dieťa. Na chatke sme boli ja, vtedy už legenda Filipko, Štefko a chalani Tošo a Laco, ktorých som videl prvýkrát. To, že sme sa nepoznali neznamenalo, že nás Wachumba nezblížila. Práve naopak, do môjho života pribudli dvaja noví super kamaráti. Wachumba sa skončila a ja som ju poslednýkrát opúšťal ako dieťa. Už vtedy som vedel, že chcem byť vedúcim, a tak som sa prihlásil na školenie vedúcich.Už som sa nemohol dočkať!

Robiť vedúceho je to najlepšie. Samozrejme po tom, ako byť dieťaťom v tábore. Baví ma to, keď vidím, že si decká užívajú tábor tak, ako kedysi my. Že aj po tom, ako skončil tábor, sú stále v kontakte a organizujú všelijaké stretnutia, len aby sa videli a pripomenuli si, aké super leto prežili. Úžasné na tom je, že nie len ja z deciek, ktoré chodili na tábor, som sa stal vedúcim. Vynahradzujeme si s chalanmi to, že už nemôžeme byť ako deti v tábore aspoň tým, že ideme ako vedúci. A spolu s celým Wachumba tímom sa snažíme celý rok pripraviť tie najlepšie tábory.

Som rád, že ma rodičia prihlásili do tohto tábora a dali mi možnosť spoznať toľko skvelých ľudí a zažiť tak veľa zážitkov. Už len čakám, kedy zas začne ďalší tábor.

Pozrite sa aktuálnu ponuku letných táborov.

Zistiť viac