Späť na zoznam
 • Bojnice - Mado
 • 5 dní
 • 51 lôžok

Škola v prírode Bojnice II

Obľúbená lokalita pre školy v prírode pod Bojníckym zámkom

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • Fotogaléria

Obľúbená lokalita pre školy v prírode pod Bojníckym zámkom

Príďte si pozrieť známy Bojnický zámok, spoznajte exotické zvieratá v bojnickej ZOO, navštívte vyhliadku a park nad Bojnicamii alebo Múzeum pravku či Gumiland. To všetko a oveľa viac budete mať na dosah v škole v prírode v penzione na okraji Bojníc. Ubytovanie svojou polohou na okraji Bojníc, ponúka ideálne miesto pre Vašu poznávaciu školu v prírode s ľahkou dostupnosťou (len 200m do centra Bojníc/700m k zámku). Rozhodnite sa pre lokalitu, ktorú si obľúbia učitelia i deti. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Šikovná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov aj počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
first moment zľavy 20Є/žiak
✅ navýšili sme odmeny pedagógom až na 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Termín Stav Cena
01.05.2023 - 05.05.2023 (5 dní) Vypredaný 145 € prihlásiť sa
08.05.2023 - 12.05.2023 (5 dní) Vypredaný 145 € prihlásiť sa
15.05.2023 - 19.05.2023 (5 dní) Vypredaný 145 € prihlásiť sa
22.05.2023 - 26.05.2023 (5 dní) Vypredaný 145 € prihlásiť sa
29.05.2023 - 02.06.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
05.06.2023 - 09.06.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
12.06.2023 - 16.06.2023 (5 dní) Vypredaný 148 € prihlásiť sa
19.06.2023 - 23.06.2023 (5 dní) Vypredaný 102 € prihlásiť sa
04.09.2023 - 08.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 102 € prihlásiť sa
11.09.2023 - 15.09.2023 (5 dní) Vypredaný 102 € prihlásiť sa
18.09.2023 - 22.09.2023 (5 dní) Posledných 45 miest 102 € prihlásiť sa
25.09.2023 - 29.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 102 € prihlásiť sa
02.10.2023 - 06.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 102 € prihlásiť sa
09.10.2023 - 13.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 102 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 14€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x výlet do ZOO Bojnice a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 14€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 42€/žiak. Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Celodenný program je možné si zvoliť za cenu 57€/žiak. Vyberte si animačný program vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! (Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak).  Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 450€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.3., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Penzión na okraji Bojníc neďaleko zámku aj ZOO.

Útulný penzión na okraji Bojníc v pešej vzdialenosti od centra. Svojím charakterom a kapacitami bude vyhovovať hlavne menším triednym kolektívom, ktoré nechcú byť rušené inými skupinami. Penzión ma menší dvor vhodný na hry, animačný program a novozrekonšturované útulné izby (presvedčte sa sami na fotografiách). Svojou polohou je vhodný na spoznávaciu školu v prírode a pre skupiny, ktoré chcú vidieť čo najviac z krásnych Bojníc. Obmedzenejšie vonkajšie priestory dostatočne vykompenzuje svojou lokalitou a možnosťami na výlety. Veď do Múzea praveku či Gumilandu to budeťe mať cca 200m, centrum Bojníc cca 10 min.

Ubytovanie:
8x4 lôžková izba, 3x5 lôžková izba, 1x2 lôžková izba 1x3 lôžková izba s bočným vchodom vhodná pre zdravotníka/animátorov. Všetky izby s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Kapacita ubytovania je 51 lôžok.

V stredisku:
spoločenská miestnosť,jedáleň, dvor, záhradný stan, malé detské ihrisko, TV, WIFI.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2023:

Fantastická 4ka - Akadémia Superhrdinov

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je hravou formou oboznámiť deti s kľúčovými kompetenciami 21. storočia, ktoré vychádzajú zo 4C (Critical thinking, Creativity, Collaboration, Communication). V rámci stimulujúceho zážitkového programu si tieto kompetencie postupne začnú osvojovať.

Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma.

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Vydajte sa s deťmi na zážitkové dobrodružstvo v štýle super-hrdinov, ktorých má každý rád! Hravé aktivity si tu budú vyžadovať ozajstné super-schopnosti:

 • vedieť sa správne rozhodnúť,
 • vedieť sa navzájom dorozumieť a pochopiť,
 • nájsť riešenie aj v tých najzložitejších situáciách,
 • odložiť súťaživosť bokom a začať spolupracovať hoc aj s druhým tímom

4C kompetencie budú popretkávané v každodennom programe počas celého týždňa za sprievodu skúsených wachumba super-hrdinov. Pridajte sa k nám a postavte deti do role športovcov, víťazov a hrdinov, ktorí sa vždy vynájdu a zvládnu cestu do cieľa, nech je akákoľvek.

Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

 • 1.deň – Komunikácia = vedieť sa správne pochopiť.
  Zoznamovacie aktivity zamerané na rozvoj schopnosti “hovoriť o sebe” zrozumiteľne sa predstaviť nielen menom. Rozvoj komunikácie cez icebreakre zamerané na spoluprácu. Aktivity na rôzne spôsoby komunikácie, odovzdávanie informácií, rozlúštenie šifry, hádanky a riešenie tímovej úlohy.  
 • 2.deň - Kreativita = vedieť nájsť cestu a vedieť vymyslieť plán.
  Aktivity na kreatívne riešenie spoločného cieľa. Kreatívne športové aktivity.
 • 3.deň - Kritické myslenie = vedieť sa správne rozhodnúť.
  Zápolenie v tímovom duchu a vzájomné preteky medzi tímami, v rozličných krátkych aktivitách, strategické hry. 
 • 4.deň - Spolupráca = vedieť nájsť spojenie - spolu dokážeme viac ako každý sám za seba.
  Rozvoj tímovej spolupráce aktivitami, kde jedinec sa spolieha na team a opačne - hry dôvery.

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení Vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. Program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí.

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR,
 • pri výbere animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 15 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s Vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť Vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu je 42 €/žiak a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa Vám u nás páčilo:

 • "...S lokalitou sme boli veľmi spokojní – nikto nás tam nerušil. Milý a ústretový personál nám vždy vyhovel - obedy a večere nám prispôsobili k nášmu návratu z daného dňa a výletu. Strava bola výborná, veľmi nám chutilo. Celkovo sa nám veľmi páčilo, máme veľa zážitkov..."
 • "...Animačný program bol vynikajúci – asi najlepší aký som doteraz zažila. Jedlo bolo vynikajúce, prístup personálu výborný. Celkový dojem zo školy v prírode je veľmi dobrý..."
 • "...Organizácia školy v prírode perfektná, zdravotník super. S ubytovaním, personálom a lokalitou sme boli spokojní - pekná chata, kúpeľne čisté, bolo upratané..."
 • "...Celkový dojem zo školy v prírode máme dobrý. Deti si to užili. Pobyt v škole v prírode splnil naše očakávanie. Každý deň bol vyplnený zaujímavým a bohatým programom a bol pre nich prínosom po stránke vedomostnej, kultúrno-spoločenskej, estetickej, zdravotnej..."
 • "...Penzión sa nachádza v krásnom prostredí, je útulný, čistý, pekne zariadený. Personál milý a ochotný pomôcť, keď bolo treba. Strava výborná, zabezpečená podľa dohody..."
 • "...Bojnice sú naozaj krásna lokalita, s výberom sme boli veľmi spokojní, keďže je tam dostatok atrakcií na vyplnenie času pre deti. Ak aj niektoré neboli k dispozícií, bolo v ponuke hneď niekoľko ďalších. V tomto smere veľmi super. Nemuseli sme cestovať..."
 • "...Organizačne sme boli veľmi spokojní! Predovšetkým JA. :) Bolo fajn mať už veci zariadené. Požiadavky sa riešili promptne, inštrukcie a pravidlá boli jasné a zreteľné. Bolo veľmi milé a potešujúce, že počas švp ste telefonovali či je všetko O.K., a či sme spokojní..."
 • "...Okolie penziónu bolo tiež nadmieru vyhovujúce. Je fajn, že zariadenie disponuje aj preliezkami, do budúcna by mohli ešte nejaké pribudnúť. :) Ohnisko a vybavenie k nemu nás milo prekvapilo. Personál nám ho vyčistil a pripravil drevo. Veľmi nám vyhovovalo, že bola k dispozícii aj veľká terasa, ktorú sme v daždivom počasí mohli využiť. Bolo obrovské plus, že aj napriek dažďu sme mohli tráviť čas na čerstvom vzduchu..."
 • "...V penzióne Signál vládne skvelá atmosféra a zohratý kolektív, ktorí sa ukážkovo stará o svojich hostí a čo im vidí na očiach snaží a plní ich želania. Pán prevádzkar je veľmi ústretový, milý vie poradiť, pomôcť a zohnať napr. veci na opekačku promptne. Strava bola výborná na svoje si prišli dospelí aj žiaci veľmi im chutilo. Ubytovanie tiež fajn, čistúčko a útolne. Okolie bolo pekné, toto zariadenie je vhodné pre deti v škole v prírode. Veľmi som rada, že som vybrala toto zariadenia na pobyt a aj žiaci sa vyjadrili že by sa radi vrátili na toto miesto...."