Späť na zoznam
 • Liptov - Penzion Dolinka
 • 5 dni
 • 62 lôžok

Škola v prírode Liptov

Škola v prírode v turisticky atraktívnom regióne s ubytovaním, na úpätí Nízkych Tatier

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • fotogaléria

Škola v prírode v turisticky atraktívnom regióne s ubytovaním, na úpätí Nízkych Tatier

Je veľa dôvodov, prečo je Liptov jedna z najobľúbenejších lokalít pre školy v prírode. Krásna horská scenéria Nízkych Tiatier na jednej a Vysokých Tatier na druhej strane. Výhľady, ktoré priam volajú na vychádzky do prírody a učenie sa zážitkom. Školu v prírode si tiež ľahko spestríte výletom to Aquaparku, návštevou miestnej Biofarmy, amfiteáter vo Východnej… Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ first moment zľavy 10Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Rezervujte si školu v prírode s first moment zľavou 10€/žiak.

Termín Stav Cena
04.04.2022 - 08.04.2022 (5 dní) Ešte voľný 112 102 € prihlásiť sa
25.04.2022 - 29.04.2022 (5 dní) Ešte voľný 112 102 € prihlásiť sa
02.05.2022 - 06.05.2022 (5 dní) Ešte voľný 115 105 € prihlásiť sa
09.05.2022 - 13.05.2022 (5 dní) Ešte voľný 115 105 € prihlásiť sa
16.05.2022 - 20.05.2022 (5 dní) Vypredaný 115 105 € prihlásiť sa
23.05.2022 - 27.05.2022 (5 dní) Vypredaný 115 105 € prihlásiť sa
30.05.2022 - 03.06.2022 (5 dní) Ešte voľný 118 108 € prihlásiť sa
06.06.2022 - 10.06.2022 (5 dní) Ešte voľný 118 108 € prihlásiť sa
13.06.2022 - 17.06.2022 (5 dní) Ešte voľný 118 108 € prihlásiť sa
20.06.2022 - 24.06.2022 (5 dní) Vypredaný 118 108 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 15€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x autobusový výlet + odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 35€/žiak (platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak). Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 14 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, ceny do hier a súťaží, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 400€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Moderný penzión v peknom horskom prostredí Nízkych Tatier s kapacitou 62 lôžok.

Pozývame Vás na rozprávkové miesto na úpätí Kráľovej Holi, obkolesené Vysokými a Nízkymi Tatrami. Len čo vystúpite z autobusu, budete vedieť, že ste si vybrali správne. Privíta vás útulný penzion na konci doliny, za ktorým sú už len svahy Nízkych Tetier a začínajúce turistické chodníčky. Tiché a bezpečné horské prostrednie si deti užijú a určite si oddýchnu si aj pedagógovia. Veď penzión je to moderný, pohodlný, s dostatkom priestorov na učenie aj hry.

Ubytovanie:
2 až 5-lôžkové izby, s vlastným sociálnym zariadením a LCD TV. Kapacita ubytovania je 62 lôžok.

V stredisku:
spoločenské miestnosti, jedáleň, terasa, WIFI, trávnaté plochy a športoviská v okolí zariadenia, detské ihrisko, wellness.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2022:
Byť zdraví nás baví!

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je zoznámiť deti so zdravým životným štýlom, viesť ich k návykom k pohybu a športu, priblížiť im vedomosti z oblasti prevencie a ochrany zdravia, fungovania imunitného systému. Zároveň im chceme ozrejmiť, aká je dôležitá čistota a hygiena (umývanie si rúk, tváre, zubov, sprchovanie, upratovanie a pod.).
Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma. 

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 1 a ISCED 2 pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Objavte veľké záhady zdravia ľudského tela s hravými kamarátmi Hybkom, Vitalkou, Zmyselkom a Imunkom. Preskúmame Vitalkinu mapu, ktorá vedie k pokladu zdravia. Vypátrame všetky Zmyselkové indície pre správne fungovanie ľudského tela. Nájdeme roztratené vitamíny a spolu s Imulkom pomôžeme bielym krvinkám zvíťaziť nad vírusmi! Hybko ukáže, ako nám dobré návyky, ktoré počas pobytu budeme upevňovať, pomáhajú zvíťaziť nielen v hrách, ale aj v našom živote :). Byť zdraví nás totiž baví!
Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí)

 • 1.deň – Vitamíny, tie mám rád, s nimi som ja kamarát! 
 • 2.deň - Zdravý pohyb, ten mať treba, veď hýbať sa nie je veda!
 • 3.deň - Vidím, cítim, počujem, tvár, ruky, zúbky si umyjem! 
 • 4.deň - Staraj sa o svoje telo a kosti, vypi mlieka do sýtosti!
 • 5.deň - Svoju imunitu si vybudujem, k tomu vitamíny, pohyb a správnu hygienu potrebujem!

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).>
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia.  program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR
 • pri výber animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 14 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu na žiaka je 35 € a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.