Späť na zoznam
 • Penzión Jánošík - Ždiar
 • 5 dní
 • 80 lôžok

Škola v prírode Belianske Tatry - Ždiar

Škola v prírode pod štítmi Belianskych Tatier v rázovitej horskej dedinke Ždiar.

 • O škole v prírode
 • termíny a ceny4
 • Ubytovanie a lokalita
 • Animačný program
 • fotogaléria

Škola v prírode pod štítmi Belianskych Tatier v rázovitej horskej dedinke Ždiar.

Vraj je to dedinka s najkrajšími výhľadmi na Slovensku a my to môžeme len potvrdiť. Každé ráno sa budete zobúdzať s výhľadom na nedotknutý hrebeň Belianskych Tatier. Zacvičíte si na sviežom, čistom, horskom vzduchu a vydáte sa spoznávať okolitú prírodu a známu goralskú kultúru. Prejdete sa hrebeňom Spišskej Magury alebo uprednostníte náučný chodník v Monkovej doline? Navštívite Goralské múzeum, či chodník korunami stromov? Nemusíte si vyberať, za 5 dní nabitých zážitkami stihnete všetko. Viac o ubytovaní a lokalite. Viac o ubytovaní a lokalite.

Wachumba COVID garancia:

✅ Garancia vrátenia peňazí
✅ Vratná záloha len 5Є/žiak
✅ posunutá úhrada - až po obdržaní príspevku
✅ Cestovné poistenie, ktoré kryje COVID aj karanténu
akreditáciá Ministerstva školstva
✅ najväčšie skúsenosti s bezpečným organizovaním pobytov počas korony (v rokoch 2020 a 2021 nás navštívilo viac ako 7500 detí)
✅ first moment zľavy 20Є/žiak
✅  odmeny pedagógom 100Є (pri využití služby Wachumba benefit)
Čítať viac o Wachumba COVID garancii

Vyberte si termín, ktorý Vám najviac vyhovuje:

Pozrieť termíny a ceny

Termíny a ceny:

Termín Stav Cena
01.05.2023 - 05.05.2023 (5 dní) Vypredaný 133 € prihlásiť sa
08.05.2023 - 12.05.2023 (5 dní) Vypredaný 133 € prihlásiť sa
15.05.2023 - 19.05.2023 (5 dní) Vypredaný 133 € prihlásiť sa
22.05.2023 - 26.05.2023 (5 dní) Vypredaný 133 € prihlásiť sa
29.05.2023 - 02.06.2023 (5 dní) Vypredaný 136 € prihlásiť sa
05.06.2023 - 09.06.2023 (5 dní) Vypredaný 136 € prihlásiť sa
12.06.2023 - 16.06.2023 (5 dní) Vypredaný 136 € prihlásiť sa
19.06.2023 - 23.06.2023 (5 dní) Vypredaný 136 € prihlásiť sa
04.09.2023 - 08.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa
11.09.2023 - 15.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa
18.09.2023 - 22.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa
25.09.2023 - 29.09.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa
02.10.2023 - 06.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa
09.10.2023 - 13.10.2023 (5 dní) Ešte voľný 136 € prihlásiť sa

Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak.

Doplnkové služby:

Wachumba Benefit 17€/žiak: bonus, ktorý poteší pedagógov aj žiakov! Benefit zahŕňa 1x  autobusový výlet do Múzea Tanapu a odmenu pre pedagógov 100€ na 10 detí. Cena bonusového balíčka je len 17€/ žiak! Minimálny počet žiakov je 35. Pri nižšom počte žiakov sa celková cena balíčka bude proporčne rozratávať medzi aktuálny počet žiakov.

Animačný program 42€/žiak. Animačný program zahŕňa pol dňa animácie denne + večerný program, cca 15 detí na jedného animátora, športový a animačný materiál, ozvučovaciu techniku, darček - Wachumba tričko a šiltovku. Celodenný program je možné si zvoliť za cenu 57€/žiak. Vyberte si animačný program Vaša a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov. Ako jedna z mála organizácií, sme držiteľmi akreditácie Ministerstva školstva na animovanie zážitkových programov! (Cena platí pri minimálnom počte 20 žiakov. Pri počte žiakov 19 a menej je cena vyššia o 7€/žiak).  Viac o animačnom programe.

Zdravotník na pobyt 450€/pobyt. Zabezpečiť kvalifikovaného zdravotníka môže byť časovo náročné. Kompletne vybavená lekárnička, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa vyhlášky RÚVZ tiež nie je lacná záležitosť. Objednajte si zdravotníka u nás a ušetrite si kopec starostí. Zdravotníka je potrebné nahlásiť najneskôr do 30.03., inak Vám ho nebudeme môcť garantovať.

Doprava - individuálna kalkulácia. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme dopravu na školu v prírode/lyžiarsky zájazd podľa Vašich požiadaviek, alebo Vám pomôžeme naplánovať dopravu s využitím vlakových spojov a cestovného zadarmo. Všetko tak, aby to bolo pre Vás čo najvýhodnejšie.

Poistenie - individuálna kalkulácia. Majte školu v prírode/lyžiarsky výcvik úplne bez starostí a využite možnosť komplexného cestovného poistenia od UNIQUA pojišťovna, a.s.

Rodinný penzión Jánošík priamo v centre goralskej obce Ždiar.

Školské kolektívy tu nájdu všetko potrebné pre ideálnu školu v prírode. Komfortné izby na oddych, výdatnú domácu stravu na posilnenie, veľké vnútorné priestory a aj širšie okolie vhodné na naše hry. Veľkou výhodou je, že na väčšinu výletov nepotrebujete autobus a pekný program školy v prírode si ľahko vyskladáte aj vychádzkami do okolia. Priamo v obci je múzeum Ždiarsky dom, začínajú turistické chodníky na Spišskú Maguru aj do Belianskych Tatier, či Monkovej doliny. Odviesť sa tiež môžete miestnym vyhliadkovým vláčikom Maguráčikom, ktorý Vám na jednej okružnej trase ukáže to najkrajšie zo Ždiaru a okolia.

Ubytovanie:
3-4 lôžkové izby, každá s vlastným sociálnym zariadením; 2-3 lôžkové izby, 5 lôžkové apartmány so spoločnými sociálnymi zariadeniami.

V stredisku:
spoločenská miestnosť, WIFI, TV, stolný tenis, bar, biliard, vonkajšie ohnisko.

Vyberte si Wachumba animačný program a škola v prírode sa razom stane úplne iným zážitkom pre učiteľov aj žiakov.

Téma animačného programu 2023:

Fantastická 4ka - Akadémia Superhrdinov

Pedagogický cieľ:
Cieľom animačného programu je hravou formou oboznámiť deti s kľúčovými kompetenciami 21. storočia, ktoré vychádzajú zo 4C (Critical thinking, Creativity, Collaboration, Communication). V rámci stimulujúceho zážitkového programu si tieto kompetencie postupne začnú osvojovať.

Deti sa zmysluplne zabavia na čerstvom vzduchu v príjemnej a zaujímavej lokalite, hravou a zážitkovou formou získajú nové vedomosti a v praxi využijú tie, ktoré sa už naučili v škole či doma.

Priebeh animačného programu:
Animačný program je pripravený so zreteľom na pedagogický cieľ, postavený na metódach zážitkovej pedagogiky (deti sa učia priamo zo zážitku). Animačný program je v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre I. a II. stupeň základných škôl.

Príbeh animačného programu pre deti:
Vydajte sa s deťmi na zážitkové dobrodružstvo v štýle super-hrdinov, ktorých má každý rád! Hravé aktivity si tu budú vyžadovať ozajstné super-schopnosti:

 • vedieť sa správne rozhodnúť,
 • vedieť sa navzájom dorozumieť a pochopiť,
 • nájsť riešenie aj v tých najzložitejších situáciách,
 • odložiť súťaživosť bokom a začať spolupracovať hoc aj s druhým tímom

4C kompetencie budú popretkávané v každodennom programe počas celého týždňa za sprievodu skúsených wachumba super-hrdinov. Pridajte sa k nám a postavte deti do role športovcov, víťazov a hrdinov, ktorí sa vždy vynájdu a zvládnu cestu do cieľa, nech je akákoľvek.

Animačný program po dňoch (podľa dĺžky pobytu a nie nevyhnutne v tomto poradí):

 • 1.deň – Komunikácia = vedieť sa správne pochopiť.
  Zoznamovacie aktivity zamerané na rozvoj schopnosti “hovoriť o sebe” zrozumiteľne sa predstaviť nielen menom. Rozvoj komunikácie cez icebreakre zamerané na spoluprácu. Aktivity na rôzne spôsoby komunikácie, odovzdávanie informácií, rozlúštenie šifry, hádanky a riešenie tímovej úlohy.  
 • 2.deň - Kreativita = vedieť nájsť cestu a vedieť vymyslieť plán.
  Aktivity na kreatívne riešenie spoločného cieľa. Kreatívne športové aktivity.
 • 3.deň - Kritické myslenie = vedieť sa správne rozhodnúť.
  Zápolenie v tímovom duchu a vzájomné preteky medzi tímami, v rozličných krátkych aktivitách, strategické hry. 
 • 4.deň - Spolupráca = vedieť nájsť spojenie - spolu dokážeme viac ako každý sám za seba.
  Rozvoj tímovej spolupráce aktivitami, kde jedinec sa spolieha na team a opačne - hry dôvery.

Obsah animačného programu:
Animačný program trvá 6 hodín denne (napr. od 14:00 do 21:00, s hodinovou pauzou na večeru - po dohodne s animátormi na mieste si viete režim dňa prehodiť a prispôsobiť podľa vašich predstáv).
Animátori spolu so silným materiálnym zabezpečením sa postarajú o kvalitný program a pomôžu s bezproblémovým chodom školy v prírode. Už ráno si deti vezmú na rozcvičku. Po obedňajšej prestávke nastupujú tímové hry, pohybové aktivity a súťaže, zábavné i náučné večerné kvízy a show, tvorivé či hrané dielničky. Animátori sú pripravení Vám pomôcť s denným režimom, plánovaním výletov či zabezpečiť nočnú hru. Celý program je navyše doplnený tancami, energizermi na dobitie nálady a večernou ceremóniou. Animátori majú priateľský no zodpovedný prístup, ktorý deti ocenia. Program je prispôsobený a upravený podľa aktuálneho počtu a veku detí.

Animátori:

 • ako jediná CK na Slovensku máme akreditované školenie animátorov Ministerstvom školstva SR,
 • pri výbere animátorov spolupracujeme s pedagogickými fakultami SR,
 • s dôrazom na bezpečnosť a individuálny prístup je na jedného animátora približne 15 žiakov,
 • animátori sú ubytovaní spolu s Vami v zariadení, takže sa vedia flexibilne prispôsobiť Vášmu rozvrhu.

Cena:
Cena animačného programu je 42 €/žiak a zahŕňa 6 hodín animácie denne, športový a animačný materiál, darček Wachumba tričko a šiltovku.

Takto sa malým Vám u nás páčilo:

 • "...Lokalitou sme boli nadšení vzhľadom k tomu, že tento kraj sme nikdy predtým nenavštívili ani my, ani mnohý z našich žiakov..."
 • "...Ubytovanie vyhovovalo podmienkam ŠvP, aj izby boli čisté, strava bola vynikajúca a pani prevádzkarka bola tiež veľmi ústretová a milá. Celkový dojem hodnotíme na 5 hviezdičiek z 5..."
 • "...Ubytovanie v hoteli Heľpa bolo vyhovujúce , mali sme k dispozícii veľkú jedáleň, pingpongové stoly aj bowling. Strava bola výborná , dostatočné množstvo jedla a pitia.Okolie je krásne, využili sme miestny športový areál aj prírodu navôkol. Ako nápad odo mňa je, že by ste mohli mať viac kontaktov na miestnych súkromných majiteľov autobusov , aby sme mohli navštíviť aj vzdialenejšie atrakcie. Spoluprácu s vami neodmietam. .."
 • "...Lokalita bola veľmi pekná - krásna horská príroda, čerstvý vzduch, milí ľudia. Je to prostredie, kde sa dá organizovať nespočetne veľké množstvo výletov, vychádzok a túr..."
 • "...Všetko bolo v poriadku, pekné miesto, dobrá strava, ochota personálu. Negatívne zážitky nemáme, jediné, čo sa nedá ovplyvniť, je počasie , ktoré nám až tak nevyšlo. Deťom sa páčilo, prvý deň veľmi nechceli byť s animátorkami, ale potom sa s nimi nevedeli rozlúčiť..."
 • "...Práca animátorov bola vynikajúca (s deťmi vedeli dobre pracovať aj komunikovať). Prostredie veľmi pekné, na takéto aktivity priam ideálne. Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujeme..."
 • "...Program, ktorý nám pripravili animátori nemal chybu, vedeli sme, že deti sú v dobrých rukách. Poďakovať by sme sa chceli aj celému personálu zariadenia, pretože sa o nás počas celého pobytu vzorne starali..."