Späť na blog

Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty

CK Wachumba ako prvá prináša revolučnú novinku, ktorá uľahčí prácu animátorom.

  • 28.05.2023
  • 1089

CK Wachumba ako prvá prináša revolučnú novinku, ktorá uľahčí prácu animátorom.

Trend automatizácie a robotizácie už dávno nie je viditeľný len vo výrobe a priemysle. Čoraz viac preniká aj do odvetvia služieb a môžeme ho nájsť v oblastiach, v ktorých by sme si to niekoľko rokov dozadu nevedeli vôbec predstaviť.

Dnes už nikomu neprídu zvláštne samoobslužné pokladne v hypermarketoch, na doručovanie zásielok sa opatrne začínajú využívať drony, otvárajú sa prvé plne automatizované reštaurácie, testujú sa samojazdiace autá a umelá inteligencia ChatGPT zvládne advokátske skúšky.

Je teda prirodzené, aj keď na prvý pohľad možno trochu šokujúce, že sa výpomoc robotov začína testovať v takej oblasti, akou sú detské tábory, a kde inde urobia prvý krok, ako práve v CK Wachumba - priekopníci v oblasti zážitkových letných táborov na Slovensku.

 

Hovorí Jakub Hlaváč - riaditeľ CK Wachumba: „Vo Wachumbe sme sa nikdy nebáli skúšať nové veci, prinášať inovácie a „vyšlapávať“ neprebádané cesty aj pre ostatných. Ako prví sme prišli s konceptom tematických zážitkových táborov, aby tábor nebol len všehochuťovou rekreáciou detí, ale mal konkrétne zmarenie a cieľ. V dobe, keď sa tábory predávali ešte cez klasické kamenné predajne, my sme už mali profesionálny web, ako prví sme tiež mali plnohodnotný e-shop s možnosťami okamžitej platby + sms aj email notifikáciami. Všetko veci, ktoré sú už teraz samozrejmosťou, no kedysi neboli. Veríme, že rovnako to bude aj teraz s využívaním robotických psov ako výpomoc animátorom v rutinných oblastiach. Ušetrený čas a energiu tak môžu efektívnejšie venovať deťom, ich potrebám a rozvoju.  

A ako sa na nového člena tímu pozerajú samotní animátori? Hovorí Jozef Ňachaj - kreative manager CK Wachumba : „Veľmi sa tešíme z tejto novinky, už sa nevieme dočkať prvého školenia pred letom, kde si bližšie vyskúšame prácu s robotom. Jeho uplatnenie vidíme napríklad pri nočnom strážení areálu a detí (konečne si animátori trochu pospia). Robotický Dunčo nebude mať problém celú noc obehávať areál, deti a keď bude treba, zobudiť animátorov. Určite tiež využijeme jeho videnie v tme pri nočných hrách, ako i pomoc s roznášaním materiálu po stanoviskách. O niečo ťažšie to budú mať aj teenageri, nakoľko robotický pes bude mať integrovaný alkohol tester a citlivý čuch na tabak. Ľahšie to budeme mať pri balení detí, nakoľko nám robot pomôže nájsť majiteľa zabudnutej veci svojím citlivým pachovým senzorom. Takže rodičia sa môžu konečne spoľahnúť, že si ich deti v tábore nič nezabudnú.

Nebolo by to skvelé mať v každom tábore takéhoto pomocníka? Dnes to je ešte 1. aprílový žart, ale ktovie, čo ešte prinesie budúcnosť. Veľa dnes už bežných vecí bolo kedysi absurdných. Pripraviť sa na svet, ktorý sa rýchlo mení a nevieme, aký bude, nie je ľahké, no nie nemožné. A práve o to sa snažíme v našich táboroch - nielen zabávať, ale aj rozvíjať talent, kritické myslenie, komunikáciu, kreativitu, spoluprácu, pomáhať budovať zdravé sebavedomie. Veríme, že zážitkovou formou pomáhame deťom rásť a dávame im do života náskok.  

A môžete sa spoľahnúť, že aj keď naši akreditovaní animátori v táboroch naozaj makajú 24/7 ako roboti, sú to ľudia s veľkým srdcom, otvorenou mysľou, ktorí veria tomu, čo robia, chcú byť pre deti kamarátom, oporou aj inšpiráciou.