Štátny príspevok na školy v prírode a lyžiarske kurzy 2019

Aké sú pravidlá a aký je postup pri prideľovaní štátneho príspevku na školy v prírode a lyžiarske kurzy 2019? 

Školský rok sa už naplno rozbehol a vy začínate plánovať školu v prírode či lyžiarsky kurz, na ktorý by ste radi využili príspevok od štátu?
Pripravili sme pre Vás prehľadný súhrn pravidiel a postupov ako oň požiadať, aby ste už teraz mohli začať plánovať svoju školu v prírode či lyžiarsky kurz. (Článok je spracovaný na základe dokumentu Ministerstva školstva, ktorého celé znenie môžete nájsť TU.)

Čítať ďalej: Štátny príspevok na školy v prírode a lyžiarske kurzy 2019

Čo je dôležité pri výbere školy v prírode, na čo si dať pozor a na čo nezabudnúť.

Ponuka škôl v prírode je dnes veľmi široká a s príchodom štátnych dotácií sa tieto školské pobyty pre žiakov stali ešte populárnejšie. V tomto blogu Vám chceme čo najlepšie poradiť a dať do pozornosti faktory na ktoré by ste pri výbere školy v prírode určite nemali zabudnúť.

Čítať ďalej: Čo je dôležité pri výbere školy v prírode, na čo si dať pozor a na čo nezabudnúť.

Najvýhodnejšie alebo najlacnejšie? Ako vyberať školy v prírode a lyžiarske kurzy.

Ako postupovať pri žiadosti o štátny príspevok na školu v prírode alebo lyžiarsky kurz sme pre Vás už spísali v inom blogu. No na základe Vašich otázok, množstva telefonátov a mailov, by sme Vám radi pomohli aj s tým, podľa čoho a ako správne vyberať školu v prírode alebo lyžiarsky kurz.

Čítať ďalej: Najvýhodnejšie alebo najlacnejšie? Ako vyberať školy v prírode a lyžiarske kurzy.

So žiakmi po Slovensku - región Turiec

Turiec - naša najväčšia a najkrajšia záhradka, spoznajte ju s Wachumbou

Ako rodení Turčania, čo vo Wachumbe všetci sme, jednoznačne na náš kraj nedáme dopustiť, a keď k nám zavítate na školu v prírode, pochopíte prečo! Navyše sa môžete spoľahnúť, že sme tu “domáci” a radi Vám na základe našich perfektných znalostí kraja a bohatých skúseností z organizovania detských táborov a škôl v prírode v Turcipomôžeme naplánovať Vašu školu v prírode tak, aby ste z nej vyťažili maximum!

Čítať ďalej: So žiakmi po Slovensku - región Turiec

Ako prebieha Wachumba škola v prírode s animačným programom

Školy v prírode s animačným programom sú čoraz populárnejšie. S možnosťou čerpania štátnych príspevkov, si túto formu školy v prírode objednávajú aj školy, ktoré ju predtým nevyužívali. Ak aj vaša škola je tento prípad, alebo ste ešte neboli na škole v prírode s Wachumbou a zaujíma Vás, ako bude pobyt prebiehať, nasledujúcich pár riadkov je práve pre Vás.

Čítať ďalej: Ako prebieha škola v prírode s animačným programom