Späť na zoznam
 • Šport Motel Raketa
 • 8 - 19 rokov
 • 8 dní

Letný tábor Tennis

Tenisový tábor s profesionálnymi trénermi, vhodný pre začiatočníkov aj skúsenejších hráčov. Máme kvalitné stredisko s 3 kurtmi, osvedčený koncept tréningov a športový program.

18.07.2020 - 25.07.2020295 €8 dni
Počet prihlásených detí podľa vekuVek (7-15)
4%
7-8
8%
9-10
23%
11-12
35%
13-14
19%
15-16
12%
17-18
Podľa pohlaviaPohlavie
43%
57%
Počet voľných miest: 0295 € Doprava: Individuálna
V cene: ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH.
 • O tábore
 • program
 • lokalita - ubytovanie
 • pokyny k táboru
 • hygienické a bezpečnostné opatrenia
 • časté otázky
 • referencie
 • fotogaléria

Tennisový tábor - 2020 Wachumba Grand Slam!

Máš v sebe krv tenisového šampióna a športového ducha, už roky trháš výplety na rakete alebo by si len chcel s tenisom začať? Tak toto je tábor presne pre teba!

ubytovanie, strava 5xdenne, pitný režim, animačný program a atrakcie, táborové tričko, zdravotná starostlivosť, odmeny do súťaží, foto/video z tábora na cloude, poistenie ck proti úpadku, DPH. Tenisový tábor pre začiatočníkov aj skúsených mladých hráčov, ktorí túžia stráviť leto na kurtoch, kvalitne si zahrať, odtrénovať svoju dennú dávku a ovládnuť záverečný turnaj, a pritom zažiť nekonečnú zábavu.

Otvára sa 10. ročník veľkého Grand Slamu, kde sa proti sebe postaví 25 nasadených hráčov! Príď osláviť s Wachumbou toto špeciálne jubileum! V jednej veľkej UNITY atmoške spoločne trénujeme, športujeme, smejeme sa a povzbudzujeme k ďalším úspechom. Najvyšší RESPECT patrí práve jedinému víťazovi každej kategórie, no radosť z toho máme všetci!

Počas 8 dní sa ti budú venovať profesionálni tréneri B a C kategórie. Trpezlivo a hravo vtiahnu začiatočníkov do tajov tenisu (dôležité je zanietenie pre hru a nenechať sa odradiť prvými prekážkami), pokročilejším hráčom sa bude venovať zvlášť tréner na vedľajšom kurte, no a profíci si zatiaľ na treťom antukovom dvorci budú ladiť techniku a údery vo vzájomných zápasoch.

A aby sa nesmialo a nesúťažilo len na kurtoch, tenisové bloky budeme striedať so športovým animačným programom, sem-tam dáme kondičný tréning či odbehneme uvoľniť svaly do neďalekých bazénov. Viac o programe 2020 Grand Slam Jubileum.

Pozri si, ako sa hráčom na turnaji páčilo pominulé roky a registruj sa ešte dnes! Miesto máme len pre 25 najrýchlejších!

2020 Grand Slam Jubileum!

Silný charakter si zaslúži pevný výplet!

Je to tu! Wachumba Grand Slam hľadá tenisové talenty na Jubilejnú oslavnú súťaž!

Zaži namakané leto na kurtoch. Wachumba Grand Slam ťa vtiahne do deja tenisu, či už budeš odrážať loptičku prvýkrát, alebo máš na rukách mozole z držania rakety.

Počas celého campu budú skúsení tréneri stáť po tvojom boku, vybrúsia tvoju techniku, odhalia ti tajomstvo zmätenia protihráča a ukážu ti, ako pridať silu do úderu, kam umiestniť loptičku, aby si hral samé esá.

Ukáž počas zápasov svoj bezchybný forehand či nečakaný backhand a vyhraj Wachumba Grand Slam 2020.

Jedinečnú atmosféru si užiješ na 3 upravovaných antukových kurtoch aj mimo neho. Spoznaj svojich súperov z dvorca, premeň ich na priateľstvá a vybláznite sa pri spoločných táborových misiách. Čakajú ťa akčné hry, nočné výpravy, boj o pohár v Archery tag aj chill v aquaparku. Nemusíš vyhrať každý jeden zápas, pretože to najpodstatnejšie je, aby si si turnaj poriadne užil, vylepšil svoje tenisové skills a získal správny prístup k tomuto skvelému športu!

Tak neváhaj, prichystaj raketu, utiahni šnúrky a vidíme sa na kurte.

Tréningové a súťažné kategórie na Wachumba OPEN:

Začiatočníci:

 • oboznámenie sa so základnými pravidlami
 • základné údery (forehand, backhand, volley, smeč, podanie)
 • nácvik pohybu po kurte
 • menšie WILSON siete a HTO lopty v prípade potreby
 • vzájomné zápasy s loptami pre začiatočníkov

Pokročilejší hráči:

 • zdokonaľovanie jednotlivých úderov (forehand, backhand, slice, volley, smeč, podanie, return)
 • nácvik úderov na terče
 • nácvik úderov dropshot a stopball
 • nácvik nábehových úderov s prechodmi na sieť
 • nácvik podania I.,II.,III.

Profíci:

 • zdokonaľovanie úderov na terče od základnej čiary
 • nácvik obiehaných úderov
 • nácvik backhand, slice, cross line, prípravných volejov a voley drive
 • zdokonaľovanie podania I.,II.,III.
 • zdokonaľovanie nabiehaných útočných úderov s prechodom na sieť
 • zdokonaľovanie hry na sieti

 

Tréningový proces v tábore: každý deň doobeda 3 hodiny čistého času venovanému iba tenisu, 1 hodina denne kondičný tréning. Poobede bude vyčlenený čas na sparingové zápasy pod vedením trénerov, kde hráči budú mať možnosť vyskúšať si taktiku hry a nové poznatky z tréningov. Limitovaný počet účastníkov zabezpečí individuálny prístup trénerov ku každému hráčovi.

Tréneri a garanti tenisového programu v tábore:

tenisove tabory wachumba trener julia zacharidesova Júlia Zacharidesová - hlavná trénerka: Tenis hráva aktívne približne 20 rokov. Ako 5 ročná začínala v klube TK Vrútky, kde si závodne prešla všetkými vekovými aj turnajovými kategóriami, družstvami, dvojhrami aj štvorhrami. V roku 2015 sa stala trénerkou s licenciou 1. stupňa a odvtedy sa trénovaniu venuje aktívne. Zameriava sa na trénovanie začiatočníkov, mierne pokročilých a na kondičnú prípravu.
tenisove tabory wachumba trener karin liptaiova Karin Liptaiová - trénerka: Má dlhoročné herné skúsenosti, keďže tenis hráva od 4 rokov a na turnaje začala chodiť už ako 6 ročná. Stala sa viacnásobnou Majsterkou Slovenska v družstvách, 4-hrách a finalistkou dvojhry v doraste do 18 rokov. Hrávala 1.ligu dorastu za Banskú Bystricu a extraligu žien za Ružomberok. Tenis ju tiež zaviedol hrávať aj ligu do Nemecka. Aktívne trénuje od roku 2015 a je držiteľkou licencie Tréner 1.stupňa. Zameriava sa na sparingy a trénuje všetky vekové kategórie.

Wachumba OPEN Bojnice - turnaj v srdci Slovenska

Prvotriedny tenisový turnaj akým je Wachumba OPEN si zaslúži aj prvotriedny tenisový areál! Miestom, kde sa tento rok zídu všetky budúce tenisové nádeje Slovenska je Šport Motel Raketa, vzdialený len 4 km od Bojníc, v obci Nedožery Brezany. Hráči tu nájdu všetko potrebné pre hladký chod turnaja. Priestory na športovú prípravu, tréningy a hry, možnosti na oddych a regeneráciu, no aj pohodlné ubytovanie, ktoré si hráči turnaja určite zaslúžia.

Ubytovanie:
v 2 až 3-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a TV

Stredisko:
3 tenisové antukové kurty s umelým osvetlením, beachvolejbalové ihrisko, futbalové ihrisko, dve petanque ihriská, stolný tenis, detské ihrisko, reštaurácia, fitness, WIFI internet

Čo všetko si má dieťa priniesť na tábor? (výstroj)

Všetko čo dieťa potrebuje na Wachumba tenisový tábor, máte uvedené v organizačných pokynoch, ktoré Vám budú zaslané pred táborom do Vašej e-mailovej schránky. Raketa je samozrejmosťou. 😊

Ako často deti trénujú?

Deti trénujú 3-4 hodiny denne pod dohľadom profesionálnych trénerov na antukových kurtoch (plus majú denne turnaje a kondičné tréningy).

Akú kvalifikáciu majú tenisoví tréneri?

Vaše deti na tábore trénujú licencovaní tenisoví tréneri kvalifikácie B,C.

Ako je zostavený program tábora počas celého dňa?

Ráno majú deti kvalitnú rozcvičku a potom trénujú pod dohľadom trénerov. Nasledujú kondičné tréningy, turnaje a, samozrejme, pokračujú až do večera zábavným animačným programom. Počas dňa majú deti aj dostatok odpočinku, aby načerpali nové sily a zregenerovali sa.

Ako je zabezpečený zdravotný dohľad?

Každý člen Wachumba tímu prechádza školením bezpečnosti, prvej pomoci a má skúsenosti s podobnými podujatiami, či už ide o športový tábor, umelecký, alebo zvlášť pre tých najmenších. Samozrejmosťou nášho tímu je účasť profesionálnych zdravotníkov s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Takto sa Vám v Tennise páčilo:

 • ...Super tábor, z ktorého sa moja dcéra vrátila s množstvom perfektných zážitkov. Veľká vďaka vedúcim, ktorí sa postarali deťom o zaujímavý program každý deň, a veľa ich naučili. Bol to jej prvý tábor a zvládla ho s Vašou pomocou perfektne...
 • ...Dcéra sa vrátila plná zážitkov, celú cestu rozprávala s nadšením, teší sa znova o rok :-)) Miestami sa pri rozprávaní zážtkov smiala až jej slzy tiekli od smiechu... SUPER ĎAKUJEME...
 • ...Maximálna spokojnosť syn sa teší každý rok a vždy sa vráti plný zážitkov ✌️...
 • ...Syn bol veľmi spokojný vrelo odporúčam ...
 • ...Ďakujeme všetkým vedúcim za skvelý prístup k deťom a množstvo fotografií. Tešíme sa, že budúci rok si opäť niečo vyberieme z pestrej ponuky Wachumby...
 • ...Maximálna spokojnosť a pôjdeme aj o rok...
 • ...Bolo to fajn. :).....
 • ...Simon prišiel domov s krásnymi zážitkami a ten uprimný plač keď odchádzal mi pripomenul moje detstvo keď sa mi ťažko lúčilo s novými kamarátmi a vedúcimi. To hovorí za všetko...vidíme sa o rok...
 • ...Paľko bol veľmi spokojný a na budúci rok ide opäť. :).....

Začiatok tábora

Účastníkov pobytu očakávame na ŠPORT HOTELI RAKETA, NEDOŽERY - BREZANY kde vás privítajú naši Wachumba vedúci označení Wachumba farbami (tričká, mikiny, banner) v deň začiatku tábora.

GPS súradnice: 48.818113, 18.641651

1. turnus: v sobotu 18.07.2020 od 10:00 do 12:00 hod.

 

Chceme upozorniť rodičov, že z dôvodu zvýšených hygienických opatrení vstup do zariadenia bude umožnený LEN účastníkom tábora.

 

Odchod z tábora:

1. turnus: v sobotu 25.07.2020 do 11:30 hod.

Potrebné doklady a na čo nezabudnúť

Pri príchode nezabudnite predložiť pre vedúcich tábora a zdravotníka:

 

Zoznam vecí, ktoré sú pre pobyt v tábore dôležité

Nakoľko ide o pobyt v prírode odporúčame deťom staršie oblečenie.

 • Vhodné športové oblečenie na tenis športová tenisová výstroj (vrátane tenisovej rakety)
 • Športová obuv s hladkou podrážkou
 • 1 biele tričko (využijeme v rámci programu)
 • Tričká, krátke nohavice a pod
 • Tepláková súprava
 • Teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia
 • Dostatok spodného prádla (aby si deti v tábore nemuseli prať)
 • Ponožky, podkolienky
 • Pyžamo
 • Šatka alebo čiapka, šiltovka
 • Športová obuv (2 ks)
 • Domáca obuv - prezúvky
 • Nepremokavá obuv
 • Nepremokavá vetrovka s kapucňou
 • Šľapky do vody
 • Pršiplášť
 • Plavky
 • Uteráky
 • Slnečné okuliare
 • Krém na opaľovanie, krém na tvár
 • Repelent proti bodavému hmyzu
 • Baterka (na svietenie) alebo čelovka
 • Fľaša na vodu (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý ruksak (na výlety)

 

Vzhľadom na súčasnú situáciu a zvýšené hygienické opatrenia tiež odporúčame deťom priniesť si:

 • Bufku/šatku na ústa (v tábore bude možnosť si ju zakúpiť)
 • Malý hygienický uterák
 • Dezinfekciu na ruky
 • 1-rázové utierky
 • Papierové vreckovky
 • Namiesto tuhého mydla je lepšie mať tekuté mydlo v dávkovači

 

Dôležité oznámenia

Neodporúčame dávať účastníkom so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame uschovať u oddielových vedúcich Vašich detí.

V prípade, že Vaše dieťa spôsobí počas pobytu materiálnu škodu a nemáte zakúpené komplexné cestovné poistenie, rodič ako zákonný zástupca dieťaťa je povinný ju nahradiť.

V prípade, že dieťa opakovane poruší interné pravidlá tábora (fajčenie, požívanie alkoholických nápojov, drogy, agresivita, opustenie priestorov tábora bez vedomia vedúcich a pod.) vedúci má právo poslať dieťa domov bez finančnej kompenzácie.

Stravovanie detí

Pobyt začína obedom o 13:00 hod. a končí desiatou, deti majú zabezpečený počas celého tábora pitný režim a stravu 5x denne.

Deti, ktoré majú špeciálne stravovacie obmedzenie (napr. diabetes, bezlepková, histamínová dieta, alergie a podobne), nám treba nahlásiť aspoň 14 dní vopred.

Tipy na miesta v okolí, ktoré môžete navštíviť cestou k nám/od nás.

ZOO BOJNICE

Národná zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955. Jej súčasná rozloha je 41 hektárov, z čoho viac ako polovicu tvorí expozičná časť. Areál zoo sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice

VODNÝ SVET SEBEDRAŽIE

Vodný svet je rekreačno- -oddychový areál ponúkajúci celej vašej rodine, priateľom a známym možnosť stráviť príjemné chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí. Využite možnosť zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia. V areáli sa nachádza 9 vodných plôch – z toho 3 lovné rybníky s rôznym režimom lovu.

BOJNICKÁ ROZHĽADŇA

Vyhliadková veža Bojnice je jednou z najnovších atrakcií, ktoré na Slovensku máme. Vyhliadkova veža Bojnice sa nachádza v susedstve miestnej kalvárie. Dnes k nej navigujú aj cedule. Z centra Bojníc je nutné smerovať vzdušnou čiarou až za hrad do lesov. Prístupná je aj pre vozíčkárov a mamičky s kočíkmi.

 

Ďalšie odpovede na Vaše otázky nájdete v sekcií  FAQ.

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?

Napíšte nám

Deti potrebujú príbehy, rodičia fakty.

Sme pripravení aj na toto leto! Chceme ponúknuť deťom toľko zážitkov, koľko bude možné, no zároveň zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. Teraz ešte viac ako po iné roky je dôležité sa pri výbere letných táborov spoľahnúť na overených profesionálov. Máme 14 rokov skúseností, najširšiu ponuku táborov, akreditáciu Ministerstva školstva a sme pripravení byť aj tento rok najbezpečnejšou voľbou pre rodičov a deti.

Rozhodne nechceme nič podceniť a posledné mesiace sa intenzívne pripravujeme na realizáciu letných táborov aj v tejto novej situácií.

Čo robíme a aké opatrenia plánujeme zaviesť na leto 2020:

 • Máme nižšie počty detí – väčšina našich táborov má limitovanú kapacitu cca 40-50 detí, niektoré tábory so špeciálnym programom dokonca ešte menej.
 • Každý tábor nahlasujeme na Regionálny úrad verejného zdravotníctva a všetky zariadenia prejdú jeho kontrolou.
 • Vyžadujeme upravené čestné vyhlásenia a potvrdenia od lekára od všetkých účastníkov (doplnené o cestovateľskú anamnézu a príznaky choroby Covid-19).
 • Zavedieme zdravotnú kontrolu s meraním teploty pri vstupe do tábora.
 • Osobám, ktoré nie sú ubytované v zariadení alebo pracovníkom zariadenia bude zamedzený prístup mimo verejných priestranstiev a časti areálu.
 • Budeme dôrazne dbať na umývanie rúk, osobnú hygienu a poriadok na izbách.
 • Zabezpečíme pravidelné denné upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekčných prostriedkov s virucídnym účinkom.
 • Dohliadneme na pravidelné vetranie izieb počas celého tábora.
 • Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac stráveného času na čerstvom vzduchu.
 • Sme pripravení zabezpečiť zvýšenú informovanosť rodičov o zdravotnom stave dieťaťa počas tábora.
 • Všetci naši animátori ako aj zamestnanci zariadenia musia mať potvrdenie o bezinfekčnosti.
 • Sme pripravení na prípadne zmeny výletov, aby sme sa vyhli rizikovým zariadeniam s vyššou koncentráciou ľudí – budeme sa riadiť odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Zdravotníci v tábore budú zvlášť inštruovaní o dodržiavaní opatrení, monitorovaní zdravotného stavu detí a o postupe v prípade podozrenia na infekciu.
 • Izolačná miestnosť bude zabezpečená v každom stredisku podľa platných nariadení.
 • Podľa aktuálnych informácií nosenie rúšok sa nebude vyžadovať vo vonkajších ani vnútorných priestorov areálu/zariadenia.

 

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Sme v neustálom kontakte s našimi strediskami ako aj s Hygienou SR. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.