Škola v prírode Špania Dolina

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Referencie
 • Fotogaléria

Známa lokalita s históriou a tradíciou. Útulný penzión v historickej budove. HIT sezóny 2019, 100% spokojnosť detí aj učiteľov

Škola v prírode s atmosférou, ktorú nikde inde nezažijete! Špania Dolina je miesto, kde sa krásna príroda našich národných parkov stretáva s bohatou baníckou históriou a kultúrou. Ubytujete sa v útulnom penzióne na okraji obce , ktorý Vás svojou atmosférou hneď vtiahne do bohatej histórie tohto kraja. Okolie je plné náučných chodníkov, múzeí a historických pamiatok, pri ktorých nebudete mať problém vyplniť každý deň zábavou, hrami a poznaním. Viac o ubytovaní a lokalite.

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Termín Stav Cena
15.06.2020 - 19.06.2020 (5 dní) Ešte voľný 115 € prihlásiť sa
22.06.2020 - 26.06.2020 (5 dní) Ešte voľný 115 € prihlásiť sa
07.09.2020 - 11.09.2020 (5 dní) Vypredaný 115 € prihlásiť sa
14.09.2020 - 18.09.2020 (5 dní) Vypredaný 115 € prihlásiť sa
21.09.2020 - 25.09.2020 (5 dní) Vypredaný 115 € prihlásiť sa
28.09.2020 - 02.10.2020 (5 dní) Vypredaný 109 € prihlásiť sa
05.10.2020 - 09.10.2020 (5 dní) Vypredaný 109 € prihlásiť sa
12.10.2020 - 16.10.2020 (5 dní) Vypredaný 109 € prihlásiť sa
19.10.2020 - 23.10.2020 (5 dní) Vypredaný 109 € prihlásiť sa
26.10.2020 - 30.10.2020 (5 dní) Vypredaný 109 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 12€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet do Múzea SNP a  odmenu pre pedagógov 75€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 12€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 32€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 13 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - táborové tričko a Wachumba šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 350€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Penzión v historickej budove priamo v Španej Doline.

Penzión Klopačka nájdete na konci obce Špania Dolina v dobovej budove starej banskej Klopačky, ktorá ma viac ako 620 rokov. Očarí Vás svojou jedinečnou atmosférou, všade prítomnou baníckou históriou a nádherným prírodným okolím. Celý penzión je útulne zrekonšturovaný a zariadený tak, aby nechal vyniknúť históriu budovy a regiónu, no zároveň poskytol svojím hosťom požadovaný komfort. Súčasťou penziónu je aj Múzeum baníctva a čipkárstva, ako aj Múzeum medi, do ktorých máte vstup už v základnej cene.

Ubytovanie:
až 4-lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, 2x 6-lôžkové apartmány. 6 izieb má spoločné WC a sprchy, inak na izbách. Celková kapacita je 45 lôžok - 33 lôžok v hlavnej budove Klopačka, 6 lôžok v priľahlej budove Bašta a 6 lôžok  v neďalekom apartmánovom dome.

V stredisku:
jedáleň, školiaca miestnosť, vonkajšia krytá terasa s pódiom, ohnisko, Múzeum baníctva a čipkárstva, a Múzeum medi - návšteva už v cene.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Na stredisku Vás privítajú vyškolení a vysmiati animátori, ktorí sa postarajú nielen o zábavu, ale aj bezproblémový chod celej školy v prírode. Pomôžu s denným režimom, s plánovaním výletov a pre deti bude pripravený originálny animačný program s výborným materiálnym zabezpečením, ktorý deti nie len zabaví, ale aj naučí. Animačný program je postavený na princípoch zážitkovej pedagogiky a pripravený v súlade s normami ISCED 1 a ISCED 2, pre I. a II. stupeň základných škôl.

Deti sa nielen zabavia, ale aj hravou a nenásilnou formou získajú nové vedomosti alebo v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole. V rámci animačného programu sa animátori postarajú o hravé rozcvičky plné veselých tančekov, poobedný animačný program so športovými a kreatívnymi aktivitami a tematický večerný program či nočnú hru. Na jedného animátora je cca 13 žiakov a cena zahŕňa aj praktické darčeky pre deti (šiltovka + tričko).

O nič sa nemusíte báť, pretože naši Wachumba animátori Vás budú sprevádzať počas celého dňa, pomôžu i s celkovým priebehom pobytu (ranné budenie, rozcvičky, celkový chod dňa, až po večernú ceremóniu). Záleží preto len na Vás, ako si naplánujete deň. Chcete mať animačný program doobeda, poobede, prípadne doplniť vhodným výletom? Vieme sa postarať sa o to, aby ste boli vždy spokojní. Ako prebieha Wachuma škola s animačným programom sa dočítate na našom blogu.

Animačný program vyskladáme na základe skúseností z našich táborov, zvlášť pre každú vekovú skupinu a vždy ho s Vami dopredu prekonzultujeme.

Cena animačného programu na žiaka je 32€ a zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - táborové tričko a Wachumba šiltovku.

Takto sa Vámu nás páčilo:

 • "...Všetko bolo v poriadku, pekné miesto, dobrá strava, ochota personálu.Deťom sa páčilo, prvý deň veľmi nechceli byť s animátorkami, ale potom sa s nimi nevedeli rozlúčiť. Ďakujeme..."
 • "...Kolegovia aj deti, ktoré boli v Šk v P v predošlých rokoch zhodnotili, že to bol najlepší pobyt, aký zažili..."
 • "...Organizácia ŠvP bola perfektná. Ďakujem za Vašu ústretovosť, sme veľmi spokojné. Všetko prebehlo bezchybne, bez stresov, vďaka Vám v absolútnej pohode. Animátorky boli šikovné a trpezlivé, každý deň mali premyslený, pripravený program naše deti veľmi bavil..."
 • "...Čo sa týka lokality- nádherné prostredie, príroda, milí obyvatelia. Luxusné ubytovanie, ochotný personál, fantastická strava, láskaví majitelia- také niečo sme ešte nezažili. A to ŠvP organizujeme už roky! Nesmierne sa tomu tešíme..."
 • "...Ešte raz za všetko ďakujeme, bola to najkrajšia škola v prírode, ktorú sme doteraz zažili..."