Dudo212
Späť na zoznam
 • Chata Žiar, Rajecká Lesná
 • 11 - 17 rokov
 • 6 dní

Winter Hero

Zimná verzia akčného airsoftvého tábora, v ktorom zažiješ uplne novú formu akčného programu. Prestrelky na zasneženom ihrisku, zimný Spartan, snežnicový pochod, kurz prežitia v zimnej prírode...

02.01.2022 - 07.01.2022255 €6 dni
Tento termín je nový, prihláste sa medzi prvými
255 € Doprava: Individuálna/Spoločná
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Hero Winter camp!

Hero Winter Soldier

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Toto nie je tábor pre žiadne padavky ani zmrzliny! Ani pre niekoho, kto si chce párkrát vystreliť paintballovú guličku. Toto je zimná základňa jednotiek Winter Squad, miesto, kde sa zoceľujú ti najakčnejší agenti a špióni - Wachumba HEROES!

Zimný survival tábor s nadupaným zálesackým programom a riadnou dávkou airsoftu v horskej prírode Rajca. Adrenalín a akciu tu zažiješ vo všetkom, lepšie je byť vždy pripravený!

Čaká na teba 6-dňová zimná misia v plnom nasadení. Každý deň vstúpiš na airsoftové bojové pole, kde sa vyhráš so zbraňami, skrýšami, pascami, či tímovou taktikou a zimným terénom. Budeš stopovať zvieratá, prejdeš na snežniciach ináč neprechodnú zimnú prírodu, zúčastníš sa záchrannej akcie Thunderbolt, zlepíš si zálesácke a orientačné zručnosti, staneš sa majstrom zimnej kamufláže a pripojiš sa k taktickému tímu Winter Squad, ktorí berie len tých najlepších! Viac o programe Hero Winter Soldier.

Zimy sa báť nemusíš, máme vykúrené chatky v lone rajeckej prírody, teplé sprchy Viac o lokalite., či akciou nabitý program, pri ktorom sa dostatočne zapotíš. 

Ber teda svoju zimnú výstroj a staň sa jedným z prvých členov Wachumba Winners Squad!

Hero Winter Soldier – ALL WINNERS SQUAD

Zaži rýdze zimné dobrodružstvo hodné tých najlepších!

Staň sa aj ty Zimným vojakom a jedným z prvých členov Winners Squad. Nadobudni schopnosti taktického boja a prežitia v zasnežených podmienkach. Spolu s kamošmi prejdi rozsiahlym výcvikom Zimného vojaka, získaj vyššiu hodnosť za svoje úspechy, nauč sa narábať s výbavou rangera, strieľať v zime, orientovať sa v prostredí, keď sa zdá byť všetko rovnaké, založiť oheň na snehu, prežiť v nehostinných zimných podmienkach, či stopovať a orientovať sa v prírode.

Prejdeš si veľkým tímovým výcvikom, kde získaš vytrvalosť, praktické schopnosti, výbavu aj kamarátov potrebných na nastávajúcu misiu. S kapitánom Buckym sa zúčastníš tajnej sieťovej 24 hodinovej misie Tunderbolt, ktorá zahŕňa prieskum, strategické plánovanie, záchrannú operáciu aj údernú akciu. Stretneš sa s vysadkárom, či horským záchranárom, ktorý ťa pripraví na podmienky v zimnom (ne)priateľskom teréne, kde zistíš, že sneh nie je prekážka... je to možnosť.

Stačí ti odvaha, dobrá nálada, tímová spolupráca a guráž, ostatné už nadobudneš počas výcviku pod velením toho najskúsenejšieho tímu.

Vydaj sa do našej zimnej základne v Rajeckej Lesnej, získaj titul Young Allies a staň sa najlepším z najlepších!

Úrovne, ktorým sa za týchto nadupaných 6 budeš venovať?

Soldier:

  • 4x blok airsoftu (štyri dni po cca 2 hod.)
  • streľba z luku, kuše a zo vzduchovky
  • dymovnice, nočné senzory, fog of war, a rôzne efekty

Ranger:

  • Prechod zimnou divočinou na snežniciach
  • Zimné maskovanie a kamufláž
  • Stopovanie a rozpoznávanie stôp zvierat v snehu
  • Orientácia v zasneženej prírode
  • Survival skills - (zakladanie ohňa kresadlom, ostať v suchu a teple, prežitie v zime)

Warrior:

  • stretnutie s výsadkárom a zdieľanie skúseností
  • množstvo hier o dobytie vlajky, územia a bunkrov

Hero:

  • 24 hodinová misia Thunderbolt
  • záchranné akcie a know-how zimných expertov (lavíny, prvá pomoc, pohyb v hlbokom snehu)

 

Program tábora je starostlivo pripravovaný a realizovaný školenými animátormi a certifikovanými inštruktormi pre dané atrakcie tak, aby ponúkol jedinečné zážitky a zábavu s maximálnou bezpečnosťou.

UPOZORNENIE!

Jedná sa o intenzívny športový tábor s fyzicky náročným programom, ktorý môže byť miestami aj na hrane konformity a bežných aktivít, na ktoré si zvyknutý. Keď sem chceš ísť, tak to vieš, a práve preto sem ideš. Pri veľa typoch aktivít musí byť na prvom mieste bezpečnosť, a teda aj zvýšená disciplína a nároky na účastníkov. Inštruktori a animátori ti chcú v prvom rade garantovať bezpečnosť a nezabudnuteľné zážitky, preto ich prosím rešpektuj.

Tréningové centrum Winter Academy - Horské centrum aktívneho oddychu - Chata Žiar, Rajecká dolina

Výcvikové centrum Wachumba Winter Academy sa nachádza v horskej doline na úpätí Malej Fatry, len 8 km od kúpeľných Rajeckých Teplíc a 25 km od Žiliny. Samotný areál a okolitá príroda ponúka ideálne prostredie pre náš výcvik: lanové centrum, paintballové ihrisko, zorbingová dráha, lanovka ponad celý areál, zlaňovacia prírodná skala, nedaleký vlek na snežnicové výstupy, ihriská a na otužovanie pre tých najodvážnejších určite využijeme aj ľadový potok tečúci priamo cez areál.  K dispozícií je aj vykúrená vnútorná miestnosť s krbom a sušiareň ak si čokoľvek zmočíme.

Ubytovanie:
2 až 4-lôžkové izby v pohodlných zrekonštruovaných, zateplených chatkách (každá po 10 lôžok). Každá chatka má 2 poschodia, 2x sociálne zariadenie, spoločenskú miestnosť.

Stredisko:
hlavná budova, spoločenská miestnosť, reštaurácia, sušiareň, bar, plážové volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, zorbingová dráha, biliard, stolný futbal, pódium, 2x altánok a ohnisko. Celým areálom preteká potok.

Môže si dieťa priniesť vlastnú airsoftovú/paintballovú výstroj?

Nie. Neodporúčame deťom nosiť vlastnú výstroj, nakoľko ju v tábore nebudú môcť používať. Na airsoft a paintball sú zabezpečení profesionálni inštruktori s licencovanou výstrojou.

Môže si dieťa do tábora zobrať vreckový nožík?

Akékoľvek nožíky, zbrane, ostré alebo inak nebezpečné predmety budú deťom odobraté a odovzdané rodičom na konci tábora.

Ako sa môžem s deťmi spojiť?

Deti majú počas tábora svoje mobilné telefóny odložené u vedúcich, preto je veľká pravdepodobnosť, že počas toho ako sú na programe, sa im nedovoláte. Odporúčame kontaktovať hlavnú vedúcu/hlavného vedúceho tábora telefonicky alebo e-mailom. Telefónne číslo obdržíte v pokynoch pred táborom.

Ako sú deti ubytované?

Ak je to možné, tak sa vždy snažíme vyhovieť požiadavkám z prihlášok. Ako sú dispozične riešené izby a chatky si môžete pozrieť v sekcii „ubytovanie“.

Ako je riešený dozor počas paintballu/airsoftu/lanového parku ...?

Na deti dohliadajú skúsení licencovaní inštruktori, špecializovaní na tento typ atrakcií. Počas animačného programu sú deti s animátormi. Na celý tábor dohliada táborový zdravotník. Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

Vrátite mi peniaze, ak sa tábor nebude konať kvôli covid opatreniam?

Ak sa tábor nebude konať kvôli karanténnym opatreniam súvisiacím s ochorením COVID19,už zaplatenú sumu si môžete presunúť na leto ako zálohovú platbu za letný tábor, prípadne vám ju celú vrátime bez storna. Ak sa tábor bude konať, ale vy sa aj tak rozhodnete neísť kvôli obavám z nákazy (a oznámite nám to najneskôr do 3 dní pred začiatkom tábora), zaplatenú sumu vám  síce nevrátime, ale ani o ňu neprídete. Poslúži vám ako záloha na letný tábor podľa vášho výberu.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Hero páčilo:

 • ...Som veľmi spokojná s Vašou organizáciou - všetko prebieha hladko, bez problémov, komunikácia, riešenie problémov super. Mate to zmáknuté na jedničku. Príde určite zas...
 • ...Super tábor! Adam pôjde určite aj na ďaľší rok. Ďakujeme...
 • ...Bol to úžasný tábor, milujem wachumbu a každým razom je to lepšie a lepšie až neuveriteľné :)...
 • ...Synom sa páčilo, chcú ísť znovu. Z pohľadu rodiča sa mi zdal program vyslovene šitý na mieru chalanom (no samozrejme, že aj dievčatám :-)) , čo mi synovia aj potvrdili svojou spokojnosťou...
 • ...Ďakujeme za výborný program a nové zážitky pre naše deti. Taktiež ďakujeme za perfektné fotky a skvelé video. Tešíme sa na ďalší ročník...
 • ...Chcela by som sa Vám za môjho syna veľmi pekne poďakovať, strašne sa mu u Vás páčilo, toto bol jeho prvý tábor a splnil všetky očakávania, ...na ďalší rok určite zopakujeme....
 • ...Syn bol veľmi spokojný, teší sa o rok :) Ako rodič oceňujem správne a pravidelné dávkovanie liekov, ďakujem...
 • ...Super tábor bol som 3 krát a oplatí sa to stale...
 • ...Naša 15 ročná dcéra bola z tábora Hero Pro úplne nadšená. Samozrejme sa teší na tábor na budúci rok, na Madam 👍🏻 a inštruktorov. Ďakujeme....
 • ...Prvý tábor, z ktorého sa vrátil junior absolútne nadšený. So spolutáborovníkmi mali už aj naplánovaný spoločný tábor o rok :-) Ďakujem za seba a aj za neho, šťastné dieťa=spokojný rodič :-) Misia HERO II. splnená na viac ako 100% ;-)...
 • ...Náš 11ročný Adam bol s Wachumbou v tábore Hero ll.-prvý krát. Odniesol si kopec zážitkov,nové návyky,tešil sa na každú činnosť...mohla by som tu písať knihu. V konečnom dôsledku to bol jeden úžasný tábor...na čele s Madam s vymakaným pestrým programom. Týmto sa chceme celej partii s Madam veľmi pekne poďakovať za tábor,o ktorom rozpráva denne kamarátom,dospelým..proste koho stretne. Ďakujeme za aktivity, pestrý program, disciplínu...hlavne bezpečnosť. Tento vynikajúci tábor budem odporúčať svojim priateľom. Prajem Vám všetko dobré a verím,že sa o rok opäť uvidíme...

6 dôvodov, prečo sa o sneh nebojíme

Zo snehu si ťažkú hlavu nerobíme a nemusíte ani Vy!

Ak máte obavu, či bude tento rok dosť snehu a či si Vaše deti naozaj užijú pravú zimnú lyžovačku, tak máme pre Vás hneď niekoľko dôvodov, ktoré Vás presvedčia, že sme sa na túto zimu dobre pripravili.

Prečo si nemusíte robiť ťažkú hlavu zo snehu:

 • Výborná lokalita v Tatrách, kde sa lyžuje aj keď inde už sneh nie je, chodíme sem už roky a vždy sme lyžovali.
 • Lyžiarske stredisko s kvalitným umelým zasnežovaním ako poistka
 • Ďalšie lyžiarské strediská v blízkom okolí, ako poistka, keby náhodou to naše nebolo schopné zasnežovať
 • Lokalita na severo-východe Vysokých Tatier, kde zima prichádza ako prvá a odchádza ako posledná
 • V prípade, že sa Vám nebudú zdať snehové podmienky vhodné, máte možnosť presunúť rezerváciu na ktorýkoľvek letný či zimný tábor (ponuku letných táborov zverejníme už v priebehu decembra, takže bude z čoho vyberať :)
 • V extrémnom prípade, že by sa počas tábora vôbec nemohlo lyžovať, máte možnosť zrušiť rezerváciu aj s vrátením zálohy bez akéhokoľvek storna

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame na Chate Žiar, Rajecká Lesná, kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) 2.1.2021 od 10:00 do 12:00 hod.

Odchod z tábora je 7.1.2021 do 12:00 hod.

Doprava

V prípade zakúpenia spoločnej dopravy Vám bližšie informácie budú v dostatočnom predstihu zaslané na mailovú adresu, ktorú máte uvedenú v prihláške.

V prípade individuálnej dopravy vás očákávame na Chate Žiar je dostupná zo štyroch hlavných smerov - od Martina, Považskej Bystrice, Žiliny a Prievidze. A nachádza sa 3 km za dedinkou Rajecká Lesná.

Zo Žiliny, Považskej Bystrice a Prievidze vedú do dediny cesty prvej triedy. Cestu z Martina doporučujeme v zime kombinovať so Žilinou. Pri smere z Prievidze na Žilinu sa odbočka do dediny Rajecká Lesná nachádza asi 5 km za dedinou Fačkov, po ľavej strane uvidíte komplex výrobne Kofola. Zabočíte doprava, hneď za autobusovou zastávkou. Zo smeru Žilina a Považská Bystrica najprv prejdete Rajec a dedinu Šuja. Doľava zabočíte popred autobusovú zastávku, závod Kofola máte po pravej ruke. Následne pokračujete po ceste ešte cca 5km a po ľavej ruke uvidíte areál Chaty Žiar, pred ktorým bude závora. Cesta má takmer nulové prevýšenie. V zime je odhŕňaná, napriek tomu doporučujeme použiť zimné reťaze. Upozorňujeme na nutnosť pomalej jazdy (max. 40 km/h).

GPS súradnice: 49.027753, 18.676742

Adresa ubytovania: Ždiar 508 059 55 Ždiar Slovensko

chata ziar navigacia

 

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • teplé zimné oblečenie – aj do rezervy
 • zimná ČIAPKA – odporúčame aspoň dve
 • zimné rukavice – odporúčame minimálne dva páry
 • slnečné okuliare a krem na opaľovanie ako ochrana pred zimným slnkom
 • tričká, teplé nohavice, mikiny/svetre a pod.
 • nepremokavá zimná obuv
 • sada tmavého, čierneho alebo khaki oblečenia (prípadne aj biela zimná kamufláž je vítaná :) ) 
 • tepláková súprava
 • pyžamo
 • dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • teplé ponožky, podkolienky
 • športová a domáca obuv – prezúvky
 • nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • hygienické potreby (uterák aj osuška, zubná kefka, pasta, mydlo, sprchový šampón, rúško, dezinfekcia, jednorázové utierky, malý uterák, ... )
 • baterka (čelovka) na svietenie
 • termoska prípadne fľaša na vodu a na čaj
 • malý ruksak (do 30 l)
 • Nenosiť vllastné zbraňe (airsoftové ani iné), nakoľko na program budeme využívať naše certifikované, ktoré budú každému zapožičané

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť vopred.

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Zvládli sme spolu leto, zvládneme aj zimu.

Sme pripravení aj na túto zimu! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere akýchkoľvek táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva, máme skúseností z leta, kedy sme odtáborovali až 4000 detí, ani jeden prípad covidu a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na zimnú sezónu 2021:

 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude obmedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Poskytujeme zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Zdravotníci v tábore majú skúsenosti z leta a sú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Dávame vám garanciu vrátenia celej zálohy v prípade, že sa tábor nebude môcť konať. Ak sa tábor bude konať, no vy jednako budete mať obavy nastúpiť, a preto sa nezúčastníte (a dáte nám to vedieť najneskôr 3 dni pred začiatkom tábora), presunieme vám celú zálohu na leto, kde ju budete môcť využiť na akýkoľvek tábor.