Späť na blog

Vyrob si cool rúško s Wachumbou!

Chceš sa chrániť a zároveň si udržať štýl?

  • 23.04.2020
  • 493

Chceš sa chrániť a zároveň si udržať štýl?

Wachumba bufka (šatka) je skvelým riešením ako mať rýchlo k dispozícií ochranu tváre a dýchania. Pre tých kreatívnejších je tu však výzva vyrobiť si rúško z nášho táborového trička.

Ak by ti bolo ľúto použiť staré wachumba tričko, aj pre teba máme riešienie! Odfoť sa s novo vyrobeným rúškom ako dôkaz, že si na to použil wachumba tričko a mi ti za staré tričko dáme nové na jednom z táborov, do ktorého prídeš!

Ako na to a čo potrebuješ, aby si si vyrobil vlastné Wachumba rúško?

  • Staré Wachumba tričko, z ktorého si napríklad už vyrástol/a
  • Obyčajnú látku (ľubovoľná farba, ideálne hrubšia bavlna)
  • Pravítko
  • Nožnice
  • Špendlíky
  • Látky
  • Drôtik
  • Šijací stroj a šikovnú maminku či ocka (ak šijací stroj nemáte, zvládnete to aj s ihlou a niťou)

Ak toto všetko máš, poďme strihať!

Zo starého trička vystrihni 21x21 cm štvorec, samozrejme v mieste, kde je nápis Wachumba alebo obrázok.

tričko príprava

 

Rovnako vystrihni 21x18 cm obdĺžnik aj z látky, ktorú máš. Z hrubšej látky stačí jeden štvorec, z tenšej ideálne 2 kusy.

Zo zvyšku trička odstrihneme 1,5 cm široký pásik dlhý približne 25 cm, ktorý budeme naťahovať, kým sa nám nevytvorí „šnúročka“. 

šnúročka príprava1

A teraz tá náročnejšia časť - šitie!

Látku s potlačou obrátime na ruby, tak aby obrázok alebo napís Wachumba bol vo vnútri. Po šírke zošijeme obdĺžnik z trička a látky, rovnako ako je to na obrázku. Po bielej látke sa šije jednoduchšie, ako po tričkovej. Každú stranu si zašpendlíkujeme, látky sa nám tak pri šití nebudú hýbať.

krok 1

Následne zošité látky odšpendlíkujeme a prevrátime na líce, tak aby sme obrázok alebo napís Wachumba videli. Opäť šijeme, tentokrát po celej dĺžke (prešijeme aj tričkovinu – preštepíme).

krok 2

Následne rúško poskladáme (proti záhyb) a našpendlíme. Opäť vidíte na obrázku, látku skladáme tak, aby obrázok čo najviac vynikol.

krok 3

Proti záhyb prešijeme.

krok 4

Po kratších stranách látku dva krát zložíme a vytvoríme tunel, ktorý prešijeme. Tunel je dôležitý, bude slúžiť na šnúročku.

krok 5

Ako tunelom prevlečieme šnúročku? Drôtik zohneme na polovicu a prevlečieme ho cez tunel. Následne slučkou, ktorú drôtik tvorí prevlečieme šnúročku a drôtik z tunelu vytiahneme. Šnúročku prispôsobíme veľkosti, ktorú potrebujeme. To isté zopakujeme aj na opačnej strane a rúško je na svete!

krok 6výsledok krok 6

Dajte nám vedieť, aké výtvori sa vám podarili. Držíme palce.

Pozri sa aktuálnu ponuku táborov.

Zistiť viac

 

 

Tábory, ktoré vás môžu tiež zaujímať