Vaše otázky k táborom

 1. Sú Wachumba tábory naozaj tak cool, ako sa javí?

  Odpovede určite nájdete v sekcii „Povedali o nás“. Ak vás to stále nepresvedčilo, neváhajte a Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.nás a my sa posnažíme bližšie vás skontaktovať s účastníkmi minulých ročníkov.

 2. Ako je to s bezpečnosťou v tábore?

  Bezpečnosť a realizovateľnosť musí determinovať každú aktivitu vo Wachumbe. Napriek tomu, že nám zákon určuje na každého vedúceho najviac 17 účastníkov, v rámci skvalitnenia celkového zážitku a väčšej bezpečnosti Wachumba zaručuje na každého vedúceho najviac 8 účastníkov. Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci>a má viacročné skúsenosti s podobnými podujatiami. Samozrejmosťou je účasť profesionálnych zdravotníkov v našom tíme.

 3. Aké sú pravidlá v tábore?

  Wachumba pravidlá sú zárukou bezpečnosti, bezproblémového priebehu tábora a čo najsilnejšieho zážitku po jeho ukončení. Účastník tábora je povinný sa týmito pravidlami riadiť a ich porušenie môže vyústiť k predčasnému ukončeniu jeho pobytu bez nároku vrátenia peňazí.

  • Tabakové výrobky, alkohol a drogy sú striktne zakázané (aj pre účastníkov nad 18r). V prípade podozrenia si vyhradzujeme právo na prehliadku osobných vecí.
  • Správanie ohrozujúce bezpečnosť pobytu ako je napríklad svojvolné opustenie areálu či skupiny nebude tolerované.

  Toto sú základné pravidlá pre celý tábor. V závislosti od typu aktivity si situácia môže vyžadovať ďalšie pravidlá zaručujúce bezpečnosť. Pred každou takouto aktivitou budú účastníci o nich poučení a povinní ich dodržiavať.

 4. Aké je ubytovanie v tábore?

  Vzhľadom na fakt, že táborové areály každoročne obmieňame, je nemožné úplne do detailov konkretizovať podmienky ubytovania. V zásade sa každý rok snažíme o ubytovanie v penziónoch so sociálnym zariadením na izbách, alebo na chatkách s vlastným sociálnym zariadením a sprchou na každých 7 účastníkov. Dbáme na čistotu a kvalitu zariadenia, ktoré sú hlavnými kritériami pre výber areálu.

 5. Ako je to so stravou v tábore?

  Počas pobytu je zabezpečená plná penzia - strava 5x denne plus je zabezpečený pitný režim počas celého dňa. Kvalita a kvantita stravy je ďalším dôležitým kritériom pre výber areálu. V prípade záujmu je možnosť aj bezlepkovej diéty.

 6. Ako je to s hygienou v tábore?

  Za čistotu, poriadok a funkčnosť stravovacích, ubytovacích a športových priestorov je plne zodpovedný prevádzkovateľ areálu. Zariadenia spĺňajú všetky prísne normy hygieny.

 7. Ako je to s extra výdavkami počas tábora?

  Výlety, vstupné na atrakcie sú plne hradené z ceny pobytu. Odporúčame však zobrať si so sebou určitý obnos peňazí na vlastné výdavky a nákupy počas výletov.

 8. Ako je to s cennosťami v tábore?

  Odporúčame uschovať všetky svoje cennosti (mobily, peniaze,...) u vedúcich, kde sú zabezpečené proti akejkoľvek strate a sú deťom kedykoľvek k dispozícii. V opačnom prípade nenesieme za ne žiadnu zodpovednosť.

 9. Čo ak máte menej rokov ako je limit na tábor?

  Určite nechceme klásť medze osobnostnému rozvoju a keďže každý z nás je iný - ak sa na to cítite, tak nás treba kontaktovať. Po osobnej konzultácii s deťmi a rodičmi vieme spraviť výnimku.

 10. Aký minimálny level angličtiny je potrebný do jazykových táborov?

  Wachumba English program zahŕňa rôzne levely angličtiny od začiatočníkov až po pokročilých. Avšak vzhľadom na to, že angličina je integrovaná do každodenných aktivít po celý deň, odporúčame aspoň minimálnu znalosť jazyka, aby ste si naplno vedeli užiť celý pobyt.
 11. Čo ak účastník pred nástupom na tábor alebo počas tábora ochorie?

  Ak účastník nenastúpi na pobyt z dôvodu choroby a zašle potvrdenie o PN, bude vám vrátená plná suma za pobyt po odpočítaní manipulačných poplatkov.
  Ak účastník predčasne odíde z pobytu z dôvodu choroby a zašle potvrdenie o PN, vracia sa mu alikvótna časť peňazí za pobyt.

 12. Aké sú spôsoby úhrady za tábor?

  Štandardne sa tábor uhrádza formou záloha+doplatok. V prípade záujmu je možné uhradiť celú sumu naraz alebo sumu rozložiť na viac splátok (bez akéhokoľvek navýšenia). Najrozšírenejšia forma úhrady je bankovým prevodom.

  Klienti Tatra Banky, VÚB banky a Slovenskej Sporiteľne majú možnosť tábor uhradiť priamo cez našu stránku cez služby TatraPay, SporoPay a e Platby VUB.
  TatraPaysp logovub

 13. Tábor možno uhradiť aj darčekovými poukazmi: 

  ca1Chèque DéjeunerBenefit plusVaša stravovaciaVaša stravovaciavsd1Edenred ticket EnergyEdenred ticket ComplimentsEdenred ticket holidayEdenred ticket Multisodexo holiday passsodexo holiday passsodexo universal passdoxx

Nenašiel si, čo si chcel? Neváhaj a kontaktuj nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.