Horses - Jazdecká Odysea

Jazdecký tábor na ranči, v ktorom sa od koní ani nepohneš :). Budeš jazdiť, trénovať, starať sa, učiť sa im porozumieť, aby si sa mohol pripojiť k princovi Hektorovi a zachrániť Helenu Trójsku pred rozmarmi bohov.

detske tabory letne tabory wachumba jazdecky tabor horses4

Nepreseď leto doma, preseď ho na koni! Nechaj sa Wachumbou vtiahnuť do sveta koní, jazdectva a života na ranči, kde sa vychovávajú tí najlepší a najrýchlejší jazdci olympu.

Každý deň budeš jazdiť pod dohľadom skúsených koniarov (v osobitných blokoch pre začiatočníkov a pokročilých jazdcov), starať sa o svojho obľúbeného koníka (česanie hrivy, čistenie kopýt, kúpanie v potoku) a učiť sa o živote na ranči.

Čakajú ťa aj večerné kvízy a workshopy zo života koní, ktoré musí každý budúci trójsky jazdec ovládať a na záver výcviku rodičom predvedieš, ako si sa so svojím koňom zosúladil a zlepšil svoje jazdecké schopnosti. Viac o Programe Jazdecká Odysea.

Celý výcvik jazdcov  bude prebiehať na westernovom ranči, kde nám určite nebude nič chýbať. Ak sa práve nebudeme nachádzať v stajniach (kde nájdeš až 13 koní), vo vonkajšej, alebo vnútornej jazdiarni, tak budeme v sedlách brázdiť peknú prírodu na brehu Hrona, relaxovať pri bazéne, alebo aj spoznávať ďalšie zvieratá na ranči.

Tak daj nohy do strmeňov, povoľ uzdu koňovi aj svojej fantázií, uleť si na starých gréckych legendách a zapoj sa do našej jazdeckej odysei. Helena, Afrodita, Hektor, Trójsky kôň sú síce bájne legendy, no ty budeš skutočný jazdec!

Presvedč sa, ako sa mladým jazdcom páčilo v Horses po minulé roky. 

Názov tábora: Horses
Termín Vek Počet dní Cena Cena/Deň Doprava Rezervácie
08.07-15.07 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
29.07-05.08 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
12.08-19.08 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V cene: 7x ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, 8 hod. jazdenia za pobyt, animačný program, profesionálni jazdeckí inštruktori pre každé dieťa počas tréningu, jazdecké vybavenie, zdravotná starostlivosť, poistenie CK proti úpadku, DPH.
Rezervujte si tento tábor na splátky už od 50€/mesačne! Viac info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 • Miesto: Ranč u Bobiho - Levice
 • Ubytovanie: 2 až 4-lôžkové izby a apartmány s vlastným sociálnym zariadením 
 • Prečo tento tábor: profesionálne vedený jazdecký tréning, 8 hod. jazdenia za pobyt, každý kôň s vlastným inštruktorom (okrem skupiny pokročilých, pri jazdení vo voľnej prírode), osobitné jazdecké bloky pre začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých, výborne vybavený ranč s bazénom, celodenná starostlivosť o kone
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jazdecká odysea v Novom Tekove!

detske tabory letne tabory wachumba jazdecky tabor horses6

Krásna bohyňa Afrodita odovzdala svetu veľký dar. Bola to vzácna vlastnosť, ktorú našla princezná Helena vo forme zlatých lupeňov. Všetci jej ju závideli, až sa stalo, že ju na rýchlych koňoch uniesli a lupene sa stratili!

Tým sa narušila prastará rovnováha v miskách váh. A bez rovnováhy, ako iste vieš, svet nie je krajší ani z konského chrbta!

Pridaj sa k odvážnemu princovi Hektorovi, vysadni do sedla a vycválaj na dobrodružstvo za oslobodením Heleny a záchranou rovnováhy!

Vládcovia Olympu ti už poslali na pomoc koniarky Valkýri, ktoré ťa naučia dokonale ovládať kone.  

Budeš sa s nimi starať o tieto elegantné zvieratá, aby boli stále sýte, oddýchnuté, vyčistené a učesané ako na súťaž krásy, a prichystané kedykoľvek vyraziť za záchranou Heleny. Naučíš sa o nich veľa nového, a tiež aj o svojej jazdeckej výbave a bezpečnosti. 

Užiješ si zábavné hry, osvieženie pri bazéne, kopu jazdenia a dokonca postavíme skutočného trójskeho koňa

Pomôž Hektorovi získať späť Helenu a jej zlaté lupene na udržanie rovnováhy v miske váh. Udržať sa na koni už bude len na tebe.

Jazdci začiatočníci:

 • zoznámenie sa so základmi jazdectva
 • základná práca s koňmi a starostlivosť o kone
 • učenie v jazdiarni a kruhovej ohrade na uzde
 • jednotlivé chody Krok-klus-cval
 • na záver pobytu dlhšia prechádzka na koňoch

Mierne pokročilí jazdci:

 • zdokonaľovanie základných techník
 • striedanie jazdenia v jazdiarni a vo voľnej prírode
 • zvládnutie techniky klus, pracovný klus
 • osvojenie si techniky cvalu
 • práca s koňom v teréne, prekonávanie menších prekážok
 • základná skoková technika, základy jazdeckej drezúry

Pokročilí jazdci:

 • vychádzka na koňoch do voľnej prírody
 • jazdenie a zdokonaľovanie techník mimo jazdiarne
 • vychádzky vedené skúsenými inštruktormi s individuálnym prístupom
 • jazda a skoky cez jednoduché prekážky, osvojenie si techniky cvalu
 • zdokonaľovanie schopností drezúry

 

Jazdecký tréning v tábore zahŕňa 8 hod. anglického jazdenia s inštruktormi, počas ktorého má každé dieťa k dispozícii vlastného koňa aj s jazdeckým inštruktorom - individuálny prístup. V prípade záujmu je aj možnosť poobednej starostlivosti práve o toho svojho koníka. Jazdecký program je rozdelený do 3 osobitných blokov podľa zručnosti účastníkov. Každý blok má ucelenú dramaturgiu, vlastný obsah a metodiku a vždy je vedený certifikovanými jazdeckými inštruktormi. Celý program je doplnený o tematický animačný program s množstvom hier a netradičných aktivít. Tréningový proces je ukončený väčšou záverečnou vychádzkou na koňoch - prispôsobenou každej kategórii jazdcov zvlášť a finálnou prezentáciou zručností jazdcov pre rodičov.

Tábor je vhodný pre všetkých milovníkov týchto majestátnych zvierat – starších či mladších. Úplným začiatočníkom, ktorí sa chcú s nimi viac zblížiť, viac im porozumieť a naučiť sa základy jazdenia, ako aj skúsenejším jazdcom, ktorí túžia stráviť leto v sedle a na ranči.

Jazdecké centrum Pony Expresu:

letne tabory horses wachumba ubytovanie1

Tréningové centrum jazdcov Pony Expresu je na ranči pri obci Nový Tekov. Nájdeš tu perfektne vybavený a ohradený areál, ktorý sa zvažuje až ku rieke Hron, množstvo chodníčkov na jazdenie v prírode, špeciálny jazdecký areál s jazdiarňami, dostatok priestoru na hry a animačný program, pohodlné ubytovanie v penzióne a výborná kuchyňa. Jednoducho, je to miesto odkiaľ sa nebude chcieť žiadnemu milovníkovi koní už nikdy odísť

Ubytovanie: v 2 až 4-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WIFI internetom, s celkovou kapacitou 40 lôžok 
V stredisku: reštaruácia, gazdovský dvor s domácou mini ZOO, jazdecký areál, tenisový kurt, minigolf ihrisko, bazén, stolný tenis, plážové ihrisko, stajne a jazdiarne

Aby ste vedeli, ako to k nám máte ďaleko :) :

Mesto BA TT NR TN BB ZA PP PO KE
Vzdialenosť v km 144 100 50 174 92 142 213 289 282

Takto sa Vám v Horses páčilo:

wachumba detske jazdecke tabory tabor horses 6

...Nič by som nemenila. Bolo vynikajúco, super tábor, super vedúci...
...Nemáme čo dodať - spokojní rodičia a hlavne naša dcéra...
...Maximálna spokojnosť s programom, fantastickými animátormi...
...Ďakujeme za perfektný priateľsky prístup a spôsob ako byť deťom čo najbližšie...
...Chcela by som poďakovať vedúcim a zdravotníkom tábora ako sa profesionálne postarali o moju dcéru, ktorá mala zdravotné problémy. VEĽMI PEKNE IM ĎAKUJEM...
...Veľká spokojnosť aj rodičov aj dieťaťa. Pekne vyplnený program a bohaté aktivity v ňom, hry rôzneho druhu sa Tamarke veľmi páčili, rovnako aj množstvo informácii o koníkoch, čiže chválim aj náučnú stránku pobytu. Ďakujeme. :)...
...Celkovo ma zameranie aj vedenie tábora podľa rozprávania dcérky veľmi potešilo a deťom sa páčilo. :)...
...Dcéra je nadšená z vášho tábora Horses už druhý rok! Veľká VĎAKA celému tímu, organizátorom a vedúcim, ktorí sa podieľali na tomto skvelom tábore! Zvlášť by som chcela vyzdvihnúť program v tábore, kde sa deti nemajú čas nudiť!!! Dcére som vyčítala, že mi celý deň nezavolá a jej odpoveď bola: "Ale ja nemám vôbec čas" ...alebo keď volala, tak veľmi krátko a hovor rýchlo končila, lebo oni majú program a musí už ísť. TAK TO MÁ BYŤ! Zaujať a zabaviť deti. Ste proste skvelííííííí. O rok sa vidíme znova... zatiaľ prajem veľa úspešných táborov takých SUPER ako bol ten náš HORSES!...
...Dobrý deň, chcem sa veľmi pekne poďakovať organizátorom a hlavne animátorom tábora Wachumba Horses v mene mojej dcérky za fantistický tábor - nádherné koníky, pestrý program, celková organizácia, super strava. Už teraz sa tešíme na budúce leto a Váš tábor - HORSES, ktorý doporučujeme všetkým deťom - milovníkom koníkov. Ešte raz ďakujeme a prajeme nádherné leto a čo najviac spokojných detí...
...Ak to bude možné, tak na budúci rok opäť vybavte Ranč u Bobiho. Synovi sa veľmi páčilo a keby nebol augustový termín obsadený, tak by šiel znova. Ďakujem za syna za super strávený týždeň s perfektnými vedúcimi. :-)...
...Nemám vám čo povedať, skrátka bolo výborne. :)...
...Ďakujem za prístup k deckám. Pokiaľ sú decká v slzách a smutné, že odchádzajú, je to znak, že tábor bol super a naši aj plakali :-) Voľba Ranča u Bobiho bola naozaj veľmi dobrá. Sami sme si tam aspoň na jeden deň objednali ubytko. Bolo tam super...
...Moja dcéra Lenka je úplne nadšená z tohto tábora. V tábore bola už po štvrtýkrát, ale ešte ani raz nebola taká spokojná a nadšená, ani raz nezavolala, že chce ísť domov a to je pre mňa obrovská radosť. Už sa ma pýtala, či na budúci rok nemôžeme kúpiť dva turnusy po sebe a ja som jej to s radosťou sľúbila...
...Mimoriadne dobrý výber trénerky, aspoň pri mojej dcére, ktorá sa venovala aj viac, ako mala. K výbornej atmosfére prispelo aj zloženie detí, ktoré zrejme prirodzene inklinujú k prírode a nekonfliktnému správaniu, pretože kolektív bol podľa dcéry skvelý a srdečný...
...Táborový program bol naozaj rôznorodý a zaujímavý, vedúci tiež boli snaživí a mali pekný vzťah s deťmi...
...I napriek vysokej cene za tábor (konkurencia skoro za polovicu), sme sa rozhodli pre Vás a nesklamali ste nás. Dcéra bola úplne nadšená...

detske tabory letne tabory wachumba jazdecky tabor horses3

Názov tábora: Horses
Termín Vek Počet dní Cena Cena/Deň Doprava Rezervácie
08.07-15.07 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
29.07-05.08 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
12.08-19.08 9+ 8 360 € 45 € Individuálna Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
detsky jazdecky tabor horses video

Viac videí z táboraŠípka Hore
 • letné tábory 1
 • letné tábory 0
 • letné tábory 1
 • letné tábory 2
 • letné tábory 3
 • letné tábory 4
 • letné tábory 5
 • letné tábory 6
 • letné tábory 2
 • letné tábory 3
 • letné tábory 4
 • letné tábory 5
 • letné tábory 6
 • letné tábory 7
 • letné tábory 8
 • letné tábory 9
 • letné tábory s

Táborové tričko pre každého

letne tabory wachumba tircko v cene